Bedřichu, jsi anděl !

5. březen 2008 | 10.00 |
V našem děčínském divadle jsem byl naposledy jako divák se základní školou v osmé třídě... to už je pěkných pár let... musím to spočítat na prstech :).. to jeeee.. přesně... více jak deset let.. hups... V druháku na střední jsem hrál v jedné minihře v rámci Divadelní akademie a od té doby kulturní temno :)... k divadlu mě to zkrátka nikdy moc netáhlo, ale nyní se naskytla příležitost doprovodit tam moji Janičku, tak proč ne :)...

Nejprve jsem si musel nechat vysvětlit, jak že to tam vlastně chodí, abych nebyl hned po vstupu do budovy za burana, přeci jen "návyky" ze základní školy, jsou-li vůbec nějaké, tak rozhodně to asi nebude to samé, jak by měl vystupovat 25ti letý mladík, neřku-li muž, kterým bych v tomto věku již měl být .

Divadlo se hrálo od sedmi hodin, ale Janča pro mě z nepochopitelných důvodů chtěla vyrazit již na půl šestou... stalo se tak... první komplikace nastala s parkováním, protože jsme se mylně domnívali, že se v Děčíně platí u parkovacích automatů maximálně do šesti, resp. 18ti hodin a nemaje dalších potřebných drobných, tak při zjištění, že v týdnu se platí non-stop, jsme museli jet přeparkovat až k poměrně vzdálené Hypernově. Zpátky k divadlu jsme tak museli pěšky, což není až tak daleko, ale přeci jen to není ani blízko, natož aby to bylo pohodlné a tak nějak "kulturní" :)

Odložili jsme si v šatně po Kč 1,-/ks a mě málem při vyslovení té ceny padla "huba do klína"... poté jsme si šli sednout do divadelní kavárničky, kde jsem nikdy nebyl, protože za éry mého "divadelnictví" zde ještě neexistovala... přivítala a obsloužila nás přívětivá obsluha, dali jsme si Top-Topic k pití a poháry Lesní směs u čehož jsme vydrželi i s čekáním půl hodiny a pak jsme měli ještě půl hodiny do začátku představení, takže nám ta "Hypernova" byla vlastně jedině ku prospěchu :)

A na čem že jsme to byli? Na hře Milana Uhdeho jejíž přesný název jsem samozřejmě zapoměl a internet je kupodivu tak aktuální, že včerejšek tam není... alespoň tedy pokud se jedná o stránky našeho divadla. Nicméně název byl podle Jany cca takovýto: "Zvěstování aneb Bedřichu jsi anděl"

Jedná se o komedii, hranou mladým čtyřčelným brněnským souborem, kde byl hlavní postavou revolucionář a vizionsita, podpantolfák Karel Max (ano, Max, ačkoli každému bylo jasné, že jde o Marxe), který utekl se svojí ženou do Anglie, kde si začal poměr s jejich služebnou a ta záhy otěhototní... ještě že nebohý Karel má tak dobrého přítele Gustava, který pomůže nejen radou (pokud ji ze sebe vykoktá a nebo se stihne včas vyjádřit - skvělá parodie na našeho bývalého prezidenta Havla).

Politika zde byla zamícháná pouze okrajově a ještě satiricky, takže jsme se nasmáli spoulu s 3/4 zaplněným hledištěm do sytosti. Rovněž zvrat, jaký nastal po více než polovině představení nebyl tušitelný (vše byl sen) a následná snaha změnit realitu aby nedošlo k jeho vyplnění udržela nás diváky v patřičé pozornosti.

Opravdu jsem upřímně rád, že mě Janča do divadla vytáhla, skvěle jsem se bavil a tak nezbývá než moje hodnocení a to je jednoznačně za 1.

PS: za zřejmě pozměněný název představení se všem dotčeným omlovám...

A kdy jste byli v divadle naposledy vy?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Bedřichu, jsi anděl ! vojtahavel 05. 03. 2008 - 16:10
RE: Bedřichu, jsi anděl ! thomax 18. 03. 2008 - 17:45
RE(2x): Bedřichu, jsi anděl ! davidhavel 19. 03. 2008 - 06:36