Falešné lazaně aneb jak vznikají recepty

21. únor 2012 | 13.09 |

 Není to tak dlouho, co jsem si říkal, že je s podivem, kolik kuchařek a receptů pořád vychází. Nových surovin nepřibývá a lidé vaří od pradávna. Tak jaké pak novoty? Záhadě jsem částečně přišel na kloub ve chvíli, kdy mě Janča zaúkolovala vařením oběda podle kuchařky a já zjistil, že nedisponuji potřebnými surovinami. Golfa bych nenastartoval, v peněžence pavučina a v lednici pár cm3 vzduchoprázdna, resp. pár pochutin vyžadujících okamžitou spotřebu. Nezbývá, než si poradit s tím, co mám-e. 

101_2074

Co se doma našlo:

400g mletého masa, 2 párky, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 1 sáček rýže, 2 mrkve, 3/4 kg brambor, 2 lžíce másla, 3 dcl mléka, grilovací koření, sůl.

Co s tím? 

Brambory jsem oškrábal, nakrájel na kusy a dal vařit do osolené vody. Když se voda začala vařit, přidal jsem k bramborám oškrábanou mrkev a sáček rýže. Po čtvrt hodině jsem vše slil a k bramborám a mrkvi přidal máslo a ohřáté mléko. Za pomoci tyčového mixéru jsem vytvořil krásně hladkou bramborovou kaši jemně oranžové barvy a naslédlé chuti.   Po dosolení do neutrální chuti jsem byl s výsledkem spokojen.

Dal jsem si vyhřívat troubu na nějakých 150 ´C a pekáč, který jsem z ní vyndal, jsem vymazal obalem od másla. Do něj jsem poté vložil mleté maso, nakrájené párky, cibuli, prolisovaný česnek a rýži. Vzniklou směs jsem jemně zasypal grilovacím kořením a znovu pořádně promíchal. 

Potom už jsem jen navrch rozetřel veškerou bramborovu kaši, uhladil do hladka a na třičtvrtě hodiny jsem vše ponechal svému osudu v troubě.

Když se Janička vrátila domů z práce, pronesla, že "to" chutná podobně jako lazaně. Lazaně miluji ;), lepšího hodnocení se mi nemohlo dostat ;)

Pokud vyzkoušíte, budu rád. Pokud Vám bude chutnat, budu ještě radši. Pokud Vám chutnat nebude, tak... jste asi udělali něco špatně :-D.

PS: uvedené množství je na 4 středněvelké porce a příprava včetně pečení zabere necelou 1,5 h.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší