Downgrade z 2,5GB Ram na 2GB

7. únor 2008 | 08.40 |
... na pouhé 2 GB ... je děsné, jak rychle si člověk zvykne na lepší a pak nechce slevit... ale někdy hold musí... kdo četl předchozí příspěvky, ví, že se mi počítač po rozšíření RAM o druhý modul, 2 GB (původní 512 MB) začal z toho nějak sypat... včera jsem zašel za švárou a on mi tu původní ramku vyndal a počítač od té doby zatím běží bez jediné kolize... takže tak trošku nutné úsporné opatření...

Systém je příjemně rychlý, možná díky tomu, že RAM neztrácí čas s dohadováním se s tou druhou, tak mi subjektivně přijde i svižnější, než byl s 2,5 GB, avšak test samozřejmě ukázal to co musel a to reálný pokles výkonu sestavy a to na 1934,41 bodu v PC Wizard 2008.
Ještě, že si nepamatuji, kolik že jsem to měl předtím...

Mimochodem, pokud máte tento program, všimli jste si toho, že je v něm standardně instalována i slovenština a nemusíte koukat do anglické verze? Ačkoli... já se v angl. verzi zorietoval rychleji než v té slovenské, nicméně přesto jsem nechal nastavenou slovenštinu :)..

Výhoda downgradu je jasná - systém se mi vrátil do poměrně stabilního a bezproblémového provozu a ještě jedna by tu byla... zůstal mi opět volný slot pro RAM... že bych si v budoucnu pořidil další 2 GB modul?

PS: hlavně aby byla kompatibilní s tou "původní"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Downgrade z 2,5GB Ram na 2GB vojtahavel 07. 02. 2008 - 14:13