Rozhledna Varhošť u Litoměřic

13. říjen 2008 | 13.28 |

Jak už jsem psal zde, vydali jsme se s Jančou na malý výlet na Masarykova zdymadla. Byli jsme z domova pryč něco přes hodinku a i proto, že podzim zářil barvami a slunce se snažilo o vytvoření alespoň částečného babího léta, domů se nám zatím nechtělo.

Vzal jsem tak do ruky mapu a mrknul na další, předem připravený, možný cíl - rozhlednu Varhošť nedaleko obce Sebuzín.

Od Střekova do Sebuzína jedete pořád po hlavní směrem na Litoměřice, jenže... do Sebuzína se né a né dostat, jelikož i po několika kilometrech je všude zákaz odbočení vpravo a k tomu všechny tyto zakázané cesty jsou uzavřené i zákazem vjezdu. Zastavujeme tedy u autobusové zastávky vedle dalších vozidel a vydáváme se na pěší tůru. Bohužel z mísntího turistického značení jsme mírně zblblí i proto, že o rozhledně ani zmínka. Po malé procházce se tak vracíme k autu a jelikož nejedno auto zákaz vjezdu poruší a frčí si to skrz Sebuzín, následuji tento morální poklesek proti pravidlům i já. Kolektivní vinna je přici jen pocitově menší, i když z peněženky vytáhne stejnou část.

Bohužel auto, na které jsem se nalepil odbočuje k nějaké chatě a tak se ptáme jiných místních, kudy k rozhledně. Prvně koukají nechápavě a pak ukazují na sousední cestu s tím, že to je ještě kus cesty...

Flek, který do tý doby jel bez větších problémů (již 14 dní!) začíná v kopcích, kterými se beuesporu blížíme k Litoměřicím, víc a víc zlobit a rány ozývající se při častém vynechání motoru "z převodovky" jsou strašlivé .

Janča opět nezklamala a výborně navigovala v součinnosti s mapou, až úspěšně dorazíme na plácek 500 m pod rozhlednou.

Jupí... po výšlapu lesní cestou plnou listí docházíme k nejobyčejnější rozhledně, svařené z ocelových profilů a roštů, jakou jsem kdy viděl, ale zároveň také k rozhledně, z které je nejhezčí výhled do okolí co znám! Klikatící se Labe je vidět od zmiňovaných Střekovských zdymadel, až do Litoměřic, řeka se objevuje a opět ztrácí mezi desístkami kopců a kdo se v nich vyzná, uvidí před sebou Milešovku, zatímco v zádech bude mít Bukovou horu a další a další.

Nezbývá, než výlet ohodnotit za 1 a doporučit cestu "vaše město-Litoměřice-Varhošť", kterou jsme se vraceli domů.

Tři po sobě následující fota zde

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Rozhledna Varhošť u Litoměřic kecka* 13. 10. 2008 - 13:45
RE(2x): Rozhledna Varhošť u Litoměřic davidhavel 14. 10. 2008 - 06:55
RE: Rozhledna Varhošť u Litoměřic parizek 13. 10. 2008 - 20:52
RE(2x): Rozhledna Varhošť u Litoměřic davidhavel 14. 10. 2008 - 06:56