Skalní hrad Sloup

13. listopad 2008 | 09.01 |

Motorkářská sezóna již vzala za své, zamykali se silnice na spoustě míst republiky, psali se články o ukládání motorek k zimnímu spánku, ale přesto jsme s Jančou v neděli 9. 11. 2008 potkali na výjižďce do Sloupu v Čechách ještě hooodně motorek. Zdá se, že se letos nehodláme ještě vzdát prohánění našich koníčků.

Slibované teploty přesahující pro mne rozhodujících 10´C byly po poledni, kdy se zvedly mlhy v naší kotlině, překonány a tak jsme s Jančou osedlali naší Kawinku. Naplánoval jsem nedalekou cestu do Sloupu v Čechách, tudíž to byl opět jeden z mých vzpomínkových výletů. V letech 1988-89 jsem zde totiž byl se školkou v přírodě :)

Nebyl bych to já, abych malinko nebloudil, ale alespoň jsem tak měl příležitost využít mapu pod slídou tankvaku, který jsem si nedávno spolu s brašnami pořídil. Jedním z očekávaných přínosů tohoto výletu bylo také zjištění, jak se bude Janča na moto s brašnami cítit, protože přeci jen jí místo na stupačkách ubylo. Cestu jsme nakonec našli, i pod hrad trefili a Janča si na brašny nijak moc nestěžovala, za což jsem obzvláště rád, stejně tak jako za rozhodnutí nekoupit ty o pár litrů větší.

Hrad se v mých 20 let starých vzpomínkách malinko zdeformoval, né že bych ho nepoznal, ale v paměti byl prostě uložený malinko jinak :) Zato naše tehdejší ubytování vypadá zvenku pořád stejně, jako před těmi 20ti lety... jak ten čas letí...

Sloup

Vzhledem k tomu, že sezóna hradů a zámků již skončila, nepředpokládali jsme, že bysme si hrad prohlídli více, než "odspoudu", ale i tak se nám zde líbilo. Pořídili jsme několik desítek fotek, Janča prolezla zvědavě co mohla :), omrkli jsme na mapách a rozcestnících co vše se dá v okolí navštívit a rozhodli jsme se, že zde, pod hradem Sloup, by naše cestování za krásami České republiky mohlo příští rok pokračovat, když zde letos nejspíš končí.

Ze Sloupu směřujeme kolem lesního divadla na Svitavou a Velenicedo Pekelných dolů. Jako obvykle je zde několik motorkářů, kteří aktuálně debatují nad tím, že "léto ještě nekončí :) ", ale bar i posezení v jeskyních jsou již "zazimované". Posedíme, pokecáme, vyfotíme sluníčko schovávající se za kopec a přes Zákupy, Mimoň a Doksy směřujeme na Českou Lípu, kde si dáváme na pumpě kávu a zahříváme se, se vracíme zpět domů do Děčína.

Nejeli jsme něco kolem 130 km a nejspíš to byl již opravdu poslední letošní výlet na Modré, ale kdo ví :) ... minimálně mě čeká ještě cesta do Litoměřic a o pár dní později zpět skrz výměnu tlumičového oleje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Skalní hrad Sloup milan* 13. 11. 2008 - 11:09
RE(2x): Skalní hrad Sloup davidhavel 13. 11. 2008 - 11:28
RE(3x): Skalní hrad Sloup vojtahavel 13. 11. 2008 - 17:25