Evidenční kontrola

2. únor 2008 | 08.09 |

Dnes jsem s bráchou vyrazil na Modré na evidenčku... och, jak se mi ulevilo, když mi bylo oficielně sděleno, že motorka má dokumenty v pořádku a že čísla v dokumentech uvedená, souhlasí s čísly vyraženými na motorce samotné.

Tato informace mě stála "pouhých" Kč 150,--

Stát si opět vymyslel způsob, jak bohatnout.. další nesmyslný poplatek.. vždyť evidenční kontrola je součástí každé technické kontroly a když byl dopravní prostředek (v mém případě motocykl) na TK před dvěma lety, a evidenční kontrola byla tudíž musela být provedena a v pořádku, nechápu, proč by při změně majitele měla být tato skutečnost jiná. Domnívám se, že tím, že se musí znovu na evidenční kontrolu, se do jisté míry popírá dobře vykonaná TK a tudíž se můžeme těšit na to, že když se změní majitel, tak v budoucnu nebudeme chodit jen na evideční kontroly, ale rovnou na novou TK.

A co takhle zaplatit znovu výrobci dopravního prostředku za to, že jste nový majitel a budete využívat jím vyrobený stroj? To by taky šlo, nebo ne?


Osobní zkušenost s autem: více než 7 měsíců po koupi, téměř 4 měsíce po absolování TK (tzn. mimo jiné i evidenční kontroly) auto bez problémů přihlášeno! Evidenční kontrola totiž pozbývá platnosti pouze při změně majitele vozu, či spolu s propadlou TK. Tudíž pokud libovolně dlouho před přihlášením vozidla, avšak po jeho odhlášení na vás, absolvujete TK (či samostatnou evidenční kontrolu), nemůže vám ji úředník na DI neuznat, jelikož protokol si necháte vystavit již na vaše jméno, tzn. poslední jméno uvedené ve velkém TP = na posledního majitele.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Evidenční kontrola vojtahavel 02. 02. 2008 - 10:12