Nenažraná energetika

2. únor 2008 | 08.07 |
1. února 2008

Možná i někomu z vás přišel během minulých čtrnácti dnů e-mail, který vás vyzíval k tomu, abyste právě dnes, tj. 1. února 2008 v 18 hod. vypnuli všechny své elektrospotřebiče a tim díky masovému výpadku odběru el. energie, který měl nastat, jste i vy svým přispěním způsobily energetice nemalý finanční pokles v jejích tržbách.

Energetiku rád nemám, jejich tržby, které se geometrickou řadou rok od roku navyšují, nabubřelé paláce místo kanceláří, a každoroční "nevyhnutelné" zdražování mě přivádí téměř k varu.

Přesto, jsem se k tomuto "bojkotu" nepřidal, protože e-mail mi přišel napsaný tak "nefunkčně", že to opravdu pro mě nebylo akceptovatelné. Vždyť to hlavní, nějaký propočet, na jak dlouho vše vypnout, aby to alespoň trochu stálo za to, chyběl. Myslím si, že kdyby byla dopsána jedna jediná věta, a to třeba časový údaj, do kdy má být vše vypnuto, akce by oslovila mnohem více lidí... a co vy? Vypnuli jste? Možná někdo z Vás sedí ještě teď po tmě, ne? :)

PS: když už bojkot, tak promyšlený a né amatérské rádoby akce "Z".

2xPS: už jsou to čtyři měsíce, co jsem provolal přes Kč 30,- na linku energetiky proto, aby mi změnili tarif odběru energie z "komfortu" na "standard". Doposud se nic nestalo, takže jim měsíc co měsíc dávám navíc deset korun jen za to, že je teoreticky mohu navštívit v jejich kanceláři, aniž bych za svoji návštěvu platil.. no, ještě aby ne, vždyť mám vlastně předplaceno... s tím by se mělo hlavně něco udělat... vemte si kolik těch desetikorun je, uričtě přispívá i většina z Vás a zbytečně... elektřinu potřebujeme a proto se těžko "všechno vypíná", tím hůře, že nikdo neví na jak dlouho. Když už ji potřebujeme, tak za ni zaplatíme... kolik? to můžeme ovlivnit jen z části... alespoň zatím, dokud nemáme kam utíkat za konkurencí.

Takže závěrem: nevypínejte doma na minutu proud, ale přestaňte přispívat svými desetikorunami...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nenažraná energetika vojtahavel 02. 02. 2008 - 10:02