Tropical Island

2. červen 2011 | 13.37 |

 Za necelé tři týdny nám začíná kalendářní léto a já díky svému (někdejšímu) pracovnímu vytížení a lajdáctví (současnému) se teprve nyní dostávám ke článku o tom, jak jsem si s přáteli to loňské prodloužili...

Byl konec října roku 2010, když všichni zúčastnění našli ve svých diářích volné okénko a mohli jsme tak vyrazit do obří kryté haly v které se dříve vyráběly vzducholodě.  V současnosti má toto místo ležící nedaleko Berlína nabídnout iluzi tropického ostrova.

Vyrážíme brzy ráno a naše nadšení umocňunje pohled na venkovní teploměr, který hlásí krutých 0,8´C s klesající tendencí. Cesta po dálnici příjemně utíká a Pařízkův Sharánek si spokojeně přede. Netrvá to nikterak dlouho a z dálnice vidíme onu kopuly, která by zapadla leda tak do filmu Akta X. Parkujeme na rozlehlé ploše před halou a zahajujeme krátký pěší přesun do vyhřáté haly ;). Z blízka se mi zdá ta stavba nějaká menší... :-? :-D.

01 hala

02 expediceHned po vstupu narážím-e s Jančou na jazykovou bariéru a zatímco naši přátelé si hravě poradí s německými a anglickými nápisy, my bojujeme s polštinou. Na češtinu tu nějak zapomněli ;). Procházíme přes turnikety, přičemž nic neplatíme, jen po dotazu zda budeme chtít navštívit i "spa" (saunu) dostáváme na ruku ty správné hodinky s čipem.

Poté přicházíme do obrovských šaten, kde jsou tisíce (opravdu jich je přes 10tis) skříněk a hledáme ty, co nám byly přiřazeny. Po chvíli se zadaří a tak si můžeme konečně téměř zimní výbavu odložit, je zde opravdu horko ;).

Ze šatny vycházíte rovnou do onoho tropického ostrova, kde se sice procházíte po cestách z kostek, nicméně máte možnost si opravdu z blízka prohlédnout hejna ryb, skupinky želv a zaposlouchat se do zpěvu ptáku ukrytých mezi palmami. Nejlépe ale asi je vydat se po stopách kdysi podnikuté expedice ;) Zde dokonce nalezente informační cedule i v cz ;)

Tento tropický ostrov je umístěn přímo ve středu haly a odděluje tak "moře" od typicky koupališťových atrakcí a zároveň "lůžkovou" část (je zde možno přespat buď ve stanech nebo v apartmánech) od části promenádní, která krom "plážových obchůdků" nabízí i procházku iluzivním prostředím kultur dávno vymizelých..

03 rozdělení haly

Kdo má chuť, může vystoupat v balónu k pomyslnému nebi a sledovat zde dění pěkně z ptačí perspektivy (ideální pro rozhádané páry :-D), jiný se může nechat v balónu i "provézt" po celé hale, někoho osloví již zmíněné lázně se saunou, do syta se můžete vyřádit na tobogánech, z nichž ten modrý je pro opravdové odvážlivce - mimochodem: právě třeba na tobogány si otevřete turniket oněmi přidělenými hodinkami a takto zaplatíte vstup na atrakci, který můžete opakovat do nekonečna a platba se již nenásobí.

04 balón

Jako u správného moře zde najdete písečnou pláž a ve chvíli, kdy nad halu vystoupá slunce, je písek i příjemně vyhřátý (takže pokud slunce nesvítí, nepříjemně studí, ale proto jsou zde zase lehátka - věčně obsazená :-D). Nechybí ani vodní svět pro děti, minigolf a slušný výběr restaurací a barů. Vše se platí oněmi hodinkami... dost zrádný způsob :-D

05 pláž a tobogány

S Jančou jsme neodolali a vydali se také na prohlídku "jungle", kde vydlážděné chodníčky nečekejte, spíše pár překážek.. a co víc, tato je ukončena obří lavicí, ve které vás vyzvednou pěkných pár metrů nad zem, aby vás záhy téměř samospádem spouštěli dolů :-D

Prožili jsme zde příjemný den, dostatečně si zaplavali,odpočinuli si na pláži,  vyblbli se na tobogánech, pobavili se v džungli, prošli si tropy... bylo nám fajn, nicméně v celkovém hodnocení jsme se shodli, že ačkoli stojí "tropický ostrov za návštěvu", není vlastně důvod si ji v budoucnu zopakovat.

06 vzpominka na Tropico

Celkově tak tedy hodnotíme za 3+ viz záhlaví blogu.

Odkaz na galerii

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tropical Island newold®blbne.cz 02. 06. 2011 - 13:53
RE(2x): Tropical Island davidhavel 02. 06. 2011 - 14:39
RE: Tropical Island vyletnici®svetu.cz 02. 06. 2011 - 14:25
RE(2x): Tropical Island davidhavel 02. 06. 2011 - 14:40
RE(3x): Tropical Island vyletnici®svetu.cz 02. 06. 2011 - 15:00
RE: Tropical Island davidhavel 24. 11. 2013 - 09:07