Poprvé na bowlingu

10. březen 2008 | 14.48 |
Moje mladší sestra oslavila v pátek svoje 23 narozeniny (snad se nebude zlobit, že jsem to tu na ní práskl)

... nechápu to... jak jí může být tolik, když ještě nedávno jsem v ní viděl malé pubertální děcko, co sedí doma u okna za psacím stolem a vzdorovitě tupě čumí před sebe a tváří se, že nevnímá okolí aby všem zůčastněným tímto postojem dávala najevo, co si (nejen o nich) myslí...

Najednou je to slečna, která má před svatbou, tudíž téměř mladá paní, spolu se svým přítelem vlastní krásný byt a plánují potomka... opravdu to nechápu :-? Asi jsou to na mne příliš rychlé změny a já změny tak zoufale nerad... (ještě pořád se nezlobí, že jsem zase něco práskl?)


Každopádně mi v předvečer svých narozenin zavolala, jestli bysme nechtěli s ní a s Oldou (její nastávající) si "zítra večer" zajít zahrát bowling a tak se mimo jiné právě při výše popisované příležitosti pobavit. Byl to bezva nápad už proto, že by jsme se jinak asi s Janou nudily doma u televize, v lepším případě hrály po síti proti sobě Warcrafta.

Byl jsem jediný z nás čtyř, který tuto hru nikdy nehrál a jediný, kdo si nebyl jistý, jestli koule na bowling má v sobě díry a nebo ne... teď už to vím, a tak vám, doteď s touto hrou neobeznámeným, můžu sdělit, že má díry, a dokonce tři! :)

Z bývalé továrny, kterou většina zná - DESTA Děčín, se zde alespoň část využila jako sportovní centrum, jehož součástí je právě ona bowlingová dráha.. sešli jsme se tedy před "Destou" předaly s Jančou spolu Lucce skromný dáreček a šli jsme hrát.

Do haly jsem vstupoval s mírnou nervozitou, jak už to tak bývá, když je něco poprvé a kevšemu máte v hlavě jako vždy předsudky, že vám to rozhodně jít nemůže.. Nejprve nás nechali přezout do svých botiček o kterých jsem spekuloval, jestli pak v nich neodejít domů, protože rozhodně byly kvalitnější jak ty, co jsem si právě z nohou sundal...

Vybrali jsme si dráhu u zdi, abysme měli jakéž takéž soukromí, objednali si pití a šlo se hrát. K mému zděšení jsem byl právě já ten, kdo začínal.
Mirim
Budoucí švára se chopil role učitele a vysvětlil mi, jak tu kouli správně chytit a jak posílat. Navzdory tomu jsem nepřekvapil a po třech metrech jízdy, po ohromné ráně která se ozvala při dopadu koule na dráhu, ta mrcha směřovala tam kam neměla - do žlábku...

Na(i)vně jsem se domníval, že teď bude házet někdo další a já tak trošku okoukám ten správný styl, ale ono se přátelé hází dvakrát za sebou, pokud tedy neschodíte najednou všechny kuželky při prvním hodu... Můj druhý pokus byl totožný s tím prvním..

Po mě házela Janča, která už nějakou tu zkušenost s touto hrou má, takže se jí z počátku dařilo lépe jak mně, i když se radši většinou nedívala kam že to ta koule jede :-D
Ja to nebyla
Po Janě házela Lucka, která suveréně srážela spousty kuželek a Olda, který ze začátku vedl celé pořadí, protože se mu opravdu dařilo.

Při dalších hodech a po doporučení Oldy házet jakoby zboku se mi začínalo dařit a dokonce jsem dal jednou i Strike, to vám bylo radosti :-D...
První kolo hry dopadlo tak, že vyhrál Olda v těsném závěsu s Luckou, pak jsem se ke krásně hrané nelibosti Janičky umístil já a o pár bodíků méně měla Janča.

No a světe div se, v druhém kole jsem nasbíral nejvíce bodů já a "hodit žlábek" se mi povedlo již jen výjimečně :)... Typické štěstí začátečníka :)
Nicméně celkovým pořadím to nezamýchalo...

Hodina na kterou jsme měli dráhu zaplacnou utekla jak voda a já hrdě odcházel z bowlingu na vysněném předposledním místě :)

Společné "tulískovité" :-D fotky mě a Janči (nejen) z bowlingu najdete zde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Poprvé na bowlingu vojtahavel 10. 03. 2008 - 15:25
RE(2x): Poprvé na bowlingu davidhavel 10. 03. 2008 - 15:36
RE: Poprvé na bowlingu contritus 10. 10. 2008 - 17:38