Gregg Andrew Hurwitz - Věž

8. květen 2012 | 16.17 |

Kniha o 299 stranách s podtitulem "Kdo je šílenější: vrah nebo jeho pronásledovatel?".


Ocitáte se v unikátním vězení ke kterému se nelze dostat po pevnině a z kterého není nejen návratu, ale údajně ani úniku. Po seznámení se s jeho nepočetnou skupinou obyvatel se příběh vyvíjí očekávatelně - jeden z doživotních vězňů utíká a nechává za sebou zdálivě zbytečné sadistické stopy v podobě dalších mrtvol. Tímto psychopatem, který si za léta strávená ve věznici pečilivě zosnuje svůj manaikální plán pomsty za příkoří na něm spáchané je Allander Atlasia. Muž, který byl jako dítě unesen a po několik dní znásilňován, nelidsky ponižován a trýzněn mužem v klaunské masce.

Proti Atlasiovi vysílá zkonstnatělá FBI svého někdejšího nejlepšího agenta - Jada Marlowa. Exagent Marlow si nese také své břímě z dětství a možná i díky tomu a následně díky svému nekonvenčímu způsobu vyšetřování se mu daří poměrně brzy proniknout do myšlení Allandera.

Na Marlowa dohlíží agentka Traversová, která mu má být nápomocna při vyšetřování, ale není to pro ni vůbec jednoduché. I zde postupně kristalizuje předvídatelný vztah mezí ní a Marlowem. 

Allander Atlasia sám na sebe hledí jako na nadčlověka, který nežije iluzí jako všichni ostatní a není svázán konvencemi. Parafrázuje si po svém Freudovské myšlenky a činí pouze to, co mu jeho špatné já říká. Nemá žádné zábrany, nedělá si výčitky. Psychicky i fyzicky mučí své oběti které si pečlivě vybírá a bez toho, aniž by ho tížilo svědomí, za sebou nechává další a další mrtvoly. Špičkou jeho pyramidy pomsty je vražda rodičů, kteří nesou největší díl zodpovědnosti za to, co se mu v dětstí stalo.

Marlow neváhá používat Atlasiovi rodiče jako návnadu a přestože jeho matce slíbí, že Atlasiu nezabije, ta svoji žádost bere zpět ve chvíli, kdy se setkává spolu s manželem tváří v tvář proti svému synovi. 

Za cenu 179,- vydalo v roce 2004 nakladatelství BB art

Mé hodnocení: 3

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře