Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem

170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem

19. březen 2009 | 15.49 |

Jak už psal Pařízek, byli jsme domluvení, že si v neděli (15. 3. 2009) vyrazíme s dívčím doprovodem na motorkách kousek za česko-polské hranice do Jelení Hory.


Po slibné, prakticky jarní sobotě měla následovat ještě hezčí neděle, nicméně předpověď se v sobotu večer natolik změnila, že... že v neděli ráno vytvrale mrholí a nebe je ocelově šedivé. Domlouváme se, že když vyloženě neleje, tak přeci nejsem z cukru a vyrážíme.

Sraz máme nedaleko mého bydliště na čerpačce, kde oba dotankujeme a jelikož se známe jen já s Martinem, přichází nezbytné představování. Z Dobkovic vyrážíme do Děčína a po opravovaném mostě přes Labe dál nahoru na Liberec. Počasí stojí opravdu za prd a už v Ludvíkovicích musím stírat koženými rukavicemi plexi helmy jako stěračem na autě. Je mi jasné, že než dojedeme do Liberce, bude nám pekelná zzzima, ačkoli teploměr ukazoval slušných 9,5 ´C. (před Libercem 6´C)

Jedu první a nedaří se mi seřídit maličká origo zrcátka ER-5 (sakra, původně jsem se upsal na ER-6 :-D) tak, abych na kamarády sedlající GS 500 viděl, ale když je zahlédnu, ujišťuji se, že se nás pevně drží, i když si neodpouštím předjíždění železných plechovek, avšak se solidním odstupem.

Cesta ubíhá poměrně pomalu, až si v duchu říkám, jak nemám rád prvních 100 km od svého bydliště při podnikání výletů, jelikož jsou pořád tak stejné a okoukané. Přesto, jaké je počasí se naše rychlost pohybuje na cestovním průměru 90 km/h. (Dnešní Vmax 145 km/h)

ChrastavaV Chrastavě to stáčím na benzinovu pumpu, abych zjistil, jak na tom Janča je, jelikož jezdí v džínách a už z dřívějška víme, že ERka fakt hodně hází vodu a to nejen za sebe.

Janča je chudák durch od pat až po zadek, je jasné, že takhle dál nemůžeme a její návrh ať jedem dál sami, že zde na nás počká, rezolutně zamítám. Niki - Pařízkův doprovod - je na tom podobně, ale přeci jen o poznání lépe, mě se pro změnu opět roztrhly kalhoty v rozkroku, takže se cítím, jako bych zapoměl použít pampers.


Na pumpě si k veliké radosti obsluhy, která zrovna vytřela podlahu, dáváme téměř studenou kávu z automatu a přemýšlíme co dál, když je jasné, že "jelena" tentokrát neskolíme.
Pařízek přichází s alternativou odlovení jedné nadaleké kešky a tak přibližně po půlhodině sedláme opět naše půllitrové koníky a vracíme se zpět na Děčín. Tentokrát jedem v obráceném pořadí GS, ERka, jelikož Pařízek ví kam jet a hlavně je mi vysvětlen onen dostatečný odstup slovy: "ta ERka fakt děsně hází vodu!"

Po pár km stavíme nedaleko hlavní silnice, na lesácké cestě před nezvednutelnou závorou se zákazem vjezdu. Odstavujeme naše stroje a vyrážíme do nitra lesa.  Pařízek změní svoji navigaci na kompas, který nás vede ke skrytému pokladu a se slovy "myslím, že nás k němu dovedeš ty" mi dává turistickou navigaci do ruky. Přicházíme ke skále, kterou bych jinak zřejmě v životě neviděl a nacházíme tak velice hezké a zajímavé místo, přes mé úsilí né však poklad.

Kalhoty se mi při překračování kamenů roztrhnou od rozkroku až ke koleni a jak už jsem psal nejednou, nechtěl bych, aby mi musely chránit kůži. Jsou to opravdu šmejdy a díky věčnému sešívání si mohu nechat zdát už i o nepromokavosti.

Navigace (kompas) putuje zpět do rukou Pařízka a ten nás vede na druhou stranu skály do míst, kde by tak asi poklad mohl být a po pár minutách jsem to právě já, kdo nachází malý převis skály zasypaný kameny a pod nimi černý odpadkový pytel a v něm krabičku obsahující seznam úspěšných kačerů a nějaké ty suvenýry na výměnu :) Mám upřímnou radost, jsem taktéž kačer! :-D

Vracíme se zpět k motorkám a nacházíme je obě v pořádku. Domlouváme se na zpáteční cestě a mašírujeme si to domů oklikou přes Nový Bor a Sloup v Čechách do Zákup. Zde ještě pokecáme na místním imporvizovaném trhu nosnic a pokračujeme do České Lípy, kde se naše cesty dělí.
Přestává pršet a občas vykoukne z podmraku i sluníčko... z plánovaných 300 km máme najeto 170 a jsme rádi, že jsme celí zpět v garáži a ještě radši ve vaně plné horké vody, kde se s Jančou cachtáme více než hodinu :) 
Chrastava route

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem lucinka®svetu.cz 19. 03. 2009 - 17:14
RE(2x): 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem davidhavel 19. 03. 2009 - 17:38
RE: 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem milan* 19. 03. 2009 - 19:31
RE(2x): 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem davidhavel 19. 03. 2009 - 19:44
RE: 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem klementuv-moped 19. 03. 2009 - 22:56
RE(2x): 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem davidhavel 20. 03. 2009 - 14:09