Že by poslední výlet MOTOsezóny?

27. říjen 2008 | 11.08 |

Léto už nám dávno zamávalo na rozloučenou, bohužel to babí snad ještě dříve, než pořádně začalo. Přesto, nebo možná právě proto, jsem si v sobotu 18. října vyrazil s Modrou na projížďku "za hranice všedních dnů".

Snažil jsem se, užívat si poslední sluneční paprsky a vychutnávat překrásné barvy podzimu, ale zzzzima byla už pořádná. Teploty pohybující se na sluníčku kolem 14´C jasně dávaly najevo, že ve stínu, zejména pokud jedete pod stromy a podél řeky nebudou ani oněch 10´, kterými jsem se zařekl, že to je minimum pro nějaký ten výlet na motorce.

Řádně nabalený (krom obvyklého navíc silné ponožky, spodky, ledvinový pás, svetr, kukla) osedlávám svého 50ti koňového oře a vydávám se na projížďku do sousedního Německa.

Na vlastní pěst jsem za hranicemi nikdy nebyl, takže je to zážitek opravdu adrenalinový, i když nejedu ani 100 km od domova. Již v Hřensku si u bývalého celního prostoru připadám tak nějak jinak a co teprve "na té druhé" straně :). Otevírají se mi scenérie ze školního autobusu neviděné a já pokračuji přes kouzelné Bad Schandau do obce Königstein, kde se nechazí stejnojmenná pevnost.

KonigsteinSem jsem měl původně namířeno, zde jsem chtěl zjistit, jak je pevnost daleko od vlakového nádraží, jak je to zde s parkováním (né vlaku, ale motorky) apod... nicméně jako vystrašený zajíc se otáčím u německé značky, která hovoří cosi o placeném a cosi o neplaceném parkování a stojí u ní nějaký mladý kluk. Uvědomuji si, že moje Abitur aus deutsche Sprache před sedmi a půl lety mi je nějak k ničemu :(.

Domů se mi ještě nechce a tak pokračuji dál směrem na Drážďany. Nutno dodat, že pečlivě dodržuji předpisy, stejně tak jako !všichni! ostatní účastníci silničního provozu, čemuž se nepřestávám divit, stejně tak jako až neuvěřitelnému pořádku v obcích a v okolí silnic. Také musím přiznat, že mi chvilku trvalo, než jsem přestal blikat na německé řidiče protože nestvítí, než mi došlo, že u nich povinné svícení zřejmě neplatí - tedy pro osobní automobily.

Projíždím Pirnou, o které jsem si vždy myslel, že je dál než ve skutečnosti je a už už se blížím k Drážďanům. Můj plán je jasný - dostat se ke Zwingru, udělat si památeční foto památky s Modrou v popředí a frčet zpět domů. Jenže...

Drážďany jsou děsná pakárna, pořád ukazatele na centrum, na Alt Stadt, pořád samý semafor, samá trojproudá křižovatka a člověk víc stojí než jede.

Když už jsem se blížil k mému vysněnému cíli (alespoň jsem si to myslel), chtěli tomu němečtí policisté úplně jinak, protože uzavřeli kolem dokola dvě tři křižovatky a já byl bez ukazatelů v háji. Nevím co se dělo, ale byly tam hrozné kolony, policejní auta stála napříč vozovkou a nad hlavami nám pořád létal vrtulník. Ze Zwingru tak nebylo nic.

BahnhofNakonec jsem byl tedy rád, že se mi povedlo alespoň odbočit (ne)šikovně k vlakovému nádraží, protože to je jedna z mála siluet Drážďan, kterou znám a v přestávce na červenou jsem si udělal alespoň tuto (ne)povedou fotku...

Co čert nechtěl, cesta, kterou jsem k nádraží přijel, byla jednosměrná a tak jsem se nemohl vrátit "rovnou za nosem" a zamotal jsem se v podzemních garážích. :-D. Z těch, když jsem konečně vyjel, objel jsem blok budov a zase do nich vrátil :-D.

Jelikož jsem po tátovi trošku nerváček, (ale narozdíl odemne táta má orientační smysl) přestával jsem si bloudění užívat jako spestření výletu a začal jsem Modrou trošku honit nalepený na německého motorkáře sedlající silnější kubatůru. Znovu jsem se za ním vrhl do podzemních garáží a o dodržování předpisů zde, ani při průjezdu mezi kolonami vozidel na křižovatkách již nemohla být řeč. Jen jsem si tak při vzpomínce na nemalé pokuty přemýšel, o kolik Eur může být bohatší jeho konto, než to moje...

Moje radost neznala mezí, když se mi motorkář přeci jen v zácpě ztratil, ale objevil se předemnou osobák s českým "U" na značce... ten mne z Drážďan vytáhl již bez problémů a ještě před Pirnou jsem mu spolu se skupinkou dalších motorkářů ukázal záda :).

V Bad Shandau si vychutnávám pohodovou jízdu obcí, sluníčko pomalu se sklánějící nad obzorem mi posílá poslední paprsky přímo do očí, upravuji si tak plexi na helmě a najednou BLIK! blesk... A sakra! Radar! Já tu tak pečlivě dodržuji padesátku a ona je tu (jako ve většině pohraničních obcí) 30tka! Do háje... a zrovna předemnou jedou němečtí polismani... co jedou, oni zastavují! Sakra, že by to tu měli až takhle nebezpečně vychytané?... přibržďuji, ale nechávají mne projet a odjet... Na hranicích stojí další příslušníci, ale ani Ti si mě nevšímají...

Jen co přejedu cz hranici, dostávám do očí spršku vody do ostřikovačů od auta jedoucího předemnou. Auto má českou značku, za volantem krásné audiny sedí mladý polocikán s blondýnou jak z katalogu a vzadu mají malé dítě. Zatroubím na něj, zablikám, jednou, dvakrát... evidentně se touto hrou na pojízdnou myčku baví. Předjet se nedá, protože v protisměru je pořád plno, za mnou nalepená další auta... Nevydržím psychicky a ukazji zdvižený prostředníček. Týpek s audinou, který o mne samozřejmě celou dobu věděl najednou prudce zastavuje, otvírá dveře a řve na mě, zatímco blondýna ho tahá zpět do auta. Objíždím jeho auto za půl míle, na které vzal Bůh ví kde a mizím mu za další zatáčkou... jsem rád, že mne nehoní, tak dobrý jezdec, abych mohl vstát do stupaček, vystrčit na něj prdel a ujet opravdu nejsem...
bohužel, udělal bych to tak rád!

Toliko nejen o kultuře na našich a německých silnících zpět z Děčína, David.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Že by poslední výlet MOTOsezóny? vojtahavel 27. 10. 2008 - 12:17
RE: Že by poslední výlet MOTOsezóny? samotar®vzpomina.cz 27. 10. 2008 - 15:16
RE(2x): Že by poslední výlet MOTOsezóny? davidhavel 29. 10. 2008 - 07:37