Televizní karta

28. leden 2008 | 16.06 |

Původně jsem chtěl noťas s vestavěnou TV-kartou, ale byl jsem limitován částkou Kč 25.000,- což bylo před rokem málo, takže padla volba na řešení pomocí PCMCIA. Zkratka mi sice něco říkala, ale přesto jsem se musel prodavače přeptat, co že mi to vlastně nabízí... jde o rozšiřovací karty počítače (mohou to být třeba modemy), které zasunute do boční obdelníkové díry v noťasu a už to frčí... né elegantní, né praktické, ale levné a funkční řešení... Kdo jste četl předchozí článek v této sekci, víte, že jsem se rozhodl pro model Lifeview Fly DVB-T Duo(po kliknutí na název se zobrazí podrobný popis prodejce).

Instalace v pohodě, na dodávanou anténu nechytíte ani rádio, natož TV stanici, šikovná je rozdvojka na anténu, která je součástí balení a umožní Vám využít ono "duo", tj. analogový i digitální signál... bohužel až po roce používání (a vyhození krabice) jsem zjistil, že mi nechodí nevím proč dálkový ovladač.

Karta nahrává ve standardu MPEG2 a osvědčilo se mi rozdělování soboru po několika stovkách MB (cca 650), aby nedošlo k situaci, že nahráváte fllm, který má přes dvě hodiny a na jeho konci se "to" sekne a záznam je v tahu...

Problémy mám jen s tím, že na DVB-T mi nejde teletext :( a s tím, že mi ACER snižuje cca po deseti minutách podsvětlení obrazovky, což ale není kartou, ale noťasem. S kartou jako takovou jsem maximálně spokojený, jen se mi zdá, že čím dál tím víc "píská", tak jen doufám, že nehlásí plánovaný odchod do věčných lovišť...

A mimochodem na závěr takový dotaz: jak dál zpracováváte video nahrané z TV karty?
Máte nějaké jednoduché free programy, které by zvládali funkce střih videa (abych mohl vystříhat reklamy) a jeho následný převod do formátu AVI, resp. DivX z MPEG2?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Televizní karta vojtahavel 28. 01. 2008 - 18:51