X1 - vyhledávač souborů

20. březen 2008 | 10.06 |
Také vás už několikrát zklamal vyhledávač souborů, který je součástí Windows XP? Štve vás, že musíte vždy složitě zadávat, co a kde chcete hledat a doba odezvy neodpovídá výsledkům? Že program často nenajde soubor, o kterém bezpečně víte, že na hdd je?

Pokud vám nevadí poněkud nepřívětivé pracovní prostředí programu a jeho delší spouštění, ale upřednostníte program který jinak skvěle plní svojí funkci bez zbytečných otázek, je zde pro vás alternativa s názvem X1, kterou si můžete stáhnout např. odsud.

X1

Čas, který program "ztrácí" při svém startu, dohání ihned po svém spuštění diky indexaci, kterou si můžete nastavit jako pravidelnou a nebo spouštět dle vašeho uvážení. Soubory jsou pak (po zprvu zdlouhavé indexaci) vyhledávány během vteřin a stačí zadat pouze část jejich názvu. Indexací se tedy rozumí paměť programu, který pak nemusí prohledávat přímo pevné disky vašeho počítače, ale podívá se do své paměti a hned zobrazí to, co v ní má uloženo.

X1 vám dává možnost jednoduše zvolit z možností typů soborů, v jakých chcete vyhledávat, ať už to jsou např. složky, dokumenty, obrázky, hudba, ale umí vyhledávat i e-maily, jejich přílohy atd... nejlepší volbou je "all", kdy při zadání jakéholi suboru písmenek vám program najde všechny soubory, které tento řetězec obsahují a to dokonce i pokud je text obsažen uvnitř textového soboru! Resp. najde všechyn soubory, které má uložené ve své paměti z poslední indexace.

Program má v sobě integrovaný i základní přehrávač hudby a "prohlížeč" obrázků. X1 dokáže používat i některé masky pro vyhledávání souborů (tj. např. *.jpg ; obrázek.* atd.)

Jedinou nevýhodu programu vidím v tom, že nenabízí a nenašel jsem na internetu českou lokalizaci, ale i bez ní se dá program plnohodnotně využívat.

PS: brácha mi tvrdí, že indexace mu prohledala pouze jeden z pevných disků, což by zásadním způsobem omezovalo využití programu, nicméně mně X1 slouží spolehlivě na všech logických jednotkách (fyzicky mám ovšem HDD pouze jeden narozdíl od bratra). Domnívám se, že program "musí mít" možnost nastavit "indexační místa", ale v současnosti nemohu toto nastavení nalézt.. že by se tato možnost volila již při instalaci nebo při prvním spuštění programu či indexace?

Vyzkoušejte, uvidíte, dejte vědět!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: X1 - vyhledávač souborů davidhavel 28. 03. 2008 - 17:30
RE: X1 - vyhledávač souborů lukas 06. 10. 2011 - 09:40