Travian cz3 - končím po půl roce

21. listopad 2008 | 15.42 |

travian


21. 11. 2008 - Ráco, gratuluji. Zvítězil jsi, leč ruku bych ti nepodal. Hra, né nepodobná hře kočce s myší, kterou jsi rozjel, z nicotných důvodů, nemohla dopadnout snad ani jinak. Z takového vítězství nemůžeš mít ani radost, leda bys byl na nižší úrovni, než jsem si doteď myslel a to si o tobě žádné iluze nedělám. Tolik slova opěvující tvojí nesmírnou zdatnost a teď info pro ostatní čtenáře tohoto článku.... Odpočet do smazání účtu byl započat z důvodu návratu mých vesnic o několik týdnů, ne-li měsíců zpět. Tento čas nehodlám znovu hře obětovat a tak smazání účtu je logickým a očekávatelným gestem. Seznam posledních ztrát: Sýpka poškozena z úrovně 12 na úroveň 5, Dřevorubec z úrovně 11 na 0, 30 tis surovin, hliněný důl poškozen z úrovně 12 na 5, železný důl z úrovně 10 na 0, sklad surovin z úrovně 16 na 12, dřevorubec z 10 na 0, obilné pole z úrovně 11 na 1, kasárny zničeny, rezidence z úrovně 11 na 1, dílna z 11 na 1. V druhé vesnici byla zcela zničena palisáda, sklad surovin i sýpka. Na třetí vesnici (MC) paradoxně nikdo od jejího založení nezaútočil. Buď sbohem s3 a ubraň se vítězství Rácovi aliance.
13. 11. 2008 - jelikož jsem to ještě pořád nezabalil a zakladatel mé někdejší aliance měl stálý zájem o mojí přítomnost, vrátil jsem se i když je to jen kosmetická úprava "hráčského profilu".
12. 11. 2008 - Sysel se ozval a velice překvapil, protože se "nechal se slyšet", že stačilo napsat, že už na mě útočit nebude, pokud se neuklikne... jj, tady se přesně hodí známé rčení "líná huba, holé neštěstí"... nejde mi ani tak o ztráty na surovinách, ale dávno jsem mohl mít bojeschopnou armádu a né ty trosky, co se teď snažím stavět znovu do šiků... asi díky zkušenostem zejména s lidmi z jeho aliance jsem nedoufal v tak přívětivou odpověď.
11. 11. 2008 - Rácovi útoky mi hodně degradovali sýpku, nic jiného se prakticky nestalo.

Moje rádoby protiútoky způsobily ztráty pouze ve vlastních řadách, ale alespoň jsem si vyzkoušel cílení katapultů :) To, že mi Ráca pobořil sýpku mi paradoxně pomohlo, jelikož obilí mi silně přebývalo, ať jsem s ním vymýšlel co mne napadlo a Sysel si tak pořádně syslil. Najednou neměl prakticky co. :) Přesto jsem to již nevydržel a symbolicky zaútočil na jeho nejslabší vesnici, přičemž jsem si všiml, že je součástí aliance, z níchž pochází většina mých nedávných vykořisťovatelů. Pokus o diplomatické vyjednání smíru, (ano, tak hluboko jsem klesl, že bych souhlasil i s rozumnou výší "výpalného") je zatím bez odezvy. Tak uvidíme...

5. 11. 2008 - hrát Travian do 6. 12. zřejmě nevydržím... zruším oba své účty na obou servrech hned poté, co dorazí údajně zaručeně devastační útoky do mých vesnic. Ráca si vymohl od svých přátel i posily, zřejmě si nadělal do kalhot jak napsal můj kamarád, když se Ráci náramně dotklo, že jsem poslal protiútok na jeho nejslabší vesnici. Nechápu, co čekal, že se stane jiného, když má téměř 16ti násobnou populaci proti té mojí. Nejsem přeci blázen, abych posílal svůj rádoby útok do vsi, která má více obyvatel jak moje tři dohromady. Mimo to, si zde mohl přečíst, že se jedná o sebevražedné mise, čímž mé hraní Travianu dostalo zcela jiný rozměr. Díky tomu, že jsem si stanovil konec hry a vybral své jediné poslání, které jsem uvedl i do svého profilu, tj. škodit Rácovi, mne hra začala po více než měsíci plácání se od nikud nikam svým způsobem bavit :). A pěkně to odsýpá. Dostanu se tak i k použití katapultů, k čemuž bych se jinak ze svého přesvědčení nikdy nesnížil :-? .
Bohužel i na servru s10 jsem se dostal do křížku s jedním z aktuálně nejsilnějších hráčů, který si příznačně říká "odpad" :-D. Nemám chuť již se dále zabývat podrobným rozepisováním souvislostí, takže zde uvádím pouze citaci mého posledního vzkazu na "odpadovu" adresu a pro doplnění dodávám, že jsem odešel z naší aliance. Tím jsem svým způsobem zradil lidi, které jsem tam naverboval, což mne jediné mrzí, ale věřím, že to pochopí, viz mé vzkazy v příslušných vláknech fóra. Nyní ta citace: ".. přeji Ti (odpade) příjemnou hru a doufám, že brzy dostojíš svých výhružek, ať to máme z krku. Jen by mě zajímala jedna věc, proč většina hráčů na "topu" se vyjadřuje jak když by se jim někdo vydělal do úst a místo mozku měli v hlavě piliny? Dle mého soudu je protiútok přirozenou reakcí na útok, takže tvá první zpráva "tady si skončil, mě žádná lama srát nebude" názorně dokazuje logičnost mé otázky a to, že se Tě to bezesporu týká :). Hezký den, David"
4. 11. 2008 - není to ani 24h co jsem říkal Janče, že k 6. 12. skončím asi s Travianem, tudíž prakticky půl roku po jeho - mém - začátku, že už mne ta hra dvakrát nebaví a začíná se ubírat směrem, který se mi pra nic nelíbí.. takže konec "na čerty"?!... asi ano, i když konec bude možná ještě dřív a nezpůsobil to hráč Sysel, který na mne včera a dnes v mé nepřítomnosti podnikl 5 útoků, při kterých si odnesl 67t surovin a zabil mi 33 jednotek. Náladu mi pokazil až hráč Ráca, (věřím, že při čtení těchto řádku má nevýslovnou škodolibou radost a naplňuje se tak důvod, proč dělá, to co dělá, kterým je ten, že se chce na mém webu zviditelnit. Alespoň nějak, že?, když to v reálném životě zřejmě nedokáže, tak proč mu tu radost nedopřát...). Zřejmě nechápe, že hra je hra a chová se jak malé dítě, které také nedokáže oddělit osobní antipatie od světa (ne)reálného. Stačí se podívat na jeho příspěvky do diskuse pod tímto článkem nebo třeba k Pařízkovi. Rácův profil na s10 alias Mars-u21, v kterém uvádí mimo jiné, že: "mým cílem zde je bojovat proti negativním jevům, začínajícím na "D" (např. demence, debilita, demagogie). Mým cílem zde je vyretušování mapy krajiny na územích, kde se nacházejí hráči: a) D_parizek b) Davidhavel (alias D_Birkof-2)" mluví o inteligenci a nabubřelém egu tohoto člověka dostatečně. Přesně to dokazuje moji výše uvedenou doměnku. Nyní k Rácově vzkazu, který mne čekal po mém dnešním přihlášení: "Ahoj...na s10 potřebuju ještě trošku čas, než budu moct zaskočit na kus řeči. Tak posílám malou návštěvu tady :-)) Rada: podle času dojezdu si zkus odhadnout, co se k tobě asi valí za armádu :-) Asi tušíš, že na suroviny kašlu. Hezký pár dní. RaCa"
Následovala moje rekace:
"Ahoj Ráco, věz, že pokud mi zničíš vesnice, budu Ti za to svým způsobem vděčný. Travian mi chtě nechtě bere více času, než chci, takže moje prohra je pro mne částečně i vysvobození, takže předem děkuji. PS: i tak to ale z Tvé strany není nic jiného, než ubohost :)"
Poté jsem se rozloučil s klukama z naší aliance, které měla dobrou myšlenku, leč ji dvakrát nenaplňovala a opustil ji.
"Ahoj kluci, jelikož některé individua přesouvají hru do osobní roviny, ač se vůbec neznáme a dotyčnému jsem nikdy nic neprovedl, za nějakých 44 hodin nebo kolik, ke mě dorazí v několika vlnách likvidační útok plný beranů, katapultů apod... nežádávám Vás o podpory, jelikož jde o jednoho z BEST OF hráčů na tomto servru, nemělo by to nejspíš vůbec žádnou cenu a vzhledem k tomu, jak naše ALI a její spojenci spíše nespolupracují, než spolupracují, ani bych se žádné nejspíš nedočkal. Upřímně Vám přeji krásný zbytek hry a ať potkáte co nejméně takových Ráců a jemu podobných, kteří si své zamindrákované sebevědomí léčí prostřednictvím likvidace hráčů, kteří by jim mohli a měli být zcela ukradení. Svoje vojsko odesílám na sebevražednou misi a své vesnice přenechávám svému osudu, tzn. udělejte si ze mě farmu dokud nějaká je. David

PS: vybírejte hlavně durhé vesnice, v hlavní vesnici stavím ještě nějaké jednotky, tak abyste zbytečně nepřišli o to, o co nemusíte. V třetí vsi toho moc na vykrádání není, ale je to MC, tak by možná stálo za přebrání... tak se mějte, mizím, abych Vás náhodou nestrhl ke dnu s sebou..."
No a teď už zbývá jen zrušit účet a s tím počkám na toho 6. prosince... nemá pro mě cenu vykašlat se na jednu vesnici z 6ti o které se starám, či na nějaké diplomatické funkce, abych do té samé situace časem dostal ty další vesnice a byl bych tam kde jsem teď. Střetu s blbcem se totiž vyhnout nedá a tak buď vzdát všechno nebo nic... tzn. že zřejmě i mé působení na s 10 se dá již odpočítávat a já se tak zbavím jedné závislosti. Prohra tak bude opravdu i výhrou aneb jak se říká, vše špatné, je k něčemu dobré. Tak uvidíme, Ráco :)
3. 11. 2008 - Hamták opět odtáhl s prázdnou, jelikož jeho útok přišel "až" 20 minut po mém přihlášení, což mi stačilo na utracení a přesunutí surovin. Moje doměnka o tom, že se suroviny dají schovat před útokem na trh se zdá být ale lichá...
1. 11. 2008 - moje populace překročila 1000 obyvatel, založena třetí vesnice na souřadnicích MC pole dodaných od jednoho z komentujích tohoto článku. Surovinově i časově je to jednodušší než přebírání cizí vesnice, které jsem měl v plánu si vyzkoušet a tímto ještě jednou děkuji jak za souřadnice, tak za rady stran přebírání vesnic. Nicméně jelikož tato vesnice je mezi dvěmi vesnicemi velice silného hráče, jsem zvědavý, kdy mi ji přebere on...
31. 10. 2008 - jak se dalo čekat (ne)nažraný Medvěd se co nejrychleji vrátil a odnesl si tak na podruhé dalších 32t surovin. Hamták se tak namáhal s návštěvou zbytečně.
30. 10. 2008 - ztráty díky Hamtákovi: 21500 surovin a 8 falangů, ztráty díky Lednímu medvědovi: 50tisíc surovin! Evidentně bylo znát, že můj zástup (nemluvím o bráchovi, ten byl totiž se mnou na Moravě) stojí za méně než zlámanou grešli, jelikož více si odnést už opravdu nemohl.
29. 10. 2008 - typická ranní návštěva Hamtákova mne opět dostihla, respektive mé vojáky. Už to pomalu vypadá, že armádu o více jak 50 vojácích už asi nikdy dohromady nedám... odneseno mi bylo 42673 surovin a vyvražděno 18 falangů, 24 blesků 17 druidů.
28. 10. 2008 - mám chuť přejmenovat tento článek na "zpravodajství o ztrátách" a to nejen proto, že jsem nejspíš trošku paranoidní a domnívám se, že někteří "moji farmáři" si sem chodí počíst. Každopádně Hampták si u mě opět nabagroval téměř 32t surovin a po delší době si na mne vzpoměl (bohužel) i Lední medvěd, který si přišel na necelých 18tisíc. Naštěstí vše bez tráty vojska. Nu což, suroviny co nestíhám utrácet vezmi čert. Chtěl jsem vycvičit náčelníka, abych zkusil zabrat jednu vesničku, ale ten je tak drahý, že si ho nemůžu dovolit. Expanzi zkusím přes mojí druhou vesnici vylepšením paláce na příslušný levl... no a teď se uvidí, jestli to tu někdo čte nebo ne...
26. 10. 2008 - moje produkce dosáhla 1000 jednotek za hodinu prakticky u všech surovin, takže není vůbec jednoduché stíhat utrácet... hlavně pokud jste 60 hodin off-line, jelikož ani zástup se nemůže věnovat hře, tak jak by bylo v této fázi již potřeba. Výsledkem je Hamtákův zisk téměř 36tis. surovin a zabití mých 20 Druidů. Jeho ztráty jsou tak mizivé, že nemá cenu je ani uvádět. Sýpku ani sklady záměrně nerozšiřuji, protože jediným výsledkem by bylo zvýšení dotace mých nepřátel. O to víc mne ale těší, že z útoku, který přijde za necelých 30 minut, si výše jmenovaný neodnese nic :)
25. 10. 2008 - Hamták si odnáši pouhých 1501 dřeva a 2670 obilí, přičemž mi zabíjí jednoho Druida, což beru jako velký úspěch!
24. 10. 2008 - v obvyklý čas před 4tou hodinou ranní se opět stavil Hamták... vybil mi 6 druid jezdců, přičemž ztratil 3 šermíře, ale za 26,5t surovin mu to rozhodně stálo... dnes se mi po velmi dlouhé době povedlo smysluplně utratit veškeré suroviny až na 0 zůstatek, kéž by to tak šlo vždy...
23. 10. 2008 - zatímco se pod tímto článek rozhořela ohnivá diskuse, v noci se stavil v mé hl. vesnci na svůj pravidelný nákup Hamták. Odneslo to 9 druid-jezdců a 2 falang-ové na mojí straně vs. 3x mrtvý šermíř a 1 blesk na straně útočníkově. Surovinové ztráty: 1437 dřeva, 13916 obilí.
22. 10. 20008 - dnes jsem dostal docela solidně na prdel, k tomu všemu přibyly pod tímto článkem komentáře, nad kterými jsem musel vážně zauvažovat, zda hrát vůbec dál... přiznejme si to otevřeně, Travian není úplně to pravé ořechové, co bych si představoval. Jako hlavní chybu vidím fakt, začít hrát na servru v době, kdy někteří byli již dál, než já jsem nyní. Pro více info co mi vadí apod. viz ony zmiňované komentáře. Nyní ke ztrátám. Hráč Ledni_medved z Medvedi doupe mi ukradl necelých 20tis obilí a přes 3,5 tis. železa, přičemž zabil dva blesky a 4 falangy. Ztráty pro mne přijatelné. Horší byla opětovná návštěva Hamtákova, který mi zbořil palisádu, kasárny a stáje, zabil 6 blesků a 3 druidy-jezdce a ještě si odnesl jako bonus skoro 30tis surovin. K dovršení mého zklamání stačil pohled na jeho ztráty -1! šermíř. Zcela vážně uvažuji o zrušení svého účtu, stejně tak jako to udělal můj bratr, protože časová náročnost začíná být nad moje možnosti a hlavně si své chmury ze hry začínám přenášet i do reálného světa, což je dostatečný důvod to tady zabalit... a i vzhledem k tomu, že si na s10 nevedu až tak špatně... ale ne, ještě se nevzdám!
21. 10. 2008 - jak jsem prorokoval, Hamták z Harpagon-u se vrátil na další nákup... opět se tak děje nad ránem, tentokrát v 03:00 hod. Umírá mi v boji 12 blesků a 5 falangů a Hamták si odnáší 20tis obilí, přičemž mu umírá pouhý jeden šermíř! Obávám se, že si ze mě Hamták udělal cílovu stanici pro své vojsko na noční putování, stejně tak, jako já měl jiné... (dokud jsem měl armádu a dokud vesnice nezanikly).
20. 10. 2008 - přichází do mé vesnice nový útočník s nickem Hamták z Harpagon-u. Bohužel to bylo v ten nejnevhodnější čas a to v pět hodin ráno, kdy se mi vrátila domů celá moje armáda. Být to o hodinu později, odeslal bych ji pryč. Takhle to byl masakr s fatálními následky - samozřejmě pro mě. Krom toho, že jsem přišel o více než 27tis. surovin, mi vymřela rukou tohoto útočníka celá armáda hlavní vesnice čítající 225 falangů, 238 rytířů, 6 slídičů, 199 blesků, 129 Druidů - jezdců a 3 beranidla. Ach jo... přijít útok o hodinu pzději... chybým zadostiučiněním mi je fakt, že Hamták přišel o polovinu útočícího vojska, tj. o 652 jednotek. Myslím, že se mu nákup silně nevyplatil a proto čekám další návštěvu... snad bude pro mne v příhodnější čas... ve zběsilé snaze zísakt nějaké ty suroviny útočím nevylepšenými 250 falangy z mé druhé vesnice na "své farmy", a nějak mi nedochází, jak slabé vojáky nyní mám. Následkem je získání něco mála surovin za cenu velkých ztrát... zkrátka, když se daří, tak se daří... navíc mnou objevené MC (políčko s obrovským množstvím obilných polí) zabral již jiný hráč, s 10ti násobnou populací proti té mé. Vrcholem všeho je, že ve své zbrklosti posílám útok ze své durhé vesnice na moji hlavní vesnici a nestihnu ho stornovat... umírají mi tak zbytečně další vojáci. Alespoň jsem tak "pochopil" důvod úmrtí mých vojáků v bojích proti vesnicím, která vojsko nemají... prostě umírají asi díky obranné zdi...
17. 10. 2008 - opět přichází na nákup Matka Tereza, ztráty : 3870 železa, 2314 obilí a 1 šermíř
16. 10. 2008 - marné bylo moje diplomatické jednání se slovákem co si říká Matka Tereza... na rovinu mi napsal, že sousedů má(me) tak málo, že si nemůže dovolit takový konfort, aby na mě neútočil... díky nedorozumění s hráčem Zippo mi byla vyhlášena otevřená válka a najednou se na obě mé vesnice krom loupežného útoku valily 4 útoky válečné... naštěstí jsem dokázal všechny suroviny poutrácet a dát na trh, takže Zippo nic nezískal, naopak ztratil pět svých vojáků, jelikož jeho velké válečné útoky byly podvod... diplomaticky jsme nakonec uzavřeli nepsanou dohodu o vzájemném neútočení. Přesto jsem postavil první (a nejspíš poslední) beranidla...
15. 10. 2008 - opět zašla na návštěvu Matka Tereza, co o sobě prohlašuje, že má koule, zbořila mi palisádu a ukradla 4066 železa a 2233 obilí...
Sice s nemalý spožděním, ale přesto jsem tu s oznámením víkendových ztrát: 11. - 12. 10. 2008 opět mne navštívil(a) Matka Tereza se svojí početnou armádou, kterou nebudu ani znovu vypisovat... ztráty: 3921 dřeva, 7675 hlíny, 6951 železa, 3034 obilí a dva slídiči. Druhým útočníkem je jakýsi Zippo s populací 2304 (proti mým 750), který si odnesl naštěstí pouze 1784 dřeva. Tři jeho jízdní jednotky mi uvízli v pastích, ty jsem propustil jako gesto dobré vůle a tak doufám, že se již nevrátí...
7. 10. 2008 - Bormann se vrátil... a zaútočil na obě mé vesnice současně. Bohužel jsem nemohl odvrátit návrat svých vojáků do vesnic těsně před čas jeho útoku a tak jsem sice nepřišel o žádné suroviny, ale o podstatnou část své armády ano. Zatímco jemu ubylo pouhých 19 legionářů, 89 Imperíánů, 2x Equites Imperatoris a 3x Equites Caesaris, mě zmizelo ze světa Travianu 185 falangů, 50 šermířů a 50 Theutates blesků. Pokusil jsem se diplomaticky vyjednat dohodu o dalším neútočení, načež jsem byl požádán o satisfakci za zabité jednotky. To jsem odmítl s tím, že vydírat se nenechám... vypadá to, že budu brzy napaden znovu...
6. 10. 2008 - jsem tu opět se zpravodajstvím o víkendových ztrátách... přes víkend na mě zaútočili dva hráči: 1) MATKATereza 2) Bormann. U prvního útoku jsem shodou náhod byl přítomen a tak jsem utratil co mohl, další část přesunul do mé druhé vesnice a další část dal na trh v nejvyšším možném poměru 1:2, čehož využívám jako další úshovnu, na které nejde prodělat (narozdíl od úkrytů, které germáni z 1/2 dokážou vybrat a mají omezenou kapacitu). Rozhodoval jsem se, zda své vojsko čítající skoro 600! vojáků ponechám doma, aby se "vyřádili" a nebo je radši odešlu na "výlet". Rozhodl jsem se, ač nerad, pro možnost "b" a bylo to správné. MatkaTereza (co má koule, jak jsem se kdesi v profilech dočetl) přitáhl(a) s !24471! sekerníky, 2385 Tuetony jezdci, 487 beranidly a 1 hrdinou... copak jde proti tomuto bojovat? Její/jeho populace činí aktuálně necelých 10tis obyvatel, kdežto ta moje o málo překračuje 700... Rozdrcena tak byla moje palisáda, zničeny pasti a ukradeno pouhých 2500 surovin.. alespoň že tak... Pasti jsem se tak rozhodl zbourat... jako obrana proti takovýmto útokům jsou k ničemu a slabší hráči nebo hráči na stejné úrovni si zaútočit nedovolí a pokud ano... :)... Útok od Bormanna usměrňoval můj brácha, který za mě hraje jako zástup. Bormann přitáhl se 650 vojáky a odnesl si 20tis surovin... bohužel jde o hráče opět mnohem silnějšího, než jsem já, takže pomsta být sladká nemůže :( a to i navzdory tomu, že se naše aliance začíná v některých směrech chovat konečně jako aliance, i když se to zatím včetně mě týká pouhých tří hráčů...
30. 9. 2008 - Víkendové ztráty byly velice, velice přijatelné, opět děkuji Vojtovi za zástup a poslušně hlásím, že jsem přišel díky jemu pouze o 110 pastí, 50 falangů, 1 slídiče, 4140 železa a 1466 obilí a to rukou hráče Bormanna, který má 5ti násobnou populaci než já.
19. 9. 2008 - jelikož mi v hlavní vesnici došly "parcely" musel jsem se rozhodnout pro zbourání jedné z dosavadních budov. Jako nejméně potřebný a přínosný se mi jevil hrdinský dvůr, škoda, že již na nějaké páté úrovni, jelikož bouráním, se žádné suroviny zpět nevrací. Místo něj jsem postavi dílnu a nyní vyvíjím v akademii výrobu dřevěných beranidel. Né snad, že bych chtěl někoho dobívat či ničit, ale člověk nikdy neví... každopádně je to krok kupředu... z mé druhé vesnice si dělám vlastní farmu.
18. 9. 2008 - v noci na mě zaútočil hráč s nickem Pajakr a to silou čítající 1230 pálkařů.. uff.. mé velice pozvolna obnovující se vojsko bylo uchráněno vyvraždění díky tomu, že kdesi cestovalo. Tím se dostávám k fíglu č. 1, na který jsem konečně přišel => najít vesnici na kterou můžete beztresteně zaútočit v takové vzdálenosti, aby se vám jednotky vrátily "přesně" v době, kdy se dostanete zpět k počítači a tam je vyslat vždy, když aktivně nehrajete. Fígl č. 2 je ten, že když na vás jde útok, tak nabídnete suroviny na které vám nestačí úkryty a nebo je nestiháte investovat na trh za takových podmínek, že je nidko nekoupí. Např. 10tis obilí za 50tis dřeva. A pokud koupí, tak jedině dobře :) Po útoku svoji nabídku stáhnete zpět... :) Zpět k dnešnímu útoku: přišel jsem o 2700 dřeva, 1200 hlíny, 7000 železa a 5800 obilí. Zároveň o "90" pastí, které mi obsadil a následně vojáky z nich osvobodil. Sám Pajakr tak přišel o pouhé 3 pálkaře, tudíž se mu útok velice vyplatil. Je tedy jen otázkou času, kdy ho zopakuje a já budu mít armádu doma :( Nadcházející víkend mi bude zřejmě osudným... PS: také byla 2x napadena moje druhá vesnice, ale útočník si nijak nepomohl a odtáhl pryč...
13. 9. 2008 - sobota, tzn. víkend, tzn. praktická nemožnost přístupu k internetu... nový útok z vesnice, kterou znám podle názvu, ale nic o ní nevím... už vím, má ji týpek, co má dalších devět! vesnic... útokem mi vyvraždil opět celou armádu, která se líně povalovala doma a čekala tak jak jinak než na smrt... proti 755 imperiánům, dalším 390 na koních a 359 Caesarisi v čele s jedním hrdinou bych neměl šanci ani s armádou, kterou mi nedávno vyvraždil Lopík. Ten, ač mi navrhl, že bysme mohli hrát spolu v dualu se pak již neozval... osobně jsem radši, že o něm nevím. 80 Syslových vojáků, které jsem měl v pastích, jsem propustil a napsal mu, že doufám, že to bude brát jako vstřícný krok, že své vyplenění uznávám a že doufám, že už se nevrátí.. prozatím jsem tak jeho rukou přišel o 72 falangů, 46 rytířů, 2 průzkumníky, 16 blesků a 1ho hrdinu + 15tis surovin...
11. 9. 2008 - hned jak jsem si sedl k internetu, začal jsem zběsile přesouvat suroviny z jedné vesnice do druhé, většinu jsem však nestihl a tak jsem ji utratil v okamžiku za "výrobu" 68 falangů... jenže... Lopík zaútočil právě na kasárna, se svými 500 imperiány, 30ti Caesarisi, 60ti beranidly a 30ti ohnivými katapulty... což je nálož, které jsem fakt nedokázal odolat, přišel jsem o veškeré pasti, palisádu a samozřejmě o ona kasárna... překvapením mi je, že se "vyrábění" falangové staví i když kasárna byla zbořena, alespoň něco. Neudržel jsem se a napsal jsem Lopíkovi slušně neslušný vzkaz na který konečně reagoval... prý si přišel pouze pro své vojáky, které já měl v pastích... já je sice již dávno neměl, ale ... prý se omlouvá... za to si toho koupím... . Snad mi dá teď již pokoj. Naše aliance samozřejmě zklamala, jelikož podpora a odezva na nepsočetné výzvy jak v rámci "ali" tak u spojenců byla nulová, kromě našeho zakladatele, který alespoň napsal...
10. 9. 2008 - Přichází můj konec? Více než před týdnem byl u mne na výzvědách poměrně silný hráč, který předtím napadal již mé alianční kolegy. Přestože jsem na aliančním fóru navrhoval trestnou odvetu, nikdo fórum asi nečte a tak je naše aliance z velké části k ničemu. Stalo se co jsem čekal a onen hráč s přezdívkou Lopík (102/138) přišel se svým vojskem čítajícím 1500 Imperianů, v mé nepřítomnosti, na návštěvu. Uloupil mi pouze 4410 dřeva, 396 hlíny a 254 železa, nicméně mi vymlátil celou moji docela slušou armádu čítající 80 falangů, 165 šermířů, 6 zvědů, 55 blesků a jednoho hrdinu. Sám tak přišel i s následujícím osvobozujícím útokem o pouhých 96 imperiánů a já o 54 pastí. Přestože si myslím, že se mu lup nevyplatil (náklady za mrtvé vojáky vyšší než uloupené suroviny), za necelé dvě hodiny mám hlášen další útok z jeho další vesnice... důvod je mi neznámý, ví, že uloupit není co... to málo, co zbylo, jsem samozřejmě utratil. Jednání v naší alianci je nemožné, jelikož nikdo nekomunikuje, stejně tak jako naši spojenci. Tudíž jsem vlastně sám a nejspíš se stanu Lopíkovou farmou... :(

3. 9. 2008 - po založení nové vesnice jsem do ní přesunul cca 50% svého vojska a stejně tak surovin, abych ji mohl rychleji vyvíjet... marně jsem přemýšlel, kam mi vojsko zmizelo... až mi došlo, že nemám produkci obilí, která by ho dokázala uživit a skoro 50 % vojáků mi pomřelo, než jsem je poslal zpět do mateřské vsi :( Njn, člověk se učí pořád... také jsem zapoměl napsat, že ač jsem se v naší alianci propadl s populací na třetí místo, jsem zástupcem zakladatele a už jsem musel řešit jednu nepříjemnou patálii... ; za oběť mi padla další vesnice, do které jsem chodil tak rád "nakupovat", takže nejbližšího souseda, na kterého si dovolím zaútočit mám přes 2h daleko...

30. 8. 2008 - založena podruhé druhá vesnice, tentokráte proklatě blízko té hlavní, tudíž přesouvání toliko potřebných surovin trvá pouze pět minut...

29. 8. 2008 - i díky tomu, že při mé nepřítomnosti občas za mne hraje můj bratr jsem dosáhl populace 620, vesnice, které jsem farmil již zanikly a tak jsem si musel najít jiné, bohužel mnohem vzdálenější. Vojsko se mi rozrostlo na více než 250 vojáků, a bylo by mnohem víc, když bych o ně občas nepřišel... také jsem již založil druhou vesnici, ale pár minut na to byla jiným, až extrémně silným hráčem (s extrémně nízkým sebevědomím) zlikvidována. V současnosti dělám vše proto, abych mohl znovu druhou vesnici založit (kradu jak můžu :-D).

6. 8. 2008 - po vzoru mladšího brášky jsem si dodal odvahu a také se rozhodl podstoupit možné riziko, že pokud přistoupím na obchodování pomocí veřejného trhu, vystavím se tak možnosti, že na mne hráč, s kterým obchoduji, zaútočí, jelikož se bude domnívat, že mám dostatek surovin, které se pokusí získat... suroviny mám, útok se snad konat nebude, jelikož jsem si vybral poměrně "slabého" hráče, jenže ze silné aliance...

- do hoodně vzdálené bratrovi vesnice, kterému jsem již dvakrát poskytl surovinovou podporu, odeslána armádní podpora 60ti šermířů, aby si poradil se svým nepřítelem č. 1, údajně pětiletou holčinou...

29. 7. 2008 - jakže dlouho hraji tuto hru? Sedm týdnů? Až dnes jsem zjistil, že když přikáži stavět a pak příkaz stornuji, nevrátí se mi všechny investované prostředky..

23. 7. 2008 - přes noc jsem dostal solidně na prdel... po sobě na mne zaútočily dvě hodně solidně vyvinuté vesnice z velkých aliancí, přičemž jsem přišel o veškeré své vojáky ze slibně se rozrůstající armády čítající 64 falangů, pasti byly naplněny 50 vojáky cizí armády a dokonce mi bylo i uloupeno něco málo hlíny :( Horší je, že jeden z plenitelů u mne nebyl poprvé, tudíž se jeho návštěvy dají očekávat zřejmě čím dál častěji... njn, né každý den je posvícení a nejen já mohu vykrádat slabší..

22. 7. 2008 - jsem v jiné alianci, uvidíme, zda pobyt bude zajímavější, než v té předešlé... také se mi dnes povedla zatím největší loupež a to 18ti set surovin :) Myslím, že se do oné vesničky vydám na návštěvu častěji :)

21. 7. 2008 - nějakej šulín mě napadl, zatímco jsem byl čtyři dny bez přístupu na net... naštěstí nepřitáhl s velkým vojskem, ale díky pastím se jaksi domů nevrátil... odvetný útok nepodniknu, protože je v hodně silné alianci... já dostal nabídku do jiné alince, ale nestihl jsem ji využít... snad se zopakuje...

16. 7. 2008 - vystoupil jsem z aliance, v které jsem doposud byl, protože z původních cca 15ti členů zůstaly spolu se mnou pouze další dva, z čehož jeden nebyl vůbec aktivní... vyjednávám si spojenectví s jinou aliancí..

15. 7. 2008 - systematicky vylupuji okolní vesnice, které mají počet obyvatel kolem padesáti, což je 1/4 mého množství.. až dnes jsem narazil a nikdo z vyslaných se mi nevrátil... uff :( Jelikož je neumím vysvobodit, klikl jsem na uvolnit, čímž jsem se jich zřejmě vzdal :( A teď řeším, jestli mám poslat 4násobné množství vojska do boje jako odvetu či nikoli...

7. 7. 2008 - 06:40 za patnáct minut proběhne můj první loupežný útok vedený proti sousední vesnici, která se přestala cca před měsícem vyvíjet, tak jsem na to více než zvědavý ; uloupeno 85 jednotek dřeva, 85 hlíny, 117 železa a 21 obilí :) Asi se občas zastavím "na nákup"

11. 6. 2008 - byl jsem přijat do aliance k dalším pěti hráčům, jejíž jedinou podmínkou i nabídkou je "dohoda o vzájemném neútočení" což se mi zdá výhodné... také jsem si vyměnil pár řádkem s týpkem, co mě dvakrát úspěšně a dvakrát neúspěšně napadl, resp. vybral moje zásoby a uvidíme, teoreticky by mi mohl dát pokoj :)

10. 6. 2008 -
moje vesnička byla opět dvakrát napadena a vyloupeno bylo co se dalo :(... nicméně toto mne dovedlo k tomu, že jsem se zaměřil pouze na budování Úkrytu zásob, což se zdá jako perfektní volba, jelikož při dalších dvou útocích mi nesebral nikdo nic a jelikož nemám žádné vojsko, tak ani nikoho nezabili :)

6. 6. 2008
- první den, kdy na mě moji nepřátelé mohli zaútočit... mylně jsem se domníval, že útok může přijít pouze z vesnic z okolí, které vidím na "své" mapě.. byly mi zavražděni všichni (3) vojáci co jsem měl a vypleněny téměř celé moje zásoby... njn, kéž bych věděl, jak je ukýt ve své skrýši a jak používat pasti...


On-line strategická hra (vojensko-taktická), do které jsem se předevčírem na www.travian.cz zaregistroval díky doporučení jednoho známého z fóra Kawasaki-ER5 k dalším tisícům hráčům a velmi pomalinku pronikám do jejich pravidel... Je to hra webová, takže potřebujete jen prohlížeč a (klidně pomalé) připojení k internetu. Stavíte baráčky, těžíte suroviny a děláte vojáky. Poté můžete bojovat se sousedy a dobívat jejich vesnice, krást jejich suroviny a nebo naopak jim pomáhat když budou napadeni. Na výběr máte možnost hrát za tři různé národy, které si můžete vybrat podle taktiky, kterou budete při hře používat. V prvním týdnu hry jste chráněni před útokem hrozícím od vašich sousedů a pak.... se uvidí...


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Travian cz3 - končím po půl roce elbur 30. 05. 2008 - 08:46
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 30. 05. 2008 - 08:53
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 30. 05. 2008 - 12:32
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 30. 05. 2008 - 13:16
RE: Travian cz3 - končím po půl roce hablina 30. 05. 2008 - 13:05
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 30. 05. 2008 - 13:15
RE: Travian cz3 - končím po půl roce kecka* 30. 05. 2008 - 14:47
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 01. 06. 2008 - 06:58
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 12. 06. 2008 - 22:04
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 13. 06. 2008 - 06:38
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce kecka* 16. 07. 2008 - 20:16
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 16. 07. 2008 - 20:59
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce kecka* 16. 07. 2008 - 21:22
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 16. 07. 2008 - 21:24
RE(7x): Travian cz3 - končím po půl roce kecka* 16. 07. 2008 - 21:29
RE: Travian cz3 - končím po půl roce kluk* 30. 05. 2008 - 20:38
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce adio45 02. 06. 2008 - 21:34
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 12. 06. 2008 - 22:05
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce kluk* 13. 06. 2008 - 14:17
RE: Travian cz3 - končím po půl roce blaženka 02. 06. 2008 - 17:18
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 02. 06. 2008 - 19:00
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 11. 06. 2008 - 14:59
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 12. 06. 2008 - 17:57
RE: Travian cz3 - končím po půl roce parizek 14. 06. 2008 - 19:27
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 15. 06. 2008 - 09:07
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 21. 07. 2008 - 10:46
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 21. 07. 2008 - 11:02
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 07. 2008 - 21:35
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 23. 07. 2008 - 06:33
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek_ 23. 07. 2008 - 14:10
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 24. 07. 2008 - 06:25
RE(7x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 24. 07. 2008 - 14:53
RE(8x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 25. 07. 2008 - 06:34
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 29. 07. 2008 - 18:00
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 29. 07. 2008 - 18:06
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 29. 07. 2008 - 18:08
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 29. 07. 2008 - 20:08
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 29. 07. 2008 - 18:31
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 29. 07. 2008 - 19:49
RE: Travian cz3 - končím po půl roce parizek 06. 08. 2008 - 18:18
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 07. 08. 2008 - 06:19
RE: Travian cz3 - končím po půl roce adio45 01. 09. 2008 - 19:55
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 02. 09. 2008 - 06:18
RE: Travian cz3 - končím po půl roce tlapka 02. 09. 2008 - 12:35
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 02. 09. 2008 - 12:41
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 02. 09. 2008 - 13:05
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 02. 09. 2008 - 13:18
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 03. 09. 2008 - 15:44
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 04. 09. 2008 - 07:18
RE: Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 11. 09. 2008 - 11:45
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 11. 09. 2008 - 11:55
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 11. 09. 2008 - 11:59
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 11. 09. 2008 - 12:00
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 11. 09. 2008 - 12:24
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 11. 09. 2008 - 12:27
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 11. 09. 2008 - 12:50
RE(7x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 11. 09. 2008 - 12:57
RE(8x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 11. 09. 2008 - 13:50
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 15. 09. 2008 - 16:31
RE: Travian cz3 - končím po půl roce parizek 18. 09. 2008 - 15:33
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 19. 09. 2008 - 06:44
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 19. 09. 2008 - 18:32
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 19. 09. 2008 - 19:10
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 19. 09. 2008 - 21:06
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 24. 09. 2008 - 14:48
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 24. 09. 2008 - 14:52
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 24. 09. 2008 - 15:18
RE: Travian cz3 - končím po půl roce parizek 19. 09. 2008 - 21:34
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce tlapka 20. 09. 2008 - 10:35
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 20. 09. 2008 - 11:49
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce tlapka 20. 09. 2008 - 11:55
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 20. 09. 2008 - 21:11
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce konackaelle 22. 09. 2008 - 15:52
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 09. 2008 - 16:08
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 24. 09. 2008 - 15:09
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 16. 10. 2008 - 16:33
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 16. 10. 2008 - 17:16
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 16. 10. 2008 - 17:32
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 16. 10. 2008 - 17:33
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 16. 10. 2008 - 18:04
RE: Travian cz3 - končím po půl roce parizek 21. 10. 2008 - 19:08
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 14:41
RE: Travian cz3 - končím po půl roce kuka* 21. 10. 2008 - 23:48
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 15:27
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 22. 10. 2008 - 00:02
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 10. 2008 - 08:42
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 22. 10. 2008 - 10:19
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 10. 2008 - 10:37
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 22. 10. 2008 - 10:56
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 10. 2008 - 11:17
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 15:49
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 15:43
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 15:37
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 10. 2008 - 16:50
RE(6x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 18:40
RE(7x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 10. 2008 - 19:17
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 15:34
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 15:30
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 10. 2008 - 15:33
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 18:37
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 22. 10. 2008 - 13:52
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 10. 2008 - 14:23
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 22. 10. 2008 - 16:01
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 22. 10. 2008 - 20:11
RE: Travian cz3 - končím po půl roce kuka* 23. 10. 2008 - 14:18
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 23. 10. 2008 - 14:31
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce kuka* 23. 10. 2008 - 14:44
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce kuka* 23. 10. 2008 - 14:46
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 23. 10. 2008 - 15:01
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 23. 10. 2008 - 15:13
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 23. 10. 2008 - 15:19
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 23. 10. 2008 - 15:28
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce kuka* 23. 10. 2008 - 15:58
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 23. 10. 2008 - 16:09
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 23. 10. 2008 - 16:00
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 23. 10. 2008 - 16:15
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 23. 10. 2008 - 16:26
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 23. 10. 2008 - 16:27
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 23. 10. 2008 - 17:19
RE: Travian cz3 - končím po půl roce samotar®vzpomina.cz 28. 10. 2008 - 00:35
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 29. 10. 2008 - 07:51
RE: Travian cz3 - končím po půl roce kuka* 30. 10. 2008 - 17:35
RE: Travian cz3 - končím po půl roce kuka* 30. 10. 2008 - 17:44
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 03. 11. 2008 - 08:19
RE: Travian cz3 - končím po půl roce jana* 04. 11. 2008 - 16:33
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce tombr 04. 11. 2008 - 16:46
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 04. 11. 2008 - 16:56
RE: Travian cz3 - končím po půl roce jana* 04. 11. 2008 - 17:04
RE: Travian cz3 - končím po půl roce contritus 04. 11. 2008 - 17:58
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 04. 11. 2008 - 18:13
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce contritus 04. 11. 2008 - 18:22
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 04. 11. 2008 - 18:38
RE(5x): Travian cz3 - končím po půl roce contritus 04. 11. 2008 - 18:43
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 05. 11. 2008 - 23:52
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 06. 11. 2008 - 09:04
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce jana* 06. 11. 2008 - 11:37
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 06. 11. 2008 - 11:50
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 06. 11. 2008 - 14:32
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 06. 11. 2008 - 14:28
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce raca 06. 11. 2008 - 23:53
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 06. 11. 2008 - 13:17
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 06. 11. 2008 - 13:52
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 06. 11. 2008 - 14:40
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 06. 11. 2008 - 13:20
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 11. 11. 2008 - 16:32
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 17. 11. 2008 - 15:26
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 17. 11. 2008 - 17:42
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce raca 18. 11. 2008 - 01:39
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 18. 11. 2008 - 09:15
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 18. 11. 2008 - 15:17
RE: Travian cz3 - končím po půl roce vojtahavel 21. 11. 2008 - 18:30
RE: Travian cz3 - končím po půl roce contritus 21. 11. 2008 - 18:58
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 21. 11. 2008 - 19:18
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce contritus 21. 11. 2008 - 19:53
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 21. 11. 2008 - 21:32
RE: Travian cz3 - končím po půl roce mars21 22. 11. 2008 - 09:27
RE: Travian cz3 - končím po půl roce mars21 22. 11. 2008 - 09:36
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 11. 2008 - 10:20
RE: Travian cz3 - končím po půl roce mars21 22. 11. 2008 - 15:57
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 11. 2008 - 16:33
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce mars21 22. 11. 2008 - 17:11
RE(4x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 11. 2008 - 17:20
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 23. 11. 2008 - 11:47
RE: Travian cz3 - končím po půl roce ohneta 22. 11. 2008 - 17:24
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 11. 2008 - 17:25
RE(3x): Travian cz3 - končím po půl roce raca 22. 11. 2008 - 17:56
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 23. 11. 2008 - 11:50
RE: Travian cz3 - končím po půl roce raca 22. 11. 2008 - 18:59
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce parizek 22. 11. 2008 - 19:38
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 23. 11. 2008 - 11:55
RE: Travian cz3 - končím po půl roce freddie 26. 12. 2008 - 00:46
RE: Travian cz3 - končím po půl roce joshik 10. 08. 2009 - 13:35
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 10. 08. 2009 - 14:56
RE: Travian cz3 - končím po půl roce mad7 20. 08. 2009 - 10:07
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 20. 08. 2009 - 10:12
RE: Travian cz3 - končím po půl roce mad7 20. 08. 2009 - 10:16
RE(2x): Travian cz3 - končím po půl roce davidhavel 20. 08. 2009 - 10:22
RE: Travian cz3 - končím po půl roce mad7 20. 08. 2009 - 10:26