Uděláte znovu zkoušku na řidičák?

11. březen 2008 | 15.46 |
Tak jsem se vrátil zpět do autoškoly... ne, řidičský průkaz mi nesebrali, tedy zatím, a tak nějak (naivně) doufám, že nikdy ani neseberou, ale na slunečnici jsem našel odkaz na prográmek obsahující AKTUÁLNÍ TESTY Z PRAVIDEL SILNIČÍHO PROVOZU. Bohužel odkaz nefungoval, tak jsem program dohledal u jeho výrobce a jelikož jeho web jsem úspěšně zapoměl, nabízím vám jej ke stažení z edisku pod tímto článkem.

... řidičák jsem dělal v 15ti na malou motorku, poté v 17ti (ano, dříve to šlo) na velkou - tehdy ještě neomezenou kubatůru motocyklu :-D, to byly vychytávky a zároveň na auto, na které jsem dostal díky tomu, že jsme tam šli celá školní třída slevu Kč 800,- takže jsem za celé papíry co mám A+B zaplatil tehdy děsnou pálku a to necelých Kč 5000,-- Původní malé A - dnes tuším A1 - za Kč 1200,-, z kterého jsem si rozšiřoval na A do toho nepočítám...

Už z finančních důvodů bych se do autoškoly v realitě vracel nerad, o pokutě která by přišla ruku v ruce s odebráním řidičského oprávnění ani nemluvě...

Zpět k programu. Instalace je graficky přívětivá, rychlá, nenáročná, a jediné na co se vás bude program ptát je cílový adresář, který stačí odsouhlasit a pak na umístění svých zástupců. Po spuštění programu si vytvoříte vlastní profil a máte na výběr z možností testu a nebo výuky. Já si suveréně zvolil test.. V případě, že program nespouštíte poprvé a nějaký ten testík jste již dokončili, máte možnost zvolit si v základním menu i svoji statistiku úspěšnosti.

Autoskola

Před testem samotným jste seznámeni s bodovým hodnocením jednotlivých okruhů otázek a informováni o tom, že z 50ti bodů je nutné nasbírat minimálně 43 pro úspěšné splnění zkoušky. Tím pádem jsou testy nejjednodušší jaké pamatuji. Za mé éry jste museli mít 50 bodů z 55, v nedávné době zase pro změnu bylo možné mít více správných odpovědí na jednu otázku, přičemž pokud jste nevybrali všechny, byla otázka špatně. Což ruku na srdce, to už opravdu chtělo se biflovat a dávat pozor na "háčky"... klobouk dolů tomu, kdo tyto testy zvládal. což ale vůbec nemusí znamenat, že je lepší řidič, než ostatní.

Po stiskuntí tlačítak start se vám zobrazí první otázka a tři možnosti odpovědí, z nichž je jedna - "A" kdo ví proč předzaškrtnutá.. vyberte si tu svoji odpověď a ve spodní části okna programu přejděte na další otázku. Na celý test máte max. 30 minut a k otázkám se můžete vracet a měnit své odpovědi. Zajímavé a trošku hloupé je, že ta vaše odpověď se pokaždé zobrazí jinde - jednou je to A, při vrácení se třeba C, ale pořád je to ta vaše vybraná :-?.. naštěstí.

Po zodpovězení všech otázek (zpravidla před vypršením časového limitu) zmáčkněte tlačítko ukončit test a ejhle... máte tu výsledek i s procentuelní úspěšností. Program vám dále nabídne zhlédnout celkem podrobnou statistiku vašeho testu.

Chybí mi zde možnost prohlédnout si test samotný, resp. otázky, v kterých jsem chyboval s vyzančením mé a správné odpovědi. Ale když "ostrý test" tak ostrý... jako v autoškole... konec konců od opravování chybných odopovědí je zde výuka..

Výuku si můžete rozdělit dle jednotlivých okruhů a nebo vybrat vše dohormady. Probíhá jako test s tím, že po potvrzení vámi vybrané odpovědi se automaticky zkontorluje její správnost a následuje komická situace při opravení vaší špatné odpovědi, kdy je vám ta správné sdělena a následně jste za správnou odpověď odměněni :-)) úsměvem :)


Pokud se vrátím na začátek tohoto článku samotného, zbývá jen dodat, že řidičský průkaz vlastním již něco málo přes 10 let a výsledek mého ostrého testu?... Úspěšnost pod 50%... takže hurá na výuku!

Autoškolu stahujte zde
Typ souboru: *.zip archiv
Velikost souboru: 4,34 MB

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Uděláte znovu zkoušku na řidičák? vojtahavel 11. 03. 2008 - 19:36
RE: Uděláte znovu zkoušku na řidičák? hablina 12. 03. 2008 - 00:53
RE(2x): Uděláte znovu zkoušku na řidičák? davidhavel 12. 03. 2008 - 14:06