Starci na Chmelu po 46ti letech

21. září 2009 | 09.16 |

Opouštíme horský hotel Bouřnák a sjíždíme pekelné zatáčky, které nás dovedou do Hrobu... naštěstí s velkým "H". O tom, že nejsem žádný "kolenošrktač" svědčí fakt, že než jsme sjeli dolů, ti motorkáři, které jsem nechával předjíždět po prvních třech zákrutách, již jeli zase nahoru... přesto od Janči dostávám studenou sprchu ve stylu "zase machruješ a přitom to nezvládáš"... nu což,... pro tuto chvíli jsem to přešel s vědomím toho, že vášnivou debatou si nechci kazit zbytek výletu. 


Pokračujeme směr Praha na Lovosice a dál na Litoměřice. Tuto cestu vůbec neznám a jelikož má kvalitní povrch, poměrně si ji užívám, zejména při předjíždění kamiónů  :) Lovosice jsou poměrně slušně ucpané, navíc se zasekává navigace a tak před pokračováním do obce Lounky stavíme na benzince v Litoměřicích. 
Pokračujeme dále podél majestátně širokého Labe, připomínajícího místy slušný rybník, až k chmelovým lánům. Starce žádné nepotkáváme, zmizeli asi spolu s chmelem, který jen velice sporadicky zůstává na některých drátcích.
Chmelnice
V myšlenkách si nezapomínám postesknout nad tím, že je škoda, že moje ročníky již na takovéto brigády nejezdily...

Lounky, vesnička, na jejíž návsi jsou ony známé tři domy, které schovávají za sebou ve slepé uličce hospodu a právě "z těchto tří domů mávali brigádnící ve snové scéně a zpívali: ".....svět je krááásný, s tééébou..."

Pozn. autora: text v uvozovkách a následující 2 fotografie jsou přejaty z knihy "Nejznámější filmová místa - křížem krážem po Česku" vydané v roce 2008 společností Fragment (odkaz).

Náves Lounky 1Náves Lounky 2
Náves Lounky 3
Perličku z filmu závěrem: "Pan Kemr, filmový předseda JZD, skáče do Labe v trenýrkách aby se osvěžil 6. října roku 1963...."

Mohlo by vás zajímat:

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Starci na Chmelu po 46ti letech milan* 21. 09. 2009 - 11:06
RE(2x): Starci na Chmelu po 46ti letech davidhavel 21. 09. 2009 - 11:30
RE(2x): Starci na Chmelu po 46ti letech newold®blbne.cz 21. 09. 2009 - 12:35