Kapitol, resp. Kooperativa opět perlí! pokračování

28. leden 2011 | 15.12 |

 O tom jak mám supervýhodnou spořicí smlouvu na důchod jsem psal již třeba zde. O marných dohadech s pojišťovnou zde a výsledném nastavení smlouvy ála "nejmenší zlo", jsem se rozepsal tady. Naivně jsem očekával, že teď už budu jen platit a jednou se mi (snad) smluvená částka vrátí.

Smlouva se mi připomíná každý měsíc na výpisu z účtu a navíc jednou za rok, když ji potřebuji odevzdat s daňovým přiznáním, jelikož kdysi byla daňově odečitatelná. Abych nemusel tehdy ušetřené penízky vracet, musím permanentně dokládat, že smlouvu ještě pořád mám - platím. 

Právě proto jsem si zažádal o zaslání výpisu o uhrazeném pojistném za loňský rok... výpis dorazil za pár dní. Milé překvapení.. jenže... byl několikastránkový... Letmým pohledem zjišťuji, že je to přehled plateb za celých pět? let... Navíc i s předpisem pojistného na rok následující...

Problém? Nikoli.. zatrhávám pro paní "daňově-finanční" příslušnou část přehledu a ... ano, nyní jsem si toho všiml:

"Kooperativa pojišťovna, a. s.

- k rukám pí Bednářové

Vážená paní Bednářová,

děkuji za brzké zaslání výpisu uhrazeného pojistného na moji smlouvu č. 145187xxxx, který však musím reklamovat. Není mi jasné, z jakého důvodu řádné platby končí květnem roku 2010 a v černu je připsána platba pouze částečná. 

Pojistnou smlouvu jsem měnil naposled 1. 6. 2009 a to tak, že od té doby, resp. měsíce následujícího hradím místo Kč 434,- Kč 100,- . Platby od června roku 2010 evidujete mě z neznámých důvodů jako přeplatek pojistného.

Jsem přesvědčen, že jde pouze o administrativní chybu, kterou mi vysvětlíte a žádám Vás tímto, aby tento přeplatek byl převeden jako řádné platby pojištění a zaslán mi opravený výpis (stačí za rok 2010) plateb. 

David Havel, v. r."

E-mail byl prý předán k vyřízení na příslušné oddělení a administrativní šiml opět zařehtal !

Mimochodem, snad proto, aby mi to pojišťovna (nebo ten "kdosi nahoře" ?!) nějak kompenzovala, povedla se mi "uhádat" sleva na pojištění domácnosti... ne moc, ale i 60,- měsíčně dolů za stejnou službu potěší ;)


27. ledna 2011 - přišel mi dopis... bez slova komentáře, obsahující úplně stejný výpis, který jsem reklamoval ! Telefonuji na centrálu a nejsem si zcela jist, že operátorka pochopila, co jsem po ní chtěl... nu, uvidíme...

28. ledna 2011 - když spím po noční, volají mi z Kooperativy... když se vzbudím, už to nikdo nebere...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší