Projížďka na Modré

24. duben 2008 | 15.21 |
aneb jak jsem si dobře zajezdil


Pod HněvínemTuto středu (23. dubna 2008) bylo po několika vyloženě podzimních dnech konečně zase hezky a protože doma nebylo nic co by se nutně muselo udělat (úklid počká téměř vždy), vydal jsem se hned ráno do garáže a vyleštil jsem si Modrou... zbývalo dost času než se budu muset vydat do práce, takže jsem se rozhodl vyrazit pro Janču do školy, tedy projet se do Mostu.

Tentokrát jsem jel kratší a hlavně rychlejší cestou, než když jsem se jel projet přes Chlumec => z Děčína do UL kam vede krásná silnice po dálnici směr Teplice a pak dál na Most.

Cestou se projíždí přes opravovaný most, což způsbuje někdy až kilomotrové kolony a já co by "slušňáček" rozuměj motorkář začátečník, poctivě zastavil za kolonou a čekal, až někde v dálce blikne zase zelená a budu moci pojet... V tom vidím v zrcátkách jak se ke mě řítí dvě dospělejší dvoukolé sestřičky (tj. silnější mašiny než mám já) a najednou stojím mezi nimi a jeden z řidičů se mě ptá "Vo co tam de?.." Odpovídám, že je vepředu nejspíš semafor, protože se opravuje most a jezdí se tedy kyvadlově... Druhý řidič mi na to odpoví "tak na to serem, ne?" zařadí jedničku a projíždí uličkou mezi kamiony které přijíždějí z protisměru a mezi těmi, který stojí v naší koloně... Druhý ho následuje a tak se nenechávám zahambit a také vyrážím a nutno dodat, že pocit, který mě v tu chvíli hřeje - sounáležitost s těmi kluky co jedou předemnou, "přechytračení" těch, co musí stát v koloně, a dravost, s jakou projíždíme uličkou tvořenou mezi dvěma hady zejména z nákladních vozidel, si nárámně užívám i když těch mých 50 koní jejich stádu nestačí...

Jednoho kamioňáka jsme tímhle předjížděcím manévrem naštvali natolik, že nás chtěl zřejmě postrašit tím, že nám zavře cestu najetím ke středu silnice, ale my jsme projeli dříve, než to stihl :)


Kluci odbočovali do centra Teplic a já frčel opět sám dál na Most. Vyhlídl jsem si jednu žlutou Octavii RS a rozhodl jsem se hrát hru s jejím řidičem.. nechal jsem se předjet cca ve 100 km/h, dojel ho a následně předjel o něco rychleji... chytil se... předjel on mě a zase o něco zrychlil.. opět jsem byl na řadě já... znovu předjíždí on mě... předjíždím ho již ve 150 km/h a mizí mi ve zpětných zrcátkách, jelikož pořád zrychluji až na svůj dosavadní rekord 160 km/h.

. ale ani tento nezůstal nepokořen a z mírného kopečka neubírám plyn a dostávám se na 175 km/h... přemýšlím, jestli ještě mašinku trošku nepopohnat a zaokrouhlit rychlost na 180 km/h, ale když vezmu za plyn jen o kousek víc, než ho doposud držím, zdá se mi, že už začíná být trošku neposedná, co naplat, že jsem na krásné rovince, hodit v téhle rychlosti hubu se mi opravdu nechce.. tudíž jsem se dostal na nějakých tachometrových 177 km/h.

Stavím na benzince v Bílině a koukám na čas... 30 minut z Děčína, to je krásné :) ... posílám Janče zprávu, že za chvilku jsem u ní a v tom kolem projíždí opět ona známá žlutá Octavie RS.. jedna, dva, tři... 130 km/h, zamávám a mizím.. stavím o pár km dál a dělám si toto foto z cesty... viz. výše.

Za pět minut jsem u Janičky, která na mě již čeká na křižovatce u školy a frčí se mnou zpět domů... cestou absolvuji spoustu střetů s hmyzem, který nestíhá uhnout a mávám na radary s fotokamerami, které dohlížejí na dodržování 70 km/h na obchovatu Bíliny, abych hned za nimi Modrou probudil z letargie, v které se při této rychlosti nechává uspávat...

V garáži zjišťuji, jak mi poctivě namazaný řetěz zaneřádil zadní kolo a že bunda bude po sezóně rozhodně potřebovat čistírnu, jelikož těch much je fakt hoooodně už teď ...z plexi helmy se mi je jen stěží daří sundat...fůůůj :)... kdybych ho býval byl měl otevřené, mohl jsem být i po obědě :-D

PS: dnes mě přivedl manžel mojí kolegyně z práce na zajímavou myšlenku...

"není frajer ten, kdo na motorce jede v jednu chvíli 200vkou, ale ten, kdo vydrží hodinu jet konstantní rychlostí třeba 80 km/h"...

PS všem motorkářům: Cestu Děčín-Most opravdu doporučuji, na rychlé svezení nemá chybu... no a já to zkusím s tou 80tkou :-?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Projížďka na Modré vojtahavel 24. 04. 2008 - 17:14
RE(2x): Projížďka na Modré davidhavel 24. 04. 2008 - 17:22
RE: Projížďka na Modré samotar®vzpomina.cz 25. 04. 2008 - 05:36
RE(2x): Projížďka na Modré davidhavel 25. 04. 2008 - 14:03
RE: Projížďka na Modré mirka 26. 04. 2008 - 07:17
RE(2x): Projížďka na Modré davidhavel 28. 04. 2008 - 06:31