Jak jsem kupoval svoje 5té auto

14. květen 2008 | 11.05 |
Vždycky jsem měl a chtěl jedině Škodovky,(1, 2, 3, 4) a to ve většině motorizací, z čehož dvě na LPG. Nyní jsem dostal zajímavou nabídku na VW Golf II, který se mi vždy líbil a tak se stalo, že jsme s Jančou vyrazili do Ostravy.

Stojíme s Jančou před Tescem v Ostravě...Přijíždějícího flekatého Golfa si nemůžu splést, stejně jako jeho majitele, dle fotky, kterou má na e-mailu. Přijíždí se svým kamarádem, který zřejmě ví o autě víc, než jeho majitel - Luboš.

Prohlížíme si plechařinu, zatímco motor vrčí na volnoběh ve zbytečně vysokých otáčkách, ale vcelku spokojeně a pravidelně... na vině je údajně nefunknčí bimetalová pružina zajišťující funkci sytiče..

Plechy jsou poopravované, proto je auto flekaté, jelikož s celolakem se nikdo neobtěžoval, ale to mi nevadí, hlavně že nemá díry. Prahy vypadají taky solidně, stejně jako lemy, které jsou sice špatně navařené, ale nejsou prohnilé... až pozdě zjišťuji, že lemy nejsou špatně navařené, ale že jsou vytahované, protože je auto po bouračce na zadek... zadního zmuchlaného plechu pod autem si nelze nevšimnout, ale domníval jsem se, že se jen někam nevhodně nacouvalo a to je ona kosmetická vada, na kterou mě Luboš upozorňoval, což mi i potvrdil, že to je to, o čem psal. Při kontrole kufru pouze nadzvednu koberček, abych se ujistil, že pod ním není voda a naopak je tam rezerva, klíč na kola a trojúhelník - další chyba - nechám se zatáhnout do další konverzace o jiných věcech na vozidle a nevšimnu si, že je celý kufr zmuchlaný - od oné bouračky...

Zajímám se o platnost tlakové zkoušky nádrže LPG, která je ještě na dva roky... TK a EM na známkách na SPZ si ale nepřekontroluji, byl jsem přeci informován o tom, že jsou platné do řijna a jde to lehce zkontrolovat, tak proč by někdo lhal? .. no, nejsou do října... jsou platná do srpna... ale i tak bych auto koupil, když bych to věděl, jen jsem naštvaný, že... prý si to spletl se svým novým autem... no nic..

Mrknu pod auto, zda někde neteče olej, ještě jednou poklepu prahy, opřu se párkrát o kola zda nevykazují nadměrné vůle... poklepu zevnitř podlahu, zda tam je (koberec je v kuse tak nejde nadzvednout)... kontrolujeme VIN s doklady a smlouvou a vyrážíme na zkušební projížďku...

Spojka zabírá poměrně nízko, ale asi to bude o zvyk, stejně jako krátké řazení.. auto se rozjíždí téměř bez plynu díky volnoběhu nastavenému na 1100 ot/min a následně jede jak drak proti mojí Š120 na LPG. Řízení jde překvapivě lehce, až mi připadá, že má posilovač, nic zběsile neklepe, jen občas... auto brzdí, svítí, troubí, stěrače stírají :)... sedí se v něm dobře, venku prší a nikam neteče... tachometr nechodí, prý chybí jen jakýsi mezikus mezi náhon a převodovku, který mi dodatečně Luboš pošle... ach jo, domů 450 km bez tachometru? Nu, co se dá dělat, snad to fakt pošle.. Občas auto škytne, ale jede dál, njn, stará auta na LPG, na to jsem zvyklý, nevadí.. dojíždím z kopce na křižovatku, brzdím motorem, vyřazuji...auto chcípne... že to občas dělá? Jo, kvůli tomu sytiči.. dobře no, tak to zkusím seřídit... když to dělá jen občas, tak je to prkotina.. Škodovku jsem si seřídil taky, tak tohle nubude o moc jiné (snad)... Jedeme více jak dvacet minut, přes celou Ostravu na parkoviště k jinému obchodnímu domu, kde čeká na Luboše odvoz v případě, že auto koupím... Dojížídme na ono parkoviště a auto mi zase téměř chcípne... téměř, nechcíplo... Zastavuji motor a nechávám auto stát přes kvalt.. Luboš zatahuje ruční brzdu.. njn, nezvyk, ve škodovce mi nechodí :-?

Luboš mi znovu mi připomíná, že plyn nyní do tohoto auta stojí 16tis a on za něj chce 8,5 tis., takže mi ho nechává téměř zadarmo...

Tak fajn, beru! Podepisujeme smlouvy, kterou už pro její jednoduchost zkouknu jen letmo, předáváme si peníze, dostávám rady kudy vycestovat zpět do Děčína a odjžídíme..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak jsem kupoval svoje 5té auto hablina 14. 05. 2008 - 13:10
RE(2x): Jak jsem kupoval svoje 5té auto davidhavel 14. 05. 2008 - 13:15
RE: Jak jsem kupoval svoje 5té auto vojtahavel 14. 05. 2008 - 21:07
RE(2x): Jak jsem kupoval svoje 5té auto davidhavel 14. 05. 2008 - 22:31
RE: Jak jsem kupoval svoje 5té auto samotar®vzpomina.cz 14. 05. 2008 - 23:28
RE(2x): Jak jsem kupoval svoje 5té auto davidhavel 15. 05. 2008 - 06:21