Napříč republikou

6. duben 2011 | 00.44 |

 Sluníčko již dává vědět o nazadržitelném příchodu jara, což je čas oprášení motocyklů... i já jsem tak uzavřel nové povinné ručení (cenový rozdíl -600,- proti loňské smlouvě) a příští týden se tak vydám na úřad vyzvednout svoji registrační značku...

Zatímco o prvním výjezdu letošní sezóny mám již jasno od loňska, plánuji první velký výlet napříč republikou. Jelikož hlavním cílem tohoto výletu je pořízení nové výstroje, je jasné, že tento průjezd republikou se budu snažit spáchat co nejdříve, resp. aktuálně to vypadá na 16. - 17. května t. r. 

Provořadým cílem je návštěva kamenného obchodu Motorkář.net v Brně. Aby nešlo pouze o poměrně nudný, rozumněj nutný,  přesun, vytýčil jsem si na trase několik bodů, kde hodlám strávit chvilku relaxací... 

Přes Číhošť, Újezd, Třebíč, Da

Vyjíždíme, jak jinak než z Děčína. Počítám se šestou ranní, kvůli časové rezervě. Snídani plánuji na obvyklém místě -  na benzině v Doksech. Další plánovanou zastávkou je až obec Číhošť nacházející se mezi Kolínem a Jihlavou. Proč právě Číhošť? Protože se jedná o geografický střed republiky :) .

Poté pokračujeme do Moravských Budějovic, kde bych rád v rychlosti pozdravil své příbuzné a pak se přesunul na Velký Újezd, kde zapálím svíčku svým prarodičům....

Proletíme Dešovem, abych se alespoň zvenčí podíval na svůj "rodný dům" a budeme se vracet do Budějovic, přes které vede cesta do mého rodiště - Třebíče. zde bych se rád konečně pozdravil se svým letitým kamarádem z fóra a vylezl na místní městkou věž, abych si to město konečně prohlédl s patřičným nadhledem :)

Z Třebíče budeme pokračovat na dalešickou přehradu, kterou jsem při někdejší návštěvě pivovaru v Dalešicích nějak opomněl a cítím to jako rest. 

Z Dalešic už to je nedaleko do Brna, které je, jak už jsem psal, naším hlavním cílem. Budu doufat v bezproblémové navigační promotání se městem a v radostný nákup doplňků - nutně potřebuji nové rukavice a opravdu by se hodily výše odkazované text. kalhoty, na které jsem dokonce dostal již od jednoho motorkáře i doporučení. 

Z Brna se budeme vracet zpět na Vysočinu a to konkrétně do Žďáru nad Sázavou, přičemž bychom měli jet po cestě, která by mi měla být již povědomá z minulého výletu. Doufám, že nemineme ves, kde tenkrát tak intenzivně voněly buchty a že se tentokrát v oné pekárně zastavíme :)

Ze Žďáru je to již jen kousek do Škrdlovic, kde plánji předem zamluvit pokoj v léty ověřeném penziónu a budu doufat, že tentokrát nebudou mít U Hrocha žádnou VIP akci a žebra budou obzvláště vypečená :).


Škrdlovice-Jihlava zoo - Kersk

Druhý den bude již ve znamení návratu, nicméně postupného.  Ráno plánuji velkolepou, dovolenkou snídani a dle počasí koupel v Dářku. Poté bych se rád ze Škrdlovic nejprve vrátil do Jihlavy a vzal Janičku do místní zoo, kde mívali její oblíbené plameňáky ;). Z Jihlavy následuje přesun do Kerska - Hájenky, kde si dáme "divočáka se zelím" k obědu a pak už opravdu budeme směřovat domů. Samozřejmostí budiž káva opět na benzině v Doksech, ale to už budeme za kopečkem ;) 


Myslím, že pokud nám budou všichni potřební elementálové patřičně nakloněni, mohl by to být super výlet ;)

Tak za dva měsíce uvidíme, přátelé!


6. 4. 2011 - a vše bude nejspíš zcela jinak... Janča dostala v práci týdenní dovolenou a já bych ji měl mít také... z tohoto důvodu se ve Škrdlovicích nejspíš zdržíme a jelikož se chceme více než ježdění věnovat turistice, moto zůstane nejspíš doma a pojedeme Fiestou :-?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Napříč republikou vojtahavel 17. 03. 2011 - 17:12
RE(2x): Napříč republikou davidhavel 18. 03. 2011 - 21:31
RE(3x): Napříč republikou vojtahavel 19. 03. 2011 - 09:29
RE(4x): Napříč republikou vojtahavel 19. 03. 2011 - 09:30
RE(5x): Napříč republikou davidhavel 20. 03. 2011 - 20:03