Chlumec - památník bitvy

5. březen 2008 | 09.49 |
Je ráno, budí mě sluníčko slibující krásný den, nicméně pohled na teploměr mi prozradil, že den sice je (zatím) slunečný, nicméně rozhodně ne teplý, na sluníčku bylo 7´C... a to už jsme letos měli opravdu víc... pro tuto chvíli (vzhledem k ještě zcela mokrým silnicím a mým pneumatikám) jsem možnost jít si zajezdit zavrhl, ale po další hodině jsem to nevydržel, převlékl se do mých motorkářských hadříků a vyrazil... Jako na potvoru ve cvhíli, kdy jsem přijel do garáže a začal zahřívat motorku na volnoběh, začalo se dost zatahovat... Nicméně odradit jsem se nenechal ani zesilujícím větrem a vydal jsem se na toulky směr Teplice..
Nic moc pocasi

Dojel jsem do Chlumce, kde je památník známé bitvy, kolem kterého příležitostně již léta projíždím, ale nikdy jsem se zde nezastavil, tak jsem to dnes napravil..
Chlumec

Následující text přejat z www.ceskehory.cz

Závěrečná fáze napoleonských válek => kdy po porážce v Rusku roku 1812 se u Přestanova u Chlumce strhla krvavá bitva mezi francouzskými vojsky pod velením generála Vandamma a rakouskými a ruskými armádami pod velením knížete Schwarzenberka spolu s pruskými vojsky, které přispěchaly na pomoc. Francouzi zde byli obklýčeni a generál Vandamme byl zajat. K oslavě vítězství zde byly vystaveny památníky všech vítězných vojsk.

Domů se mi ještě nechtělo a protože jsem měl Janču ve škole, rozhodl jsem se ji překvapit a vydal se do Mostu. Nikdy jsem tam autem nejel, maximálně do Bíliny a to jen jednou, ale cesta byla dobře značená (což u nás není nijak obvyklé) a kupodivu na naše poměry i kvalitní, takže jsme se s Modrou zase trochu víc protáhly a udělaly nový rychlostní rekord, který o chlup přesahuje 150 km/h :). Do Mostu se mi povedlo přijet ze směru "hlavní nádraží", odkud cestu k Janině škole celkem obstojně znám, takže jsem trefil na poprvé a ve cvhíli, kdy jsem kolem budovy "SŠ a VŠ zdravotní" projížděl, jsem si pohrál s plynem, aby o mě všichni patřičně věděli :-))... během pár minut mi od Janči přišla sms: "slyšela jsem motorku, která měla zvuk jak Modrá?!" Dělal jsem děsně nenápadného a stočil rozhovor k dnešní návštěvě divadla a čekal na ní netrpělivě před školou, až skončí. Jen jsem doufal, že nemůže z budovy vyjít jinudy, než hlavním vchodem... byla moooc hezky překvapená, když viděla, jak tam na ní čekám(e).

Most - skola

Cestou domů se mi povedlo odbočit o křižovatku dříve, než jsem měl v plánu a tak do Ústí razíme po dálnici, na které je místy tak špatný povrch, že jedeme pomaleji, než na okreskách... humus! V UL se stavíme v Globusu na housku a ve chvíli, kdy přijíždíme k Děčínu, začíná sněžit... zastavujeme před garáží, teploměr ukazuje 3´C a začíná další chumelenice a já tak vyhrávám dnešní závod... závod s počasím :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Chlumec - památník bitvy vojtahavel 05. 03. 2008 - 16:16
RE(2x): Chlumec - památník bitvy davidhavel 06. 03. 2008 - 06:53