Stravenky NE(budou)

11. březen 2008 | 14.30 |
Vracíme se zpět do dob, kdy zaměstnanec nebyl nic? Kdy nebylo zapotřebí si zaměstnanců vážit a nenabízelo se jim nic jiného, než základní, zpravidla minimální mzda? Nebo se mi jen zdálo, že tomu bylo (alesopoň někde, občas) jinak?

Proč chce stát zrušit daňové výhody za stravenky? To pořád musíme cpát veškeré peníze do "státního", když tam, kam mají, stejně nedoputují a rozmělní se v kapsách rozdělovatelů?


Vystřídal jsem jž pár zaměstnání... v těch prvních jsem dostával "to co mi patří".. tudíž hodinovou mzdu a nic víc... v dalších jsem pobíral příspěvky na ošatné, fasoval služební oblečení a dostával stravenky, v dalším mi zaměstnavatel hradil 60 % ceny obědů a mohl jsem si vybírat denně ze dvou kompletních menu. Další zaměstnavatel mi dával Kč 500,-/měs na důchodové spoření a současný mi dává opět ony stravenky... když si je nebude moci odečítat z daní, bude mi je dále dávat? Nebude... a je jedno, že v této firmě už dělat nejspíš nebudu, viz. zde, ale on je bude "dávat" asi málokdo... resp. nikdo.

Doteď dostávám za každou osmihodinovou směnu v zaměstnání jednu 50ti korunovou stravenku, za níž zaplatím Kč 24,--. Měsíčně mám tak 20 - 25 stravenek, což de-facto znamená průměrně necelých Kč 600,- k výplatě navíc, za které si oproti standardu dopřeji nějakou tu pochutinu, kterou bych si běžně nekoupil, nebo zajdu se svojí přítelkyní na večeři..

Doufám, že opozice a odboráři dokáží tento nesmyslný návrh na zrušení daňových výhod za stravenky smést ze stolu, protože je to fakt další hnus, který nám servíruje vládnoucí vykořisťovatelská ODS a že jim to při volbách nezapomenete, ať už tento spor dopadne jakkoli.

PS: rádio, které beru jinak za velice seriózní, kterým je ČR Sever, mě dnes otrávilo svojí debatou na téma:
"Vadilo by vám, když byste přišly o stravenky nebo jiné zaměstnanecké výhody?!"

To je tak ubohé téma, komu by nevadilo, že dostane méně, než dostává, když se za vše platí více?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stravenky NE(budou) vojtahavel 11. 03. 2008 - 19:45