Need for speed High Stakes

17. březen 2008 | 08.37 |
NFS HS

Na tuto hru mi doma již pár let usedal prach... kdysi jsem ji hrál opravdu vášnivě a dostal jsem se v profi hře téměř až do jejího konce, ale pak se mi přestalo dařit, těžce vydělaných peněž (ve hře) se přestalo dostávat a tak hra putovala do stojánku k dalším nepoužívaným cd.

Po mém přechodu od stolního počítače k notebooku, kde byla nainstalována XP, jsem hru ani nezkoušel spouštět, protože mi bylo jasné, že "nepojede". Nicméně v poslední době se zabývám zejména sháněním starších titulů her a jejich spouštěním pod XP, protože jsem došel k názoru, že staré hry mě stejně bavily tak nějak víc než ty současné (na které přiznávám nestačí nejen můj hardware ale asi ani mozková kapacita). Viz. článek "Co zrovna pařím"

Po dvou dnech hledání na internetu se mi povedla konečně objevit tato solidně vyhlížející stránka http://legends.nfsgame.net/nfss/patche4.htm která mě nezklamala a z které jsem si stáhl příslušný crack a ejhle, NFS HS mi chodí zcela bez problémů :)... tedy, jak se to vezme... bez problémů... o mé grafice ATI mobility Radeon X1300 nemohli mít vývojáři této hry v roce 1999 kdy byla uvedena na trh ani ponětí, takže výchozí nabízené rozlišení 320 na nevím kolik mě ani nepřkvapilo, ale naštěstí šlo bez problémů změnit na maximální přesahující krásných 1000 pixelů... přesto při dnešním standardu her je grafika nic moc... rovněž všechny grafické efektny mi hra nepovolila nastavit, jelikož se domnívá, že by to moje grafárna nezvládla. Trošku ironie, když v roce 1999 měl počítač standardně tolik operační paměti, kolik má moje grafika své vlastní, natož nasdílené. Přidávání aut do hry XP taky nepobraly.

Nevadí, pokud toto pomineme, máme možnost si znovu zahrát dle mého soudu nejpovedenější díl ze série Need for speed vůbec... (pokud pomineme šílenství kolem tuningu inspirované filmem Rychle a zběsile a na něj navazující díl této hry NFS Underground (2) ).

Hra, v které vás honí police za překročení rychlosti a je přirozeně, realisticky, neobratná se svými pomalými auty, kde se vám postupně díky vašim chybám poškozuje vůz a tím se zhoršují jeho jízdní vlastnosti, kde platíte za vstup do ilegálních závodů a nekompromisně o peníze při prohře přicházíte a za opravy musíte tvrdě závod co závod zaplatit má i v dnešní době bezesporu pořád co nabídnout... a její "stáří" je díky nárokům na hardware její velkou předností, protože na současných počítačích nebude zřejmě sestava, která by ji nezvládla.

Hodnotím za 2 (přeci jen jsem již namlsán propracovanější grafikou...)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.5 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Need for speed High Stakes vojtahavel 17. 03. 2008 - 17:13