Postřehy z Kauflandu

11. září 2008 | 07.31 |

Jak už jsem v jednom článku psal, moje mamča pracuje již 10 let v této organizaci, tj. od doby, kdy nám to tu postavili. Prvně pracovala u obslužného pultu s masem, který následně zrušili, a tak se z ní stala pokladní. Když jsem hledal brigádu, první co bylo logicky na snadě, bylo jít dělat pokladní(ho) za mamčou. K tomu bylo plus fakt, že jsem chlap a tak stejně budu prý většinu času tahat palety v lahvárně. Rád jsem souhlasil a po vstupním školení nastoupil.

Z počátku jsem opravdu byl většinu směn v lahvárně a ačkoli tam byla dřina mnohonásobně větší jak na pokladně, byl jsem za tu práci rád. Rád hlavně proto, že jsem se nemusel dohadovat s protivnými zákazníky a nemusel jsem se na nic ptát "těch nejchytřejších", ještě protivnějších zaměstnanců, kteří slouží na pokladním dozoru.

Minulý měsíce se vše nějak otočilo a najednou jsem pořád na pokladně, naštěstí pomoc od "chytrých" potřebuji jen občas (neznám kód, nerozeznám určitou zeleninu či ovoce, nyní i nově nové pečivo, potřebuji storno položky nebo rozměnit peníze). Doslechl jsem se, že na lahvárnu protekčně tedy chodit nebudu... protekce jak prase, když tam nikdo ze stálých nechce :-D

Vše šlapalo tak nějak v klidu, dokud jsem si jednou nedovolil zavolat, že nemůžu přijít ráno do práce, že mám vytopený byt, protože mi prasklo akvárko a tak budu muset uklízet. Týden na to jsem nemohl přijít do práce, protože začínám mít problémy s krční páteří a ta mne tentokrát bolela tak, že jsem nedokázal bez slz ani otočit hlavou. No co, to se přeci může stát každému, že má doma pohromu a nebo zdravotní problémy. Jde přeci o brigádu, (a ještě k tomu tak dobře placenou), tak to opravdu přes koleno lámat nebudu a ani to snad odemne nemůže nikdo čekat. Jiní brigádníci prostě nepřijdou, ani se neobtěžují zavolat. Druhý den jsem byl ale v práci již normálně.

V té době vrcholila přestavba našeho Kauflandu, tzn. že se mimo jiné opět stavěl onen obslužný pult, který tak hrdě před pár lety zbourali. Na prodejně byl hluk, všude prach, nepořádek, smrad z barev, na zemi elektrické kabely, hmoždinky, šrouby a to pět minut před otevíračkou... prohlásil jsem tedy s ironickým úsměvem "kam jsem to zase vlezl?!" načež jedna moje "oblíbená" šéfová, která je tak.

... nemám pro ni ten správný výraz .. pronesla "mezi slušný lidi"... to jsem si nenechal líbit a odpověděl jí, že obvykle mezi prasata nechodím. Otočila se ke mě zády a pronesla "každej chce prvně brigádu a pak sem chodí jak se mu zachce"... to bylo něco pro mě... "já se tady na to taky můžu klidně vykašlat, mě ty směšné peníze od vás neživí"... odfuněla kamsi jako vzducholoď s poznámkou, že jí je to jedno a každý jsme si šli po svém... do doby, než si všimla, že se na pokladně držím každou chvíli za krk a rozhýbávám si ho ještě ztuhlý z noci - tedy ten krk. "Mě taky často bolí krční páteř" pronáši dotyčná osoba již smířlivějším tónem a já jí vracím její nejapnou prnví raní poznámku s ironií sobě vlastní "tak alespoň víte, jaký to je"... zbytek směny už byl klid...

Od další směny jsem napravidelně upozorňován na to, že mám na sobě opět kraťasy, které nesmím dle vnitřního předpisu nosit a ještě k tomu sandále!... no co, stejně je nosím dál, když je na to počasí. Za kasou to vidět není (o lahvárně nemluvě), holky nosí tak krátké sukně, že nejsou pod pláštěm ani vidět a já nesmím mít kraťasy pod kolena? Až mi Kaufland dá jejich oblečení na "ničení", budu nosit to co mi dají. Dávají mi jen plášť, tak sám určím, co si vezmu do práce na sebe.

... jelikož kolegyně v mém zaměstnání má dovolenou a slouží zde se mnou tedy na střídačku brigádník, který může chodit jen na odpolední, musel jsem si nechat změnit i rozpis směn v Kaufu. Na 14 dní... automaticky jsem pak předpokládal, že když někomu řeknu, že potřebuji dělat 14 dní jen odpolední, že pak se vrátí vše do starých kolejí. Nebylo tomu tak. Byl jsem osočen, že jim v tom dělám akorát bordel, že jsem nikomu neřekl, že to pak chci zpátky... ano, neřekl... přijde mi logické, že když chci změnu na 14 dní, tak pak očekávám rozpis podle původního harmonogramu. Jelikož nebyli schopni dát dohromady, kdy je sudý a lichý pracovní týden a napsat mi směny podle toho, sdělil jsem jim, že to vychází přeci stejně podle směn které má moje mamča. V tu chvíli jsem se dozvěděl, že jsem "mamánek", že nemůžu přeci chodit do práce bez maminky... jako bych tak již 14 dní nečinil... komentoval jsem to tím, že jsme spolu s mamčou rádi a to nám můžou někteří akorát závidět, a že ten rozpis nejspíš potřebuji napsat podle svého zaměstnání, ne?! Vrátil jsem se po přestávce na pokladnu a pak jsem slyšel jak se řeší, že Havel se neumí jasně vyjádřit a dělá ve směnách akorát bordel... tomu už jsem se musel jen smát a odpovědět, že pokud s tím je nějaký problém, ať mi celý týden vyškrtnou, že se volna nebojím.

Včera, po příchodu do práce, jsem musel jít dělat nějaký test na pc, jednoduchý, až trapně primitivní. Něco jako pro mě byla kdysi autoškola (teď už mám s novými testy problém), kde vám přímo podsouvají správnou odpověď. Testem jsem úspěšně prošel se 100% úspěšností. Poté jsem šel jako obvykle na pokladnu... jako pokladní máme povinnost kontrolovat, zda si zákazník "omylem" nevzal něco, co by se mohlo (špatně) (ne)namarkovat.. přiznávám, že u zaměstnanců Kauflandu kontrolu flákám maximálním možným způsobem, jelikož když by si chtěli něco osvojit, tak předpokládám, že jsou lepší způsoby, než procházet přes pokladny brigádníků... no a ona ta nakupující kauflanďačka byla kontrola mé kontroly... projel jsem vše.. respektive ze 6ti "schovaných" předmětů jsem všech 6 špatně namarkoval. No co no, opravdu nekontroluji váhu ovoce, ale pouze zda je to to, které to má být, neotvírám vajíčka, duté předměty otevřu, ale pořádně nevnímám, zda je uvnitř přesně to, co na obrázku... když bych to udělal správně, víc peněz stejně nedostanu, když to udělám špatně, méně peněz také nedostanu... jak jsem psal, v testu jsem měl 100% úspěch, zde 100 % neúspěch, komentoval jsem to tím, že jsem 50%ní (ještě že né 4%) pokladní, tak ať mě dají do lahvárny a budeme spokojení všichni...

Závěrem chci říct, že jsem moc rád, že Kaufland není a doufejme, že ani nebude, hlavní zdroj mých příjmů a že jako brigádník si můžu dovolit (a že konečně to i dokážu) to mít trochu na háku... a vztahy v kolektivu? Jaký je kdo na mě, takový jsem já na něj...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.6 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Postřehy z Kauflandu contritus 11. 09. 2008 - 11:56
RE(2x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 11. 09. 2008 - 11:58
RE(3x): Postřehy z Kauflandu contritus 11. 09. 2008 - 12:31
RE(4x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 11. 09. 2008 - 12:39
RE(5x): Postřehy z Kauflandu contritus 11. 09. 2008 - 12:43
RE: Postřehy z Kauflandu elka 11. 09. 2008 - 13:15
RE(2x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 11. 09. 2008 - 13:21
RE(3x): Postřehy z Kauflandu elka 11. 09. 2008 - 15:38
RE(4x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 12. 09. 2008 - 06:29
RE: Postřehy z Kauflandu parizek 11. 09. 2008 - 14:26
RE: Postřehy z Kauflandu hablina 11. 09. 2008 - 22:47
RE(2x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 12. 09. 2008 - 06:41
RE: Postřehy z Kauflandu bublina* 26. 10. 2008 - 09:13
RE(2x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 27. 10. 2008 - 07:08
RE(3x): Postřehy z Kauflandu bublina* 27. 10. 2008 - 16:27
RE(4x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 29. 10. 2008 - 07:39
RE: Postřehy z Kauflandu bublina* 29. 10. 2008 - 22:37
RE(2x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 03. 11. 2008 - 08:16
RE: Postřehy z Kauflandu naco 05. 05. 2010 - 15:02
RE(2x): Postřehy z Kauflandu davidhavel 07. 05. 2010 - 18:11