Half-Life

20. březen 2008 | 09.52 |
Half - Life

Hra, která dostala nejedno ocenění včetně prestižního "hra roku 9?6?" a "hra měsíce", kde získala 96% bodů. Na svou dobu geniální grafika složená z 65000 barev při 16bitovém rendrování podporující všechny tehdejší funkce (Open GL, Direct3D, 3Dfx), zajímavý příběh a vynikající hratelnost. Můžu jen doporučit, obzvláště pokud máte rádi netradiční příběhy, do kterých zasahuje fantazi až sci-fi.

Dokud jsem nepoznal hru Return to Castle Wolfenstein tak to byla moje nejoblíbenější střílečka vůbec.

Ve hře jste hlavní postavou (jak jinak) - teoretický fyzik Gordon Freeman, který je pozván na prohlídku do podzemních laboratoří, kde se vyvíjí bůh ví co... Cesta vláčkem do podzemí samotného je jedním ze zážitků, na které jsme před lety s kamarády koukali s neutuchajícím nadšením několikrát dokola :)

Na první pohled je v laboratořích vše v pořádku, až do doby, kdy s vaší pomocí proběhne onen test, kvůli kterému tu jste a kterým se vše spustí... při testu dojde k nehodě a jste rádi, že jste to vůbec přežili, vydáte se na cestu ven ze zničených laboratoří a cestou potkáváte nejprve lidi, co dopadli hůř než vy, pak již i mrtvé a ani se nenadějete a jste donuceni bojovat proti "armádě" zmutovaných doktorů a všelijakých příšer, kterým nejde o nic jiného než si na vás smslnout... Plní se vaše "noční můra" kterou jste zahlédli při oné nehodě, ke které došlo s vaší pomocí... zjišťujete, že to nebyla jen hrozný sen... zprvu se jedná o "mozkokraby", "prasopsy" zabíjející zvukem na velmi vysoké frekvenci, "Kuňíčimi" sršící elektrické blesky.. a když si poradíte s nimi, je tu už armáda, kterou sem poslala vláda a která se vás má zbavit, aby se dalo vše utajit...


Doporučená systémová konfigurace pro tuto hru, která si poradí jak s Win 95/98 tak XP ačkoli v době jejího vzniku o nich nikdo ani nesnil je:

Pentium 133 Mhz, 24 MB RAM, CD-rom 2x takže nejspíš existuje jen hodně málo lidiček, kteří by si tuto hru nemohli zahrát.. Half-Life podporuje 3D grafické karty, ale nevyžaduje je. Pro hru přes internet (určitě se najdou věrní nadšenci) stačí 32bitový provider, přičemž nevím o co jde, ale na obalu se to píše :-D.

Domnívám se, že hra nepůjde nainstalovat bez zvukové karty (první co instalace dělá je její detekce a následný test) ale tu snad má taky každý, pokud ji vůbec někdy někdo neměl...

Takže... příjemnou "Polovinu Života"

PS: pokud jsem ve Wolfsteinu vyzíval k šetření s náboji, zde to platí mnohem, mnohem více...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Half-Life vojtahavel 20. 03. 2008 - 10:47
RE: Half-Life walome 04. 03. 2009 - 12:19
RE(2x): Half-Life davidhavel 04. 03. 2009 - 14:19
RE(3x): Half-Life davidhavel 04. 03. 2009 - 14:23