Pomáhat a chránit... kdykoli - aktualizace

19. duben 2008 | 14.22 |

Málokdo asi ještě neměl příležitost všimnout si tohoto hesla, které má Policie ČR napsáno nejen na dveřích všech svých automobilů.

Jak je to ale s realitou? Jak jste se mohli dočíst v tomto článku, občas i já potřebuji od této instutuce pomoci a bohužel i ochránit..

Realita je taková, že na útočníka tři policisté, z nichž jeden byl zakřiknutým, přerostlým trpaslíkem a druhý by se nemusel stydět za roly Dlouhého ve známé pohádce, udělali "Ty ty ty, už to nedělej" a on když na to kývnul, tak bylo po akci. Domáhal jsem se okamžitého sepsání trestního oznámení, ale bylo mi sděleno, že tak mohu učinit kdykoli, až budu ve městě (bydlím na vesnici) v Kaštanové ulici...

Chodbu, která byla zaneřáděná díky útoku na mojí osobu a díky mojí následné obraně jsem samožřejmě musel také uklidit já a po návštěvě pohotovosti a uhrazení 2x90 korun jsem se mohl vrátit domů, kde jsem byl znovu slovně napadán. Na policii jsem se nemohl vydat hned, protože jsem musel odvést Janu k rodičům, neb jí byl podán stišující lék, po kterém měla jít spát.

Druhý den jsem se vydal do oné Kaštanové ulice, kde jsem chtěl sepsat ono trestní oznámení a po pěti minutách čekání a zkoumání mé osoby nejen co se občanského průkazu týká, mi bylo sděleno, že si mám zajet do Tržní ulice na druhou stranu města, kde o mě již vědí a čekají tam na mě. Dobrá tedy... zbytečná cesta přes město, které je totálně ucpané protože se opravuje most přes Labe, je v autě, které sotva jede, opravdu příjemná..

V Tržní ulici nejenže službu mající policista na mě vůbec nečekal a tvářil se, že o mě vůbec neví, ale když si konečně uvědomil o jaký případ jde, tak mi sdělil s nechápavým pohledem "ale vždyť jste to včera nahlásil, tak co chcete jako ještě sepisovat?"... Vrátil jsem mu nevěřícný pohled plný vzteku a tak bezeslova odešel listovat do jakýchsi lejster aby mi řekl, že policista který mám můj případ na starost již v zaměstnání není a že mám přijet v neděli mezi sedmou ráno a šestou podvečer... V tuto chvíli jsem měl nechápavý pohled pro změnu já, načež mi byla vrácena občanka, policista mi řekl nashledanou a odešel... čekají mě nejen světlé zítřky, ale i zábavná neděle...

Tolik ke slovům "kdykoli" a "pomáhat a chránit"

Neděle ráno... není nic lepšího než nemoci dospat, protože "musíte" jet na Policii sepsat ono trestní oznámení, které jste nemohli sepsat hned po incidentu samotném a kvůli kterému jste již jezdily od čerta k ďáblu - viz. výše.. k tomu rozbité auto, co deset minut startujete a následně sotva jede a když už jede, tak jeho spotřeba šplhá k závratným výšinám 20L/100 km...

Na stanci jsem kupodivu dojel, onen policista opět neměl službu - už mě to ani nepřekvapuje - nicméně k mému překvapení se mě asi po 15ti minutách ujal jiný, který mi slušně vysvětlil, že mám jet domů, jelikož jede na výjezd a tak na mě nemá čas a hlavně protože nic jako psychická šikana, mlácení do dveří paličkou, po kterém následuje její použití proti mé osobě, trestní zákoník nezná a tudíž žádné trestní oznámení podat nemůžu... lékařská zprávy za 2x90 korun + projetý benzin jsou opět k ničemu... dokud nepoteče krev, nic se dít nebude, protože se nejedná o trestný čin, ale pouze o přestupek proti soužití, za který dostane za pár měsíců Coufal (odmítám dále psát p. před jeho jménem) zřejmě pouze směšnou pokutu od přestupkové komise Magistrátu města Děčína. Zda se toho já ještě dožiju zdráv po fyzické stránce jest otázkou, psychickou mám již (opět) solidně narušenou, o Janě nemluvě... zítra odesílám žádost o pomoc místní sociální správě.. jediné k čemu mi Policie pomohla bylo k průvanu v peněžence za projetý benzín a neubránění se ukápnutí slzy, jako projevu vlastní bezmoci... asi jsem slaboch.. a až půjdu zítra po 22té hodině domů z práce po chodbě v našem domě, tak budu mít zase tlak 200/158, alespoň si ono téměř zbytečné číslo zapamatuji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší