Seznámení s realitou

19. květen 2008 | 20.58 |
Ve čtvrtek jsem si dovezl svoje "nové" auto.. cesta to nebyla vůbec jednoduchá a o víkendu, včetně pondělku, jsem neměl čas a popravdě ani chuť auto podrobněji zkoumat, protože jsem se obával zjištění, která stejně následovala... ale příjemný vikend mi zůstal..

Bylo pondělí 12. května 2008 a já se po návratu domů z ranní směny vydal zjišťovat skutečný stav vozu, který jsem si za poslední peníze pořídil, abych nahradil svoji vysloužilou Škodu 120... byl jsem zděšen zjištěními, při kterých mi došlo, že ona vysloužilá Š120, se kterou se bojím již vyrazit na silnici, je celkově na stejné úrovni jako můj vysnění VW Golf...

Co jsem tedy zjistil?

1) sjeté brzdové destičky, na které mě upozornil Luboš (prodávající) nemají již o co brzdit, jelikož brzdové kotouče vypadají jako žiletky a brzdové rozvody včetně kapaliny jsou nejspíš ještě origánální! :-? takže ohnilé a zpuchřelé...

2) přední náprava je v jednom místě prohnilá skrz na skrz, bohužel je to zrovna místo, na které se montuje celé rameno...

3) silentblok, který drží převodovku se cestou z Moravy částečně vytrhl, díky čemuž má nyní převodovka a s ní i motor vertikální vůli cca 1 cm..

4) přidávaná dálková světla nesvítí

5) osvětlení zadni RZ nesvítí

6) zadní stěrač nefunguje proto, že je srostlý se svojí hřídelí, díky čemuž bude zřejmě i spálený motůrek stěrače

7) vzorek zimních gum na kterých je auto obuto jde při současných teplotách přes 25´C neskutečně rychle pryč a do zimy už gumy zimní budou pouze směsí...

8) ložiska všech kol vykazují značné vůle

9) převodovka je opravdu "zničený" pětikvalt a né čtyřkvalt

10) přední tlumič u spolujezdce je vyteklý

11) kosmetická vada, na kterou jsem byl při koupi upozroněn není pouze zmuchlaný plech ve spodní části auta, ale auto bylo pořádně nabourané na pravou zadní stranu, přičemž je doposud zmuchlaný i vnitřní prostor kufru (pod kobercem), protože auto se už nepodařilo více při vyrovávání natáhnout, aniž by se celý kufr neroztrhl !!!

.

.. krev se ve mě začínala pomalu vařit a tak Lubošovi (bývalému majiteli) píši, že mi prodal totální vrak, že hodlám odstoupit od smlouvy, pokud mi nenavrhne jiné řešení...

Odpověď byla v následujícím duchu: Auto jsem ti prodal za poloviční cenu plynu, proto jsem za auto samotné vlastně nic nechtěl.. pořádně si přečti kupní smlouvu a uvědom si, že díly, které jsem Ti slíbil poslat ve smlouvě napsané nemáš a že to dělám ze své dobré vůle!

Ano, v kupní smlouvě je opravdu chytřen napsána ona již dříve zmiňovaná formule, ve smyslu "technické závady, které se na vozidle projeví nejsou důvodem k odstoupení od smlouvy", ale také je tam napsáno, že prodávající seznámil kupujícího se všemi skutečnostmi.. a že bylo auto bourané mi nikdo neřekl!!! Já bouraný vrak nechci, vždyť ani revizí na LPG kvůli tomu zřejměn neprojdu, takže o technické nemá cenu ani ovažovat! V tomto smyslu jsem zaslal sms, na kterou mi Luboš odpověděl:

Je logické, že zmuchlaný plech je od nárazu, říkal si, že ti to nevadí, že to není skoro vidět.. pokud mi napíšeš ještě jednu takovouhle sms, přestávám se s tebou bavit a měním si číslo...

Hotovo... vymalováno... večer jedu za Karlem a ten mi po chvilce oznamuje, že ona "přídavná dálková světla" jsou špatně zapojené mlhovky, ale jinak zcela funkční ; opraví mi osvětlení spz, přičemž je nutné násilně odstranit krytky žárovek - proto je nikdo nevyměnil - nešly sundat..

Takže se domů vracím nakonec přeci jen s lepší náladou než jsem měl odpoledne, ono co jiného mi také zbývá, než se s tím smířit a začít bojovat, když auto vrátit nejde a na poště už mám dokonce techický průkaz odhlášený na moje jméno... to je fofr!

Usínám téměř "se sluncem v duši", protože mám vedle sebe Janičku, díky které mám hřejivý pocit, že na to nejsem sám a od táty mi přijde sms, kterou mě opravdu potěšil:

"vše co píšeš, je dost vážná věc, to víš, nějaké kč to stát bude, i práci, ale nevěš hlavu, když budu moct, dáme se dotoho a věř, dáme to dohromady"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Seznámení s realitou vojtahavel 20. 05. 2008 - 10:28
RE(2x): Seznámení s realitou davidhavel 20. 05. 2008 - 14:35