170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem

19. březen 2009 | 15.49 |

Jak už psal Pařízek, byli jsme domluvení, že si v neděli (15. 3. 2009) vyrazíme s dívčím doprovodem na motorkách kousek za česko-polské hranice do Jelení Hory.


Po slibné, prakticky jarní sobotě měla následovat ještě hezčí neděle, nicméně předpověď se v sobotu večer natolik změnila, že... že v neděli ráno vytvrale mrholí a nebe je ocelově šedivé. Domlouváme se, že když vyloženě neleje, tak přeci nejsem z cukru a vyrážíme.

Sraz máme nedaleko mého bydliště na čerpačce, kde oba dotankujeme a jelikož se známe jen já s Martinem, přichází nezbytné představování. Z Dobkovic vyrážíme do Děčína a po opravovaném mostě přes Labe dál nahoru na Liberec. Počasí stojí opravdu za prd a už v Ludvíkovicích musím stírat koženými rukavicemi plexi helmy jako stěračem na autě. Je mi jasné, že než dojedeme do Liberce, bude nám pekelná zzzima, ačkoli teploměr ukazoval slušných 9,5 ´C. (před Libercem 6´C)

Jedu první a nedaří se mi seřídit maličká origo zrcátka ER-5 (sakra, původně jsem se upsal na ER-6 :-D) tak, abych na kamarády sedlající GS 500 viděl, ale když je zahlédnu, ujišťuji se, že se nás pevně drží, i když si neodpouštím předjíždění železných plechovek, avšak se solidním odstupem.

Cesta ubíhá poměrně pomalu, až si v duchu říkám, jak nemám rád prvních 100 km od svého bydliště při podnikání výletů, jelikož jsou pořád tak stejné a okoukané. Přesto, jaké je počasí se naše rychlost pohybuje na cestovním průměru 90 km/h. (Dnešní Vmax 145 km/h)

ChrastavaV Chrastavě to stáčím na benzinovu pumpu, abych zjistil, jak na tom Janča je, jelikož jezdí v džínách a už z dřívějška víme, že ERka fakt hodně hází vodu a to nejen za sebe.

Janča je chudák durch od pat až po zadek, je jasné, že takhle dál nemůžeme a její návrh ať jedem dál sami, že zde na nás počká, rezolutně zamítám. Niki - Pařízkův doprovod - je na tom podobně, ale přeci jen o poznání lépe, mě se pro změnu opět roztrhly kalhoty v rozkroku, takže se cítím, jako bych zapoměl použít pampers.


Na pumpě si k veliké radosti obsluhy, která zrovna vytřela podlahu, dáváme téměř studenou kávu z automatu a přemýšlíme co dál, když je jasné, že "jelena" tentokrát neskolíme.
Pařízek přichází s alternativou odlovení jedné nadaleké kešky a tak přibližně po půlhodině sedláme opět naše půllitrové koníky a vracíme se zpět na Děčín. Tentokrát jedem v obráceném pořadí GS, ERka, jelikož Pařízek ví kam jet a hlavně je mi vysvětlen onen dostatečný odstup slovy: "ta ERka fakt děsně hází vodu!"

Po pár km stavíme nedaleko hlavní silnice, na lesácké cestě před nezvednutelnou závorou se zákazem vjezdu. Odstavujeme naše stroje a vyrážíme do nitra lesa.  Pařízek změní svoji navigaci na kompas, který nás vede ke skrytému pokladu a se slovy "myslím, že nás k němu dovedeš ty" mi dává turistickou navigaci do ruky. Přicházíme ke skále, kterou bych jinak zřejmě v životě neviděl a nacházíme tak velice hezké a zajímavé místo, přes mé úsilí né však poklad.

Kalhoty se mi při překračování kamenů roztrhnou od rozkroku až ke koleni a jak už jsem psal nejednou, nechtěl bych, aby mi musely chránit kůži. Jsou to opravdu šmejdy a díky věčnému sešívání si mohu nechat zdát už i o nepromokavosti.

Navigace (kompas) putuje zpět do rukou Pařízka a ten nás vede na druhou stranu skály do míst, kde by tak asi poklad mohl být a po pár minutách jsem to právě já, kdo nachází malý převis skály zasypaný kameny a pod nimi černý odpadkový pytel a v něm krabičku obsahující seznam úspěšných kačerů a nějaké ty suvenýry na výměnu :) Mám upřímnou radost, jsem taktéž kačer! :-D

Vracíme se zpět k motorkám a nacházíme je obě v pořádku. Domlouváme se na zpáteční cestě a mašírujeme si to domů oklikou přes Nový Bor a Sloup v Čechách do Zákup. Zde ještě pokecáme na místním imporvizovaném trhu nosnic a pokračujeme do České Lípy, kde se naše cesty dělí.
Přestává pršet a občas vykoukne z podmraku i sluníčko... z plánovaných 300 km máme najeto 170 a jsme rádi, že jsme celí zpět v garáži a ještě radši ve vaně plné horké vody, kde se s Jančou cachtáme více než hodinu :) 
Chrastava route

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem lucinka®svetu.cz 19. 03. 2009 - 17:14
RE(2x): 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem davidhavel 19. 03. 2009 - 17:38
RE: 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem milan* 19. 03. 2009 - 19:31
RE(2x): 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem davidhavel 19. 03. 2009 - 19:44
RE: 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem klementuv-moped 19. 03. 2009 - 22:56
RE(2x): 170 km vlhka aneb jak jsem se stal kačerem davidhavel 20. 03. 2009 - 14:09