Měsíc a tisíc kilometrů s Pepou

13. únor 2010 | 12.41 |

Zcela v duchu mého průměrného nájezdu kilometrů za měsíc jsme spolu s Pepou absolvovali první tisícovku kilometrů a dá se říci, že úspěšně :) Jen to nezakřiknout! Právě v tuto chvíli bychom měli být kdesi u Plzně :)

S naftovým Golfínem jsem se poměrně rychle zžil, ačkoli jsou věci, které mě netěší a těžko s nimi něco udělám. Jde například o silné vibrace doprovázené klepáním a skřípěním interiéru při běhu motoru na volnoběžné otáčky. Nu což, hlavně že motor běží tak, jak má, ačkoli mírné přidání na volnoběhu by mu zřejmě neuškodilo. Narozdíl od téměř všech plechových předchůdců, které jsem kdy měl, a navzdory tomu, že se jedná o nafťáka, jsem auto nastartoval i při více než 15´mrazu :), což mě velice potěšilo.

Závady, které jsem objevil prakticky již při koupi přetrvávají a čím víc toho máme s Pepou najeto, tím více si na ně zvykám a tak jsem čím dál méně motivován s nimi do budoucna něco dělat. Čas tedy ukáže, zda budu nějak řešit konzoly řazení, kde je pramalý rozdíl v umístění prvního rychlostního stupně vs. zpátečky a pětka se musí řadit přes zamáčknutou řadičku.

Na poměrně tvrdou a nízko zabírající spojku jsem si již zvykl, stejně tak jako na znatelně laxnější výkon brzd naftového Golfína a to přes zcela zásadně rozdílnou sílu brzdových kotoučů i destiček oproti benzinovému předchůdci. Za vinu to dávám zadnímu brzdovému obložení, které mám v plánu nechat zkontrolovat a nejspíš tedy i vyměnit.
 
Prozatím nejvíce a naštěstí vlastně to jediné co zlobí (když nebudu počítat klepání čehosi - zřejmě uložení tlumiče PP kola), je elektroinstalace. Naštěstí nejde o nic zásadního, jen podivně funguje otáčkoměr, zpátečková světla jednou jdou a jednou ne, kontrolka žhavení začala fungovat dle nálady a při jakékoli manipulaci v motorovém prostoru se dráty lámou na dotek... Takové poměrně banální amatérské zapojení přídavných dálkových světel tak byl  opravdu dalším oříšekem né nepodobným zapojování osvěllení RZ (viz audio podcast deníku). Zkrátka zub času se projevuje nejen na kastli, v které jsem našel jednu díru v podlaze na místě řidiče a jednu pod ochrannou boční lištou na místě spolujezdce za řidičem.

.. málem bych zapomněl na únik chladicí kapaliny z vodní pumpy.. asi to bude tím, že zatím jsem doléval Alykol jen jednou a ačkoli se zdá, že auto hřeje více (což je logické při snížení tlaku v chladicím okruhu), ještě jsem nevařil (a doufám, že nebudu!). Což mi připomíná, že chladič se nezdá být v nejlepší kondici a na 99% bude nejšpíše nutné obejít automatické spínání větráku chladiče napojením "natvrdo" přes vypínač... ale to až na přelomu jara/léta.

O vyběhaných plynových vzpěrách víka kufru je téměř zbytečné se zmiňovat, jelikož při ceně Kč 700,- za kus je odmítám měnit a tak vozím v kufru kus plastu na případné podepření.

Plánované "nasazení" zadního nárazníku, který je na pravé straně poněkud vyosený se konat také nebude, jelikož není utržený pouze onen gumový úchyt, ale je vylomené právě ono vedení na vnitřní části nárazníku.. hold někdo šikovně couval a já kvůli tomu celý nárazník měnit nebudu. Mimochodem se jedná o další schodu s benzinovým předchůdcem, který byl kleplý na úplně stejném místě, avšak mnohem více.

Více jak "padající" víko kufru mě mrzí zámky a celé otvírání dveří, kdy zámek u spolujezdce nejde klíčem odemknout vůbec a kliky na obou dveřích fungují "jen tak tak". Otevřít si tak umí málokdo... Janča si dělá legraci, že alespoň nemusím zamykat :-D

Po doufejme co nejdřívější výměně filtrů, oleje a klínového řemene, které mám již doma, je v plánu výměna autorádia včetně repráků, jelikož ta chrchla, co tam teď je (maximální výkon rádia 2x15W + 2x mini repro v palubce), stačí maximálně na podbarvení případného rozhovoru, nikoli k poslechu čehokoli, reps. rádia, jelikož nic jiného na něm nefunguje.

No, Pepo... prozatím tedy díky a jen tak dál a neméně lépe :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Měsíc a tisíc kilometrů s Pepou vojtahavel 13. 02. 2010 - 20:29
RE(2x): Měsíc a tisíc kilometrů s Pepou davidhavel 14. 02. 2010 - 13:55
RE: Měsíc a tisíc kilometrů s Pepou coro 14. 02. 2010 - 01:26
RE(2x): Měsíc a tisíc kilometrů s Pepou davidhavel 14. 02. 2010 - 13:56