Pořízení auta na tuning

8. květen 2012 | 18.05 |

V květnu 2005 jsem žil již dva roky na vesnici a bez auta to bylo těžké. Nějakou tu korunu jsem měl našetřenou, ale na vytouženého Favorita to bylo ještě pořád málo. Každý čtvrtek jsem pročítal TipServis a koukal, co se nabízí. Běžná cena Škodovky byla kolem 10tis, ale když už (zase) Škodovku, tak alespoň nějakou hezkou. 

Inspirováni filmem Rychle a zběsile (2001) jsme s kamarády začínali obrážet tuningové srazy v Mimoni a v Doksech. Nic pro nás nebylo tehdy důležitější než zapadnout mezi tunery, případně se i blísknout. Ve chvíli, kdy jsem spatřil tento inzerát:

Inzerát

bylo rozhodnuto, půjdu do tuningu!

Lukasuv Fakan

Vyrážím s kamarádem co již tunil svého Fakana do Ústí k zoo a za nedlouho tam s ohromujícím hřmotem přijíždí podivně vyhlížející Škodovka. Na první pohled se mi moc nelíbí, přímo ošklivý obří nasávač vzduchu na kufru (kam by to tam asi co sálo?), ošklivá mračítka na zadních lampách, zbořený pravý blatník, chybějící přední nárazník, poprasakaný kyt u rozšířených lemů zadních blatníků, chybějící plastové lemy předních blatníků, podivná zpětná zrcátka z Bůh ví čeho....

No co, když už jsem tu, tak se alespoň svezu.

Sotva zabzučí rychloobrátkový startér z Felicie a motor se okamžitě rozburácí. Tím randálem jsem ohromen ;). Jednička, dvojka.. auto jede jako drak! Kolem OMV odbočuji do kopců a trojku řadím krutě přes zuby. Aůůů, copak jsem jí to provedl? Zastavuji a znovu: jedna, dva, zzzzuuuuby, tři a Šádovka pořád zrychluje. Kopec nekopec, kdybych to zvládal uřídit, valím na čtyřku, což mi nedovolují zejména "nic moc" gumy. Otáčím se a z kopce trénuji řazení trojky. Nedaří se, ani jednou ji nedám bez zubů. Majitel mě již slyší z daleka.

Po zastavení nechávám motor schválně ještě cvrlikat a poslechem se snažím odhalit ani nevím co. Ono přes obří rouru, která nahradila originální výfuk toho moc slyšet stejně není :D. Ptám se majitele na to řazení a on mi sděluje, že na trojce je špatný synchron, ale že se dá řazení naučit. Navíc mi k autu přidá komplet 5q převodovku včetně kulisy a dalšího příslušenství.

Obcházím auto a dle hesla "kdo kupuje haní" upozorňuji na nedostatky, které nelze přehlídnout. Je mi nabídnuta sleva 2tis, když se vzdám chromových límců kol. Souhlasím, sedáme do auta a cestou k již skoro bývalému majiteli mi tento předvádí, jak zařadit trojku bez zubů. Daří se.

Podepíšeme smlouvu, převezmu si plno dílů k autu, takže např. přes obří spojler patřící místo předního nárazníku ani nevidím a vydávám se na cestu domů. Z Ústí do Děčína jsem do té doby tak rychle nikdy nejel. Kamarád s Favoritem sotva stíhá... na tachometru 150 km/h a já štěstím bez sebe ;).

08 Řidič plac

Moje prví cesta po složení dílů u rodičů mé tehdejší přítelkyně vede za bráchou. Hrdě mu předvádím svůj koráb silnic, z kterého hodlám postavit Škodovku, za kterou se každý otočí ;). Zatímco brácha je "hotový" hlavně z alarmu s kterým machruji, celé sídliště je náležitě "potěšeno" hřmotem výfuku, který si já čím dál více vychutnávám ;). Motáme se kolem auta a plánujeme pořadí nutných úprav, ale o tom zase příště ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pořízení auta na tuning vojtahavel 08. 05. 2012 - 19:59
RE(2x): Pořízení auta na tuning davidhavel 09. 05. 2012 - 08:36