Stěhovavý kostel a sraz Kachen

26. červen 2008 | 10.55 |
Jelikož jsme byli s Jančou v Mostě (na Hněvíně), který je známý i díky tomu, že se zde PŘEVÁŽEL kostel, rozhodli jsme se dostat i právě k tomuto kostelu, který je tam tak nějak "u ruky". Ruka se nám poněkud prodloužila, jelikož jsem si spletl místní značení a toužil jsem dojet dle něj k jinému kostelu, než k tomu stěhovanému... a také marně ... Až když jsme se rozhodli z Mostu odjet (to jsem pro změnu zapoměl odbočit a jel dál na Chomutov místo na Děčín :-D) tak mi Janča sděluje, že tuší, kudy se na vytoužené místo dostat a během pěti minut jsme tam.

Pokud jsme z Hněvína měli rozporuplné pocity, zde se mi opravdu líbilo! Okolí kostela nádherné a ten klid! Přesto, že jsme cca 500 m od silnční tepny Mostu, je zde opravdu nádherně. Rybníček před kostelem je jak jinak než zatopeným dolem, "barokní" sousoší s kamenými lavicemi, hned vedle placených! parkovacích míst, vybízí k posezení, stejně tak jako upravená louka u rybníčku. Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě je opravdu veliký, úctyhodný a krom toho, že byl přesunut o více než 840 m je zajímavý tím, že se stavěl více než sto let!

Pro malé děti (a pro mě s Jančou) je mezi kostelem a cestou ke hřbitovu, který jako hřbitov do poslední chvíle nevypadá, dětské hřiště s prolízačkami a houpačkami. Zde se můžou bavit ti, co nemají chuť navštívit prohlídku kostela spojenou s výstavou obrazů.

Jak si tak vegetíme s Jančou na houpačkách, přijíždějí Kachny. Ano, nespletl jsem se, vím, že kachna buď chodí, plave nebo léta, ale tyhle opravdu přijely a bylo jich hodně. Kachen s velký "K" neb se tak (jak někteří z vás určitě vědí) říká autíčkům, tuším že francouzské výroby, s obsahem motoru pouhých 600 ccm... (moje Modrá má 500 ccm).. Ti z vás, co viděli napřiklad film Bobule, již určitě vědí. Tuto přezdívku tato autíčka dostala proto, že se v sebemenší zatáčce naklání natolik, že to vypadá, že jejich snahou není zatáčku projet, ale převrátit se, což pohyb kačen symbolizuje zřejmě dostatečně... Samotní majitelé, s kterými jsem se dal do řeči, odpovídají na otázku kdo vyhrál závody na okruhu z kterého přijeli takto "každý kdo se nepřevrátil" :-D
04 kachny u kostela.JPG
Chvilku se s Jančou kocháme pohledem na nadšence v těchto "vozech" a pak vyrážíme na cestu domů, s "povinnou" zastávkou v Globusu - ano, na houstičce se sekanou :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stěhovavý kostel a sraz Kachen vojtahavel 26. 06. 2008 - 12:50
RE(2x): Stěhovavý kostel a sraz Kachen davidhavel 27. 06. 2008 - 08:18
RE: Stěhovavý kostel a sraz Kachen cestovatelka* 26. 06. 2008 - 19:39
RE(2x): Stěhovavý kostel a sraz Kachen davidhavel 27. 06. 2008 - 08:20
RE(3x): Stěhovavý kostel a sraz Kachen cestovatelka* 27. 06. 2008 - 09:04