Zboží z internetu není vždy levnější

26. květen 2009 | 09.34 |

 Nedávno jsem se zmiňoval v komentářích u Contritus o mojí zkušeností jak ušetřit za poštovné


Také se vám stává, že si objednáváte něco z internetu a zjistíte, že položka poštovného (+ balného + příplatek za dobírku) je neúměrně vysoká vzhledem k ceně objednávané věci? Že se pak vlastně vůbec nevyplatí zboží z netu kupovat (pokud člověk nekalkuluje se zákonem o vrácení zboží bez udání důvodu), je dosti pravděpodobné.

Nedávno jsem sháněl Janče k narozeninám knihu, po které dlouho toužila. Nikde nebyla k sehnání. V jednom knihkupectví se tvářili tak, že sehnat už ani nejde. Na internetu jsem ji sehnal ale bez problémů. Poštovné by činilo polovinu z ceny knihy...

Zašel jsem tedy do jiného knihkupectví, nadiktoval jim údaje o knize a knihu si nechal objednat. Pro kontrolu jsem se přeptal, na kolik kniha vyjde a byl jsem mile překvapen, že mi byla sdělena stejná cena, jako je ta uváděná na internetu :)

Necelých Kč 150,-, které bych dal za poštovné tak zůstalo doma, paní prodavačka měla radost, že si někdo přišel koupit knihu, já měl radost, že jsem ji sehnal a ušetřil a Janča měla radost z dárku :) Spokojeni jsme tak byli všichni :)

Máte nějaké další tipy, kde se dá takto ušetřit na poštovném?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zboží z internetu není vždy levnější milan* 26. 05. 2009 - 10:31