Ženy páni lidstva

8. únor 2008 | 09.38 |
Žít s ženskou se dá, ale domluvit se s ní, je věc druhá...

aneb pro většinu z nás (mužů - za ženy psát nemůžu a nechci) není těžké se do nich (žen) zamilovat, však mají tisíc a jeden půvab, kterým Vás mohou okouzlit a to nemluvím o fyzických proporcích, které mají mimo jiné právě proto, aby nás muže na sebe už od pradávna upozorňovaly a lákaly nás k hříšným myšlenkám a leckdy následně i činům :) Samozřejmě bych se nerad dotknul x-procentní menšiny (mám pocit, že čtyři procenta jsou dávno pasé, páč homsexualita, či bisexualita ať už stran mužů či žen se hlavně v poslední době stává "moderní"), na kterou zřejmě tento odstavec nepůjde napasovat, ale zrovna tak nenutím nikoho aby čet dál...


Na těchto stránkách jsem vůbec neměl v plánu psát něco o sobě a svých blízkých a naivně jsem si myslel, že sem dokážu psát věci, které se dějí kolem mě a právě ty své blízké z toho vyjmout... No, nejde to...

Pohádal jsem se s jedním človíčkem ženského pohlaví, kterého mám fakt hodně rád a hádka začala jako většina hádek úplnou banalitou a to tím, že jsem na věc, o kterou mě požádala nereagoval tak, jak by si představovala.

Opravdu nedokážu pochopit to, že Vás někdo o něco žádá a automaticky počítá s tím, že to uděláte. Ano, může to předpokládat, ale počítat MUSÍ i s variantou, že řeknete NE. Není jedno, jestli jde o žádost banální nebo závažnou, to uznávám, ale naopak od dotyčné se domnívám, že čím triviálnější žádost je, tím spíše se nic neděje, když jí není vyhověno.

Zkrátka a dobře, dle její žádosti, jsem měl někam zajít,ale zajít tam, odkud jsem se před deseti minutami vrátil. Je tedy jasné, že jsem z toho nebyl zrovna nadšený a i když prosebná smska začínala sladkými slovy, bylo mi jasné, že se mi jen hraje na city, abych měl znesnadněnou zápornou reakci. Jestli tohle není mírná forma citového vydírání, tak nevím jak to označit. Ženské tuto taktiku využívají tak často, (a nejen ženské), že jim pak ani nedochází, že to nic jiného než psychický nátlak není, byť mírný, ale to podstatu věci nemění.

Během oněch deseti minut, kdy jsem přišel z místa kam jsem se měl vrátit, jsem ovšem začal doma mýt hromadu nádobí, která se nahromadila za tři dny a už proto mi trvalo se k tomu mytí dokopat, takže jsem od něj opravdu odcházet nechtěl. Nic na věci nemění pro mne ani ten fakt, že bych během pěti, deseti minut byl zpátky.

Reagoval jsem jak jsem reagoval a prostě odepsal, že nejdu, že mám své práce dost a že když tam nepůjdu, že se nic nestane, že onu záležitost, kterou jsem měl obstarat lze vyřešit jinak. Co následovalo jsem nepochopil.

Byl jsem označen za lenocha a to jen proto, že dělám jinou práci, než se mi dotyčná zkoušela citovou formou nařídit. Tato skutečnost mě rozpálila doběla, takže i přes fakt, že ve chvíli, když bych domyl nádobí, bych nakonec na to ono místo vyrazil, jsem se šprajcl (ano, přiznávám, naschvál, jako malý kluk), protože za lenocha se označovat nenechám a šel jsem se radši věnovat svému zlobivému počítači a následně vytírání chodby v domě kde žiji s ostatními nájemníky.

Hádka gradovala a "lenoch" bylo nejjemnějí označení jaké padlo. Dlužno dodat, že já jsem si následně servítky tedy téměř vůbec nebral. Ano, téméř vůbec... řekl a napsal jsem dost hnusných slov, ale zdaleka né všechny, co mě napadly...

Od přírody je každý člověk založený jako lenoch a snaží se dělat co možná nejvíce pro svoje pohodlí a pohodlnost (výjimkám se tímto omlouvám), ani já nejsem jiný. Sám o sobě veřejně přiznávám s výjimkou toho, když se ucházím o zaměstnání, že mi práce dvakrát nevoní, ale nenechám se označovat za lenocha ve chvíli, kdy nevím co udělat dřív a skutečně něco dělám (a dotyčná o tom věděla, že mám práce nad hlavu), jen proto, že nedělám to, co se mi snažila "nařídit".

A pak že muži sami sebe vidí jako pány tvorstva...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ženy páni lidstva crystal 08. 02. 2008 - 15:10
RE: Ženy páni lidstva vojtahavel 08. 02. 2008 - 15:30
RE: Ženy páni lidstva crystal 08. 02. 2008 - 16:33
RE: Ženy páni lidstva davidhavel 12. 02. 2008 - 14:17
RE: Ženy páni lidstva walome 11. 06. 2009 - 17:05
RE(2x): Ženy páni lidstva davidhavel 12. 06. 2009 - 06:22