Za autem do Ostravy

14. květen 2008 | 11.02 |
Já, ač vlastenecky do té míry založený, že jsem vždy vlastnil a byl pevně rozhodnutý i nadále si pořizovat pouze vozy české produkce s okřídleným šípem ve znaku, jsem se vydal na svátek osvobození na dalekou cestu za vozem pocházejícím z výroby tehdejších okupantů. Ironie... ještě že auto není z této doby... i když to bych na něm nejspíš solidně vydělal :)

Nabídka mě opravdu zaujala (viz zde), takže jsme s Jančou v sedm ráno vyzrazili naším Pomerančem do Děčína, kde jsme ho nechali stát před nádražní budovou a vydali se vlakem na dlouhou cestu do Ostravy - města, kde ani jeden z nás nikdy nebyl.

Potěšující informací byl fakt, že jsem byl smířen s cenou jízdného 2xcca 650,- korun - mínus nějaká ta slevička pro skupinky - a v případě nezakoupení vozu s rovnakou částkou vydanou za cestu zpět. Nicméně paní pokladní ČD mi nabídla denní neomezené jízdné po celé ČR vlaky 2. třídy pro až pět osob za částku kolem 750,-... nádhera. Alespoň někdy někde člověk narazí na vstřícné lidi :)

Vyrážíme v osm hodin se zpožděním, které náš jednovagóňák cestou do UL s přehledem dožene.. přestup v UL-Střekov na rychlík do Kolína... sedíme v kupé s dvěma manželskými páry a je zajímavé je pozorovat a poslochat, ačkoli v druhém uchu máme s Jančou každý jedno sluchátko od mp3. Jeden manžel pořád cosi hustí manželce, skládající rubikovu kostku, do hlavy a dožaduje se tak její pozornosti a když ona něco pronese, tak si z ní dělá legraci. Druhý pár je jaksi zakřiknutý, ale pánovi posilňujícímu se řízkem a plechovkovým pivem se nálada zlepšuje a manželce cosi vypráví.. ta když chce pokračovat v konverzaci a ujistit se sdělenými fakty, tak je v pár větách umlčena na zbytek cesty...

Kolín - rozkopané nádraží, v jehož podchodu jsou příjezdy vlaků značeny pouze v jednom směru (chůze), tj. ve směru z haly k nástupištím, což je samozřejmě směr opačný než ten náš... v hale se naštěstí zorientujeme rychle a čekáme na náš přípoj - vlak EC jedoucí dál než do námi požadované Ostravy...

Janča ve vlakuHlad


ÉCéčko je narvané k prasknutí, jsme s Janou rádi, že sedíme hned za dveřmi na schodech a z cesty toho moc nevidíme.. lidé, co přes nás přecházejí pořád na wc, který je od nás dva metry daleko, nás neštvou tolik jako ti, co procházejí vlakem zoufale tam a zpět hledající marně nějaké volné místo, ačkoli průvodčí už v Kolíně vykřikoval, že všechny vagóny jsou naprosto narvané... naštěstí EC téměř nestaví, s námi asi jen třikrát, takže svá "VIP místa" ubráníme. Aby nám cesta lépe utíkala, hrajeme slovní fotbal v němčině, pak hru na hádání osobností (O poklad Anežky České) a na hádání povolání (Hádej kdo jsem).


Jsem fakt šťastný, že mám Janču a že jede semnou... sám bych se asi ukousal nudou... a to jsem ještě nevěděl, jak moc ji budu potřebovat o pár hodin později..

13:55 - Ostrava Svinov - prší - volám majiteli auta, že jsme na místě a on že máme přijít k Tescu, protože u nádraží se špatně parkuje. Tesco je prý nedaleko... NEDALEKO... pro člověka z Ostravy ano, pro Děčíňáka trošku dál.. cestou necestou (přes zákaz vstupu chodců) k Tescu přicházíme, a ačkoli tam měl už "on" - dále jen Luboš - čekat, tak jsme čekali ještě my půl hodiny na něj..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Za autem do Ostravy vojtahavel 14. 05. 2008 - 21:09
RE(2x): Za autem do Ostravy davidhavel 14. 05. 2008 - 22:44