Výstava dinosaurů

10. listopad 2008 | 09.01 |

Pro samý Travian, který nějak nemám sílu přestat hrát, se nestíhám věnovat u pc prakticky ničemu jinému a tak jsem až po více než 14ti dnech dokázal splodit tento článek o návštěvě Litoměřického výstaviště...

Ve dnech 25. - 26. října 2008 se na výstavišti v Litoměřicích konala "Česká výstava drobného zvířectva", na kterou jsem se s Jančou a jejím tatínkem vydali. Hlavním tahákem pro nás byla výstava exotů ("papoušků") a expozice "Návrat Dinosaurů".

Trávil jsem tak vlastně již několikátý víkend v LTM, kdy poprvé jsem zde byl v motoservisu, podruhé při cestě z Varhoště, potřetí u Pařízka na lan-párty a nyní na dinousaurech.

Jelikož jsme se vydali na výstavu až v její druhý a zároveň poslední den pořádání, lidí bylo pomálu a zvířectva pomalu, ale o to jistěji, ubývalo. Zato zzzzima, ta byla pořádná!

žakoPapoušci byli jako obvykle nádherní, Janička se zakoukala do "Žaka šedého" za více jak deset tisíc korun, to já byl o poznání rozumější, jelikož jsem nejvíce obdivoval své favority - malinké Agapornisy, kteří zejména ve větších skupinkách vypadají naprosto úchvatně.

agapornisi

Venku se vystavovali velcí i malí dravci, s nimiž jste se mohli nechat za pomoci sokolníka vyfotit na rukavici či si je nechat na ni přivylot. Někteří ale vypadali opravdu dravě, takže jsme si netroufli.


dravci


Pak už to šlo v rychlém sledu: následovali kachny, husy, krůty, kohouti, slepice, holubi a králíci nejrůznějších vzhledů co do barevnosti a celkového vzhledu. Nesměla chybět klobáska, polévky a pak přišli dinosauři :)
Tedy naštěstí my jsme přišli k nim...

kachna

chocholatá

holub
králík

Návrat dinosaurů

dinosauři

Tisková zpráva:


"
Výstava "NÁVRAT DINOSAURŮ" je unikátní výstava, tvořená pohyblivými a ozvučenými modely prehistorických zvířat v jejich životních velikostech.

Jedná se o modely nové generace, schopné v jednom okamžiku až šesti na sobě nezávislých pohybů. Výstava je doplněna 3D kinem, kde je návštěvník za pomocí
zapůjčených polarizačních brýlí, doslova vtažen do děje filmu s plastickým obrazem.

Seznam modelů - scén /výběr/:
Dvojice samec a samice Tyrannosaurus rex ice – nejsložitější robotické modely výstavy. Samec je vyobrazen s mršinou Triceratopse, samice naopak se svým malým mládětem. Tyto modely jsou sestaveny z pohyblivé kostry, dvaceti počítačem řízených pístů a rozpohybovány vzduchotechnikou.

Stegosaurus – rodina rodina. Scéna obsahuje samce, samici a jejich malé mládě. Všechny modely jsou pohyblivé a synchronizované.

Brachiosaurus – nejdelší model výstavy. Na délku má 8 m, jeho krk dosahuje výšky až 4 m. Pohyblivý model.

Apatos Apatosaurus aurus – matka s hnízdem plným vajec. Pohyblivý model.

Deinonychus – velká scéna statických modelů predátorů, kteří ulovili samici Parasaurolopha.


Pteranodon – létající model zavěšený nad hlavami návštěvníků.

Jurský prales – imitace pralesa se stromy, močálem s mlhou a skleněným chodníčkem nad kostmi dinosaurů.

Výstava je doplněna realistickými kulisami prostředí, kameny, lebkami a jako bonusem velkou hlavou Alosaura Alosaura, do které může dětský návštěvník zezadu
vlézt a nechat se vyfotit tak přímo mezi ostrými zuby.

Modely jsou poháněny vzduchotechnikou a řízeny počítači. Jejich tělo tvoří kovová pohyblivá kostra, molitanové a skořepinové tělo potažené tzv. filmařskou kůží.


Ceny vstupenek: Dospělí 120,- Kč
Děti (3-15let) a ZTP 80,- Kč
Rodina (2+2) 350,- Kč
Termín výstavy v Litoměřicích: 11.10. – 14.12.2008
Výstaviště Litoměřice
Otevřeno denně: 10 – 18.00 hod."

Všechny modely jsou doplněny popisy o daném dinosaurovi a zdůrazněna je právě zajímavost a jedinečnost každého jednotlivce. Do vajíček v hnízdu mohou bez problémů vlézt i dospělí a udělat si tak hezké foto, stejně jako děti ve zmiňované dinosauří hlavě. Věrohodně působí jak zvuky, tak simulace noci a bouřky. Řeknu vám, že Jurský park bych na vlastní kůži zažít opravdu nechtěl :) Hodnotím za 2

... vlak nám jel domů až za dvě hodiny, tak jsme se ještě prošli na náměstí do cukrárny, podívali se po někdejším army-shopu a pak fotili ptákoviny na nádraží dokud vlak nedorazil. Domů jsme přijeli příjemně unavení a řádně promrzlí, ale výlet byl moc fajn.

Bonusové foto :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Výstava dinosaurů milan* 10. 11. 2008 - 10:15
RE(2x): Výstava dinosaurů davidhavel 10. 11. 2008 - 10:33
RE: Výstava dinosaurů vojtahavel 11. 11. 2008 - 16:39