Přepis majitelů motorového vozidla - aktualizace

7. červenec 2008 | 08.21 |
› 
V pondělí (11. 2. 08) jsem vstával v půl sedmé ráno a vydal se na benzínu dotankovat Pomeranč, protože už byl "totálně na suchu" a musel jsem jezdit na benzin, což dělám velice nerad... takže jsem natankoval 30 L LPG, páč za 500,- toho s dnešními cenami více nedostanete (kde jsou ty časy kdy stál plyn 9,90/litr?) a odfrčel domů a následně na náš místní dopravní inspektorát.

Byl jsem zde před osmou hodinou a byl jsem mile překvapený, když jsem zjistil, že zde ještě nikdo nečeká, když otvírají v osm,. Nadšeně píšu Janičce, že jsem první a tak bude vše brzy vyřízeno a v hlavě si již přehrávám scénář jak mě volají k okénku a já ještě nemám ani vyplněnou žádost... No, byl jsem naivní, (nikoli na i v ní ) protože když jsem došel ke dveřím, zjistil jsem, že uvnitř je již plná čekárna... a bylo po radosti.. ta se ale brzy vrátila, když jsem zjistil, že většina lidí zde čekajících jde na evidenci řidičů, nikoli tam, kam mám namířeno já - na evidenci vozidel, ale přesto jsem se rázem z pomyslného prvního místa dostal na reálné devatenácté :)...

Alespoň budu mít dostatek času vypsat si ten potřebný dvojlist a ještě pokecat s ostatními čekajícími, k čemuž je na dopraváku vždy dobrá příležitost :) Jako obvykle jsem byl jednomu synovi s matkou i nápomocen radou s tím, jaké že papíry potřebují k přihlášení vozidla, kde je sehnat, co za to apod a pak už šla řeč sama. Potom dokonce přijel můj kamarád, který si šel taky přihlásit auto, ale chyběla mu polovina věcí, měl vypsanou špatnou žádost, tu správnou ještě pak vyplnil špatně, no nenudil jsem se :) A když už docházela témata, dal jsem si jednoduše do uší sluchátka od svojí mp3 a "obtěžoval" ostatní lidi svojí hudbou... jj, za tuhle hračku jsem fakt rád, takže maminko ještě jednou díky za super dáreček k loňským narozkám :)

Tento článek vznikl a byl původně zařezen do článků o lidech a lidské společnosti hlavně proto, že jsem se náramně bavil, když se na vyvolávacím panelu objevovala vyvolávaná pořadová čísla na které nikdo nepřicházel a spousta lidí si myslela, že volají právě mne a já o tom prostě díky své mp3 nevím, jako bych byl podle nich nejen hluchý, ale i slepý, tak pak jsem schválně ještě koukal na opačnou stranu, než jsou oznamovací tabule :-DD.

.. no, trošku puberta, ale co, člověk se má uměr radovat z maličkostí :)

Nejlepší byla jedna baba - co baba, ženská před padesátkou, která si vyjela svoje pořadové číslo a když nikdo nešel na ty zrovna vyvolávané, tak se tlačila ke dveřím jednotlivých úředníků, kteří dle jejího soudu někoho sháněly na tolik urputně, že byla schopná předběhnout i lidi, kteří měli své pořadí za těmi neexistujícími, ale před ní... očividně byla z chvilkové nečinnosti úředníků natolik nervozní, že když podruhé zopakovali vyvolání onoho neobsazeného čísla, tak vždy ještě poskočila... pak přišla na řadu paní, která byla před ní a slušně čekala na své židličce a ta popisovaná baba stála tak šikovně přededveřmi, že ji tam málem ani nepustila, protože o ní nevěděla, jak byla zažraná do zevlování na to, co se za dveřmi děje.. no děs...

Vím, že se tomu nedá utýct, ale nechci být jednou takovýhle praštěný a "starý"...

A co vy? Také nervózně poskakujete na úřadech za dveřmi a nivně si myslíte, že tím něčeho dosáhnete, nebo si ač neradi počkáte, až na Vás přijde řada? Já naštěstí patřím do druhé skupiny a propo, zaplať pán Bůh za lístečky s číselným pořadím, díky kterým jsou doby neustálého předbíhání a dohadů, kdo tu byl před kým do značné míry pryč... ale jako vždy, vše je o lidech a někteří se tváří, že o tom, že nějaké pořadí vůbec existuje nemají ani ponětí a myslí si, že zde lidé sedí proto, že venku je zima.. vždyť někteří si dokonce i přátelsky povídají, že? ... jen ta káva chýbáá :)

Za přihlášení motorky na svoje jméno jsem zaplatil Kč 500,- což je pro stát hodně solidní výdělek, když jeho zaměstnanec na této činnosti strávil cca 15 minut práce a hrdě jsem si odnášel svoji novou RZ, přepsaný velký TP a malý na svoje jméno... teď zase pořešit změnu v pojistné smlouvě... a čas? 2 hodiny... jsem rád, že z doby, kdy jsem stál před dopravákem v půl šesté ráno, otvírali v osm a já byl i tak asi desátý a odcházel jsem také v deset, jsou snad navždy už jen vzpomínkou...


Jelikož se mi z vícero důvodů nechce přepisovat FLEK na mojí osobu, zjišťoval jsem na poraďte.cz, jak je to s pokutou za pozdní přihlášení (do 10 dnů od změny majitele) a zjistil jsem zajímavou, leč nepotvrzenou informaci, že tento termín je prý již zrušený - viz zde.

Související článek:Pozor na doklady při prodeji

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší