EU - ztráta suvenerity a diktát za peníze

1. prosinec 2009 | 00.01 |

Tak nám dnes začala platit ta Lisabonská smlouva. A ví někdo k čemu to vlastně je? Vím akorát proč kvůli tomu byl onen humbuk, ale co konkrétně mě přináší platnost této nadnárodní úmluvy, to tedy vůbec netuším. O tom v televizi ani vidu a na rádiu ani slechu. Co ale slyším každou chvíli, je potřeba čerpání dotací z EU na to či ono.

Jak jsme dobří nebo špatní v čerpání dotací z Evropských fondů a které země jsou ještě lepší. Nemůžu se ubránit pocitu, že čerpáme z něčeho, co ve skutečnosti není a tak se měna (Euro) postupně stává bezcenou. Možná není daleko doba, kdy budeme jako kdesi v banánové republice připisovat na bankovky desítky nul a chleba bude stát přes deset milionů.

Nebo jste snad slyšeli někdy o tom, kolik do Evropských fondů náš stát odvádí? A kolik ty ostatní? Čí peníze tedy vlastně čerpáme a proč, resp. zač nám hospodářsky vyspělejší země toto umožňují?

Do EU jsem nechtěl a v referendu se tak svobodně vyjádřil. Domnívám se, že celá EU je stejně jako většina civilizačního pokroku pouze další krok do pekel a v nejlepším případě dopadneme jako Sovětský svaz, který zde byl přeci také na vždy a my s ním...

Co nám po případném vystoupení či rozpadu EU z naší kdysi suverénní republiky zbude je otázkou, nemluvě o tom, že budeme muset splatit své dluhy "našim bratrům"...

Globalizace

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší