Velikonoce dříve a dnes

22. březen 2008 | 13.50 |
Velikonoce

Dnes jsem se téměř zděsil, když jsem slyšel o 50ti létém pánovi, který prohlásil, že Velikonoce se slaví proto, že se narodil Ježíš... byl téměř v úžasu, když se dozvěděl, že se slaví proto, že Ježíš zemřel a následně vstal z mrtvých..


Všichni se shodneme na tom, že lidé dříve více věřili - myslím tím víru v Boha a křesťanství jako takové... dnes se věří tak akorát v peníze.. až na pár výjimek, a tak není divu, že se ani neví, co to Velikonce jsou... Náboženství nepropaguji,(děsně rychle a jednoduše se z něj stane fanatismus, který nesnáším) ani nezatracuji (člověku přináší v těžkých chvílích útěchu), zkrátka se řídím slovy mého dědy, který mi kdysi říkal, že "v něco člověk věřit musí, jinak by žil jako hovado".. a je už na každém, jak si to přebere...

Zpět k Velikonocům...

víte proč se jednotlivé dny nazývají tak jak se nazývají? Spousta lidí, hlavně těch mladších, zcela určitě netuší, že je: Škaredá středa, Zelený črvtek, Velký pátek, Bílá sobota.... natož aby věděli co se v který ten den "má dělat", resp. dělávalo.

E-mailem mi předevčírem příšlo přání k příjemnému prožití Velikonoc od mého strýce, ke kterému byla připojena velice zdařilá prezentace, týkající se jak jinak než Velikonočních svátků a tak vám ji zde nabízím ke stažení, abyste věděli to, co o těchto svátcích dost možná nevíte a pokud víte, ... i tak stojí za shlédnutí.

Místo uložení: edisk.cz
Typ souboru: vesele_velikonoce.pps
Velikost souboru: 3,66 MB
stahujte zde
Příjemné prožití Velikonočních svátků vám i vašim rodinám přeje David
 
PS: chodíte kluci s pomláskou prohánět děvčata nebo se vám tento zábavný zvyk díky panelákovému způsbou života zprotivil stejně jako mně?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Velikonoce dříve a dnes vojtahavel 23. 03. 2008 - 09:34