Proč je moje auto neprodejné

25. listopad 2008 | 11.31 |

Jelikož se považuji za člověka, který jedná na rovinu a naivně doufám, že se tak ke mě bude chovat i okolí, nedokážu prodat věc, o které si myslím, že je křáp, aniž bych na to upozornil. Když prodávám auto, upozorním tedy na všechny jeho závady (o kterých vím), které mám zpravidla pečlivě sepsané a tak není divu, že většinu potencionálních kupujících od koupě odradím, nebo dopadnu tak, jak je popsáno v tomto článku. Logicky tak ani nejsem člověk, co by uměl na něčem, resp. na někom vydělávat.

Vlastním VW Golf druhé generace, který je již prakticky starožitností a vzhledem k tomu, že jeho udržování při životě je finančně čím dál náročnější (odcházejí postupně hlavní součásti jako např. spojka), musím pomalu řešit Nerudovskou otázku "Kam s ním?!"...

Auto jsem koupil za Kč 8500,- a přišla mi to jako perfektní koupě... tedy asi první dvě hodiny po koupi... pak to šlo ráz na ráz, jak se můžete dočíst v těchto článcích. (odkaz ; odkaz ; odkaz ). Přesto, být ve stéjné situaci znovu, asi bych nevolil jinak, jelikož rozdíl proti vysloužilé Š120, která byla opravdu životu nebezpečná byl a je v pozitivním slova smyslu značný, ačkoli zcela nedostačujicí.

Pro auto jsem si jel až do Ostravy a tak cesta tam a zpět mne stála více jak Kč 1500,- a spolu s dalšími investicemi, které na sebe nedaly dlouho čekat, mám v autě nyní skorem 20tis. Jaké, dost možná mnohem lepší, auto bych za tyto peníze mohl mít zde řešit nechci.

Že je auto zcela neprodejné jsem si zjistil včera, když jsem si přečetl, že při jeho přepsání by nový majitel od ledna 2009 zaplatil Kč 10tis jako ekologickou daň + další poplatky spojené s evidenční kontrolou a přepisem. Částka samotná (o součtu ani nemluvě) značně převyšuje reálnou cenu vozu, jelikož jsem našel dnes v inzerátech typově stejné auto, ale na první pohled v mnohem lepší stavu za pouhých Kč 5000,--. (odkaz)

Ano, namítnete, že mám auto prodat do konce roku, ale to nemůžu, protože ho nutně potřebuji na cestování do druhé práce. Namítnete, že auto můžu jen odhlásit na nového majitele a dál se nestarat, jenže takto mi zůstává na krku na dopraváku již více vozů a ačkoli mě to zatím moc nepalí, bojím se chvíle, kdy to pálit začne. Mimo to, auto jsem doposud ani na sebe nepřihlásil, což samo o sobě bude dost možná komplikovat jeho prodej a právě proto, že ho beru jako již neprodejné, tak to ani neudělám, jelikož až se zastaví, a ono se zřejmě za nedlouho zastaví, odvezu ho na nedaleké vrakoviště, kde mi potvrdí ekologickou likvidaci, ať už jsem ve velkém TP zapsaný či nikoli... (já tam napsaný jsem, auto je na mne odhlášené, ale není přihlášené na místním magistrátu).

Nebo víte o někom, kdo by si mého Fleka po přečtení tohoto článku (odkaz) za alespoň oněch Kč 5tis (1/4 mých investic!) koupil?

PS: myslím, že takto na tom po novém roce bude spousta majitelů vozů vyrobených před rokem cca 1994 (tj. auta bez katalyzátorů), takže budou za hubičku, nebo skončí opravdu na vrakovištích, čímž se splní cíl zelených, ale my, lidé, co vydělávají podprůměrné platy, budeme chodit zase pěšky, jelikož vlak a autobus stojí více, jak provoz automobilu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Proč je moje auto neprodejné vojtahavel 25. 11. 2008 - 16:29
RE: Proč je moje auto neprodejné klementuv-moped 07. 03. 2009 - 16:41
RE(2x): Proč je moje auto neprodejné davidhavel 09. 03. 2009 - 14:32
RE: Proč je moje auto neprodejné klementuv-moped 09. 03. 2009 - 21:10