Děčínské městské slavnosti

19. květen 2008 | 21.23 |
Tento víkend se v našem městě konaly slavnosti... Děčínské městské slavnosti... co se přesně se slaví a proč zrovna v tuto dobu nevím a ani po proklikáni se pár stránkami (8mi) jsem to nezjistil a jelikož nerad něco hledám (trpělivostí opravdu obdařen nejsem), tak jsem se smířil s tím, že prostě jsou, resp. byly v tyto dny.. (zvědavostí ale obdařen jsem, tak budu rád za informaci)...

Již nějaký ten rok nazpět se v Děčíně nestřílí ohňostroj na Silvestra, resp. ho má každý takový, jaký si ho připraví a město jako takové si nechává prostředky na zogranizování této lákavé a velkolepé světelné show na jeden z květnových pátků, čímž oficielně zahajuje oslavy. Samotnému ohňostroji ovšem předchází zvací lampionový průvod na historický trh májový s doprovodem zámeckého panstva, mušketýrů, bubeníků, plivačů ohně a dalších.

V sobotu začal na děčínském zámku samotný historický trh, kde byl přichystán doprovodný kulturný program od 10ti do 18ti hodin. Kdo zámek navštívil, určitě se nenudil. Pořád bylo co obdivovat ve spoustě stánků s klasickým zbožím z dob dřívějších i současných pouťových, prodavači byli oděni v dobových kostýmech a vůně z pochutin, které dost možná neznáte, připravovaných po staročesku přímo před vámi se linula na desítky metrů daleko.

Městské slavnostiV zámecké (růžové) zahradě jste mohli kromě růži obdivovat i kostými a taneční umění děčínské vrchonsti tančící na počest hraběte a hraběnky. Co chvíli se na nádvoří zámku odehrávala scénka, pohádka či příběh z dob rytířů, kdy neřinčely pouze meče, ale střílelo se i z mušket a děl, což zejména malým dětem a psům moc nelichotilo, nicméně těm dospělejším ze zvědavosti v uších zvnilo ještě pěkných pár minut :)

Součástí městských slavností je i známá Děčínská kotva - resp. 37. ročník Mistrovství floristů v ČR přímo v prostorách zámku a i zde bylo rozhodně co obdivovat.

Kdo byl již "zámkem" nabažen, sešel do podzámčí - na Smetanovo nábřeží, kde od 11ti hodin dopoledne až do půlnoci vystupovala spousta kapel, mezi nimiž byli i úžasní No-Name, oblíbený Václav Neckář, dokonalí Inflagranti a netrpělivě očekávaná Lucie Bílá, při jejíž produkci se začínala rozjíždět neméně očekáváná Laser show.

Neděle byla na zámku v obdobném duchu jako sobota, v podzámčí byl pokračující hudební festival doprovázen adrenalinovou zábavou - Adrenalin Challenge, při které se přelaňoval kaňon Labe, slaňovalo se ze zámku, lezlo po provazovém žebříku na Tyršův most atd... bohužel počasí účastníkům nepřálo tak jak tomu bylo v sobotu, kdy nás zasáhla pouze jedna vydatnější, leč nedlouhá sprška.

Závěrem zbývá dodat, že sobota, kdy jsme s Jančou pendlovali mezi zámkem a podzámčím od deseti do deseti neměla chybu. Akce to byla velice zajímavá, zábavná, zkrátka zdařilá a ani těch Kč 50,- které se letos poprvé platilo za vstup na tom nic neubralo. Takže... jen tak dál! ..I když po letošku je laťka hooodně vysoko!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Děčínské městské slavnosti milan* 19. 05. 2008 - 23:48
RE(2x): Děčínské městské slavnosti davidhavel 20. 05. 2008 - 14:14
RE: Děčínské městské slavnosti samotar®vzpomina.cz 20. 05. 2008 - 01:11
RE(2x): Děčínské městské slavnosti davidhavel 20. 05. 2008 - 14:15
RE: Děčínské městské slavnosti vojtahavel 20. 05. 2008 - 14:30
RE(2x): Děčínské městské slavnosti davidhavel 20. 05. 2008 - 14:39