Ohlédnutí se za Litoměřickým vinobraním

13. říjen 2009 | 17.06 |

V sobotu 26. září 2009 příjíždí hustou mlhou v 9 ráno zrmzlý Pařízek na svém GS za mnou do Malšovic, hodí mě do garáže k motorce, já připravím sebe a svoji Erku, mezitím Janča dobrigádničí a vyražíme s mazizastávkou u jejích rodičů do Litoměřic, kde u Pařízka v "kočárkářském doupěti" zagarážujeme.
 
Na vinobraní máme sraz s dalšími kamarády Lukášem a Zuzkou, ale to už stojíme před pódiem na Střeleckém ostrově, kde zrovna hrají svoji první pisničku naši oblíbenci UDG.

U


Jsme poprvé na koncertu, poprvé proto, že davy lidí, navíc opojených alkoholem, fakt nemusíme, ale! Stojí to za to! Pustit si cd doma na sebelepší aparatuře není zdaleka takový zážitek, jako vidět řádit své oblíbence na živo :).

Znáte Ústecké UDG? Pokud ne, o hodně přicházíte :)  K jejich hudbě jsem přešel od Divokého Billa...

Hodinové vystoupení si užíváme tak jak jsme toho schopni a už v tu chvíli víme, že bude na co vzpomínat :) Navíc "nudné" pásaže písniček jsou po show, kterou interpreti předvedli, zcela o něčem jiném :)

Když UDG dohráli, vyrážíme na procházku "ostrova" zjistit, jaké další kratochvíle se na akci nabízejí. Zatímco holky koštují hned u prvního stánku burčák, my pánové si dáváme na rozjezd osvědčené "o stupeň lepší" a dál procházíme kolem stánků s nepřeberným množstvím pochutin a cetek, kolem kolotočů až na jazzovou scénu. Zde se moc nezdržíme a přesouváme se kolem Hip-hopových Orikoulí zpět k hlavnímu pódiu.

Cestou se stavím asi u pěti stánků, u kterých se domáhám koštu burčáku zdarma a jelikož vždy sháním chutnější, přebírám, až dle Janči přeberu...

HrůzaKlus


Zatímco posloucháme Michala Hrůzu a nacamraného Tomáše Klusa (-nebo e?), potkáváme další známé lidičky a tak spolu s nimi dál popíjíme a v hudebních pauzách klábosíme.

Trdla

Kdo zná písnčiku "Navěky" zpívanou Tomášem Klusem   v duetu s Anetou Langerovou, bude mu jasné, jak jsme pobavili Janču společným zpěvem v podání "Havlik&Pařízek" :-D

UliceViking


Dál jsme se vydali omrknout autogramiádu "Ingrid z Ulice" a vystoupení ála Vikingové. Poté vycházíme po Máchových schodech na Litoměřické náměstí praskající ve švech. Ač program zde nebyl zdaleka tak zajímavý jako ten "na ostrově", i zde se bylo na co dívat a za co utratit ušetřené vstupné.

Litoměřice

Když se vracíme na "ostrov" je už tma a vystupují zrovna Mig21. Jejich písničky nijak zvlášť nemusím, ale show, kterou předvádí p. Macháček nemá chybu :).

Kolotoče


Vyrážíme na kolotoče a přesto, že autíčko stojí 50,-, řetízák dokonce 40,- za osobu a jedna diabola do vzduchovky 10,- bavíme se perfektně... škoda jen, že jsem na tom řetízáku do kapsy na zadku strčil místo peněženky foťák, jehož displej se s námi tím pádem definitivně rozloučil :(.


Když se vrátíme k pódiu, vyhrávají zrovna Chinaski... lidí všude hafo moc, navíc již značně ovínění a tak se s Jančou po pár písničkách dekujeme trošku bokem.

Chinaski


O půlnoci na obloze vybuchuje slavnostní ohňostroj, který bohužel nebyl vůbec sesynchronizovaný s hudbou, ačkoli to tak evidentně být mělo. Hudebního zakončení se chopilií "Podporovatelé leseb".

Ačkoli přes den bylo krásně, téměř 25´C,  už nám je notnou chvíli pořádná kosssa, tak se sbíráme a po noční procházce neznámými cestami Litoměřic padáme do Pařízkovi postele "s velbloudem", kterou nám velkoryse nabídl, za což mu patří ještě jeden dík...

Po dlouhé době usínám s kdysi tak důvěrně známým hučením v uších a motající se hlavou, natěšený na zítřejší, letos poslední velké cestování...
Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ohlédnutí se za Litoměřickým vinobraním newold®blbne.cz 13. 10. 2009 - 19:32
RE(2x): Ohlédnutí se za Litoměřickým vinobraním davidhavel 13. 10. 2009 - 19:36
RE: Ohlédnutí se za Litoměřickým vinobraním vojtahavel 14. 10. 2009 - 16:07
RE(2x): Ohlédnutí se za Litoměřickým vinobraním davidhavel 15. 10. 2009 - 06:26
RE(3x): Ohlédnutí se za Litoměřickým vinobraním vojtahavel 15. 10. 2009 - 17:13
RE(4x): Ohlédnutí se za Litoměřickým vinobraním davidhavel 16. 10. 2009 - 06:18