Koupání dříve a dnes

5. červen 2008 | 17.18 |
Hrozně rád se koupu, tedy né že bych trávil vešekrý čas co jsem doma ve sprše (neb vanu Bohužel nemám), ale jak svítí sluníčko, měním se na kachnu a táhne mě to k vodě. Ze všeho nejradši mám přírodní rybníky, resp. všelijaké zatopené "nádrže". Kam se na ně hrabou bazény na zahrádkách s obřími rozměry, kde si můžete dovolit dokonce i dvě tempa nebo přeplněná koupaliště s nehorázně drahým vstupným.

Jako malý jsem jezdíval s rodiči prakticky víkend co víkend od konce dubna do začátku září na Máchovo jezero na pláž Borný. Zde byla i nudapláž a tak jsme měli všichni těla během léta komplet kakaová. S přibývajícími léty mizel můj zájem kamkoli cestovat s rodiči, ale i proto, že se mi začínali líbit ženské, a reakce svého těla jsem neuměl kočírovat, začal jsem se nudaplážím vyhýbat jako čert kříži.

Přesto jsem Mácháči zůstával věrný i nadále. Jezdíval jsem tam s kamarády na kole od jara do podzimu (jednou i na kratší dovolenou), a tak mi bohužel nemohlo uniknout, jak se v průběhu let krásná příroda mění. Samozřejmě k horšímu. . Díky lidské roztahovačnosti, sobeckosti a neochotě kvůli čemukoli udělat více než pár kroků, začali mizet lavičky, na zbylých se vyřádili pubertální výrostci, později se přestěhovaly stany a karavany z kempů až k pláži mezi borovice, o rok později k nim přibyla i auta.. toalety začaly být zdecimované víc a víc a tak byl za každým druhým stromem "podpapírák" a v době konání "open air" akcí a jim podobných, člověk poskakoval nejen mezi prezervativy ale sem tam se zableskla mezi šiškami i nějaká ta stříkačka s jehlou... no prostě hnus.. moje kdysi nejoblíbenější pláž Borný absolutně ztratila své kouzlo a nyní tam již nejezdím vůbec.

Jak jsme tak s klukama jezdili na těch kolech, objížděli jsme vlastně celý Mácháč a tak jsem se dostal i tam, kam s rodiči ne. Ony vyjížďky s přáteli bývaly mnohem lepší jak celodenní se opékání na slunci vedle rodičů. Nyní bych na kole už na Mácháč nedojel, a když už tam zamířím, jezdím zásadně na pláž do Starých Splavů...

Koupání na BarbořeNicméně před několika lety mě jiný kamarád ukázal koupání, které bylo srovnatelné snad jen se zatopenou pískovnou v Sadské, nedaleko Poděbrad, kde jsem s dvěma kamarády kdysi prožil jednen z nezapomenutelných víkendů :). Do té doby jsem si myslel, že Sadská má nejkřišťálovější vodu v republice, ovšem z Děčína je to tam přeci jen z ruky. A kam že jsem se to dostal tentokrát? Kdo pravidelně čte aktualizace na mém blogu a prohlíží odkazy v nich uvedené, už ví, že se jedná o zatopený lom nedaleko Teplic (směr Duchcov) - BARBORA.

Voda na Barobře je i v létě až neskutečně ledová, jelikož hloubka zde dosahuje až 60 m (cvičí se zde i policejní potápěči) a hned pár metrů od travnatého břehu je ve vodě "schod", ze kterého na další již nedosáhnete. Proto je zde koupání na vlastní nebezpečí a z logiky věci vyplývá, že pro malé děti a neplavce není vhodné. Nicméně ta čistota vody nemá prostě chybu!

Lidí sem nejezdí přehnaně moc, vždy se místo na deku najde, zázemí co se týká občerstvení nemá chybu, s toaletami je to horší, šatny a úschovna zde neexistují, ale pokud nemáte zrovna malé děti a snesete vodu, která nemá zpravidla ani při 30´vedrech více jak 2O´ je koupání v křišťálové vodě Barbory tou správnou volbou!

PS: údajně se z Barobry má stát zdroj pitné vody, čímž by došlo k zákazu koupání, ale tento fakt jen dokresluje moje slova o kvalitě vody.. a proto, že tomu tak údajně mělo být již letos, tak jsem to již musel jet ověřit :). Nyní už jen slečnám zbývá vyřešit jestli dvou- nebo jedno- dílné plavky a pak jestli prsa nebo kraula, a jdeme na to :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Koupání dříve a dnes samotar®vzpomina.cz 05. 06. 2008 - 18:00
RE(2x): Koupání dříve a dnes davidhavel 05. 06. 2008 - 18:03
RE(3x): Koupání dříve a dnes samotar®vzpomina.cz 05. 06. 2008 - 18:30
RE(4x): Koupání dříve a dnes davidhavel 05. 06. 2008 - 18:34
RE: Koupání dříve a dnes vojtahavel 05. 06. 2008 - 18:29
RE(2x): Koupání dříve a dnes davidhavel 05. 06. 2008 - 18:32