Proč neposílat dopisy doporučeně

10. prosinec 2010 | 14.25 |

 V druhé půlce října jsem rušil povinné ručení na motorku. Nechci psát o tom, že i po získání 15% bonusu se pojistka opět zdražila, ale o tom, jaké služby k ničemu poskytuje naše monopolní poštovní služba České pošty.

Výpověď povinného ručení (z důvodu uložení motocyklu do depozitu) jsem sepsal a písemně adresoval na centrálu pojišťovny. Jak jinak, než DOPORUČENĚ. Obyčejný dopis o standardní váze za Kč 26,- .. uff, to není zrovna málo, že?

Uběhly tři týdny a marně čekám na zpětnou vazbu od pojišťovny. Po měsíci kontaktuji mejlem slečnu, se kterou jsem pojistku před třemi lety uzavíral a ta mi k mému překvapení odpovídá. Bohužel méně jsem překvapen sdělením, že výpověď smlouvy o povinném ručení nedorazila..

Chytrý kluk má doma schovaný podací lístek a tak na stránkách České pošty zadá jeho číslo, které slouží ke sledování zásilky.

Výsledná odpověď?! 

Informace o zásilce RR226921136CZ:

Pro tento druh zásilek Česká pošta informace nezobrazuje.


...a máte po ptákách! Chtěl jsem vyrazit být ústnatý na naši paní poštmistrovou, ale nakonec jsme si to rozmyslel. Ona za to přeci nemůže a já bych ze sebe možná udělal tak akorát hlupáka. Získal bych tak něco? Nic... Beru to jako zkušenost, tak drahá zase nebyla...

Poučen z předchozího nezdaru, posílám výpověď smlouvy obyčejně a za čtrnáct dní mám doma veškeré dokumenty zpět a nespotřebované pojistné na účtu. K plusu pojišťovny zbývá dodat, že pojistku zrušili regulérně k datu uložení motorky do depozitu a né k datu podání (druhému podání) výpovědi.

Takže doporučeně příště jedině cenné psaní apod, nikoli obyčejný dopis bez pojištění! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Proč neposílat dopisy doporučeně tenisak* 11. 12. 2010 - 11:06
RE: Proč neposílat dopisy doporučeně davidhavel 26. 01. 2011 - 16:48
RE: Proč neposílat dopisy doporučeně helekalova dana 25. 10. 2012 - 20:17
RE: Proč neposílat dopisy doporučeně hato 19. 03. 2013 - 00:28