Return to Castle Wolfenstein

19. březen 2008 | 07.06 |

Vynikající
, opravdu vynikající akční střílečka... žádná mě tak neuchvátila, jako tato... předstihla i mého kdysi stejně tak oblíbeného "Half-Lifa"


Hra byla inspirována notoricky známým (tedy pro lidi, co měli tu čest poznat MS-DOS) Wolfensteinem 3D, z které si převzala zápletku (proto "return") a grafici odvedli kus práce tentokráte na opravdové, 3D dokonalé grafice.

Hlavní postavou jste vy - spojenecký voják, který se na počátku první mise probouzí v zámku Wolfenstein v zajetí, z kterého uniká... váš rozkaz je v tuto chvíli jediný, UTÉCT!

Vašeho kolegu, kterého zajali spolu s vámi zrovna domučili na elektrošocích, pomstěte jeho smrt smrtí jeho vraha, kterého následně přijdou chránit vojáci SS...pozdě..

Když si budete ve hře všímat detailů, (časem vás to při plnění úkolů donutí), všimnete si hned v mísnosti s elektrošoky záznumu nad stolem, kde vyslýchající uvádí, že váš kolega nepromluvil a že se snad dozvědí něco od vás...

Ve hře šetřete náboji a vždy když máte "jistotu" že teď nikdo nepřijde, dobíjejte.. rozbijte co můžete, bajonetem! - bacha na ty náboje, někdy jich je fakt málo! - často je robíjení věcí váš úkol, jindy najdete tajná místa (jako ve Wolfenstein 3D) se zajímavými věcmi, lékárničkami či jídlem, které funguje jako lékárnička.

Ve hře se postupně setkáte s elitními vojsky Wehrmachtu, SS a jejich vůdci, budete bloudit hrobkou kde budou ožívat mrtví, budete muset zneškodnit nejednu zrůdu vzniklou díky pokusům němců a ta největší přijde jako bonus nakonec... ale to je ještě v tuto chvíli daleko.

Vychutnávejte si grafické zpracování na opravdu vysoké úrovni, kochejte se dobře naprogramovanou logikou vašich nepřátel a věřte, že i když budete mít dobře nastavené klávesy pro rychlé ukládání hry a "loudnutí" bezpečných "sejfů", tak pokud budete hrát hru v noci, pouze při světle vašeho monitoru (LCD) a se sluchátky na uších, zažijete nejednou podivné mrazení v zádech a když se otočíte.... můžete být už "death"...


PS: hra bez problémů chodila na sestavěne Celeron 333 MHz, 128 MB Ram, 16 MB ATI, Win 98, s XP také nemá problém. Doporučuji do hry nainstalovat češtinu, (ke stáhnutí např. zde) čímž se výrazně obohatí zážitky ze hry - viz. různé dopisy ve hře apod.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Return to Castle Wolfenstein miner 19. 03. 2008 - 07:36
RE: Return to Castle Wolfenstein vojtahavel 19. 03. 2008 - 17:15
RE(2x): Return to Castle Wolfenstein davidhavel 20. 03. 2008 - 06:31
RE: Return to Castle Wolfenstein luksh 20. 04. 2009 - 12:46