Proti zlodějům

29. leden 2008 | 16.49 |
Sice jsem zastáncem hesla, že "co zloděj chce, to stejně ukradne" ale taky mám dovětek, proč mu to usnadňovat...

Můj v současosti nejcenější majetek (pokud pominu to, že v legraci mi potencionální budoucí tchán prodal svoji dceru) je jím moje Modrá a opravdu nerad bych o ní přišel, když ji někde nechám stát, protože půjdu ke známým na kávu či do obchoďáku na nákup...

Rozhodl jsem se tedy prozkoumat, jak zabezepečují svoje motorky ostatní a založil na netu diskuzi, kterou najdete na této adrese:
http://www.kawa-er5.hustej.net/forum/viewtopic.php?t=191

Protože peněz nemám na zbyt, bylo mi jasné, že do alarmu, který by byl součástí motorky investovat nemůžu, ačkoli bych to viděl jako nejlepší možné řešení, když by měl kvalitní otřesová a jiná další čidla a hlavně by byl profesionálně zapojený. Alternativou, pro kterou jsem byl předběžně rozdhodlý byl zámek kotoučové brzdy s alarmem, ale jak jsem se dočetl, né zrovna málo motorkářům se již stalo, že na zámek na kotouči zapoměli, rozjeli se.... a dál už není třeba větu dokončovat... při své splašenosti, která mě občas chytí , by se mi mohlo stát něco podobného a to bych velice nerad.

Rozhodl jsem se tedy pro řetěz na motorku, což je asi nejpoužívanější způsob, jak moto zabezpečit, ale jeho ceny opravdu nejsou o stokorunách, a maniupalace s ním (+ přenášení, skladovatelnost apod.) není pro jeho váhu zrovna pohodlná... takže kompromisem pro mě byloocelové lan(k)o, ale za to s alarmem... viz. tato adresa:
http://www.zlatydul.cz/obchod/autodoplnky/zamek-na-motocykl-lankovy-s-alarmem.html

Objednal jsem ve čtvrtek odpoledne a zboží jsem měl již v pondělí na poště.. tudíž chválím i výše uvdený internetový obchod za jeho rychlost! Moje hodnocení samotného zámku by bylo 1* nic víc jsem prostě nečekal, splnil veškerá očekáváníale mrzí mě absence českého návodu na použití. Ačkoli středoškolák, resp. začátečník v AJ, jakým jsem já, nemá s překladem problémyje to prostě vada výrobku, kterou nemám rád a přestože ji náš právní řád nepřipouští, neustále se opakuje. Otázkou je, jestli bych tedy neměl spíše snížit hodnocení obchodu samotného, ale to už je o jiné diskuzi... zkrátka jsem spokojený, protože na to jak se zámkem zacházet přijdete při hraní si s ním i bez přeloženého návodu :)

PS: zámek jde totiž pouze zamknout, nebo zamknout s aktivovaným alarmem, což Vám oznámí pípnutí sirény a za 15 vteřin vás začne střežit jak nejlépe umí... pokud nemáte vybité baterie :)

Muj zamek na mo

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Proti zlodějům jana* 29. 01. 2008 - 17:55
RE: Proti zlodějům vojtahavel 29. 01. 2008 - 18:17
RE: Proti zlodějům david havel 29. 01. 2008 - 18:25
RE: Proti zlodějům cestovatelka* 21. 06. 2008 - 18:16
RE(2x): Proti zlodějům davidhavel 22. 06. 2008 - 09:37