Rok bez práce...

17. červen 2012 | 15.34 |

Teda naštěstí né doslova, ale dnes je to přesně rok, co jsem odmítl kvůli mzdovým podmínkám, permanentně opožděným a nesprávně vypočítaným platbám mzdy, nastoupit na další směnu a podal okamžitou výpověď. Koho to zajímá více do hloubky, může se proklikat třeba přes tento článek.

Pumpa

Tahle pumpa byla součástí mého života s různě dlouhými přestávkami bez měsíce přesně 6 let. Dosud si pamatuji moji radost, když jsem tuhle práci dostal. Byl jsem tak nadšený, že jsem si poskočil - Bohužel mezi futrama :D.

Práce mě bavila, dvanáctihodinové směny rychle utíkaly, skoro pořád bylo co dělat. Člověk měl často (oprávněný) pocit, že je tím nejdůležitějším kolečkem z celé firmy, když musel vyřizovat objednávky, přebírat zboží, jednat s odběrateli, zaučovat brigádníky, rozepisovat dovolené a samozřejmě obsluhovat zákazníky. Na denní směně se tak pumpař často opravdu nezastavil a co nestihl "deňák" musel dodělat "nočňák".

Poslední tři roky jsem dělal jenom noční. Díky permanentnímu deficitu spánku to bylo fyzicky náročné a protože se na tuhle pumpu stahuje všelijaká verbeš ze širokého okolí, někdy i psychicky. Přesto se dalo v noci věnovat i nepracovním věcem - sledování filmů, posezení s přáteli apod.

Práci jsem kdysi opravdu miloval, s vedením se dalo mluvit a vše domluvit. Vše se ale změnilo v době, kdy jsem z firmy odešel a začal docházet jen na brigádu. O pár týdnů později skončil i můj parťák a původní sestava tak vzala za své. Kolegu, s kterým jsme se rádi neměli, jelikož jsem mimo jiné byl přesvědčený o tom, že krade ve velkém, vyhodili cca rok po mém odchodu a dali mi konečně za pravdu.  Přesto permanentní přemlouvání jednoho z šéfů, ať se vrátím, nikam nevedlo. Mimo jiné jsem nevěřil tomu, že mi dají to, co mi slíbují  a nechtěl jsem opouštět dobré bydlo.

Běh života chtěl tomu tak, že tehdejší zaměstnavatel pumpu zavřel a já měl mnohem těžší pozici pro vyjednávání.

Nakonec jsem byl rád, že mě zpátky na smlouvu vůbec vzali. Samozřejmě jsem nedostal slíbené peníze, ani slíbenou pozici. Navíc, jak už jsem psal, dělat jsem musel pouze noční směny a že jich bylo - i přes 20 v měsíci. Dokud jsem bral všechny směny, které se po mě chtěly, byl klid. Jenže ze zdravotních i osobních důvodů to nešlo do nekonečna.

Začal jsem sloužit pouze své směny a výplatní páska najednou notně zchudla. Zchudla o tolik, že za více jak 200 nočních hodin jsem nebral většinou o moc víc než 8 tis.

Každý měsíc jsem vracel pásky k přepočítání, každý měsíc se hádal s vedením, každý měsíc si "alespoň tu tisícovku" vyhádal, ale unavený jsem byl víc a víc. Soukromý život se mi kamsi vytrácel a v práci bylo nedýchatelno.

Zákazníci se mi zprotivili, práce mě nebavila. Co jsem udělat vyloženě nemusel (zejména z kolegiality), to jsem neudělal.  Poslední výplatní páska byla poslední tečkou. Za 16 dvanáctihodinových směn (10 nočních, 6 dní dovolené) jsem pobral celých 7.163 Kč. 

Regulerně nasraný jsem přišel na pracoviště s výpovědí a oznámil, že už se tu neukážu, leda s právníkem...

Vše dopadlo nakonec trochu jinak, vyšli jsme z toho já i firma tak 50:50, tzn. něco mi doplatili, čímž mi vlastně dali za pravdu, ale o práci jsem přišel. 

Na moje místo nastoupil můj tchán, který dlouho hledal práci a já se ho snažil na pumpu dostat. Najednou jim byl dobrý a najednou se začali počítat správně i výplaty... Byl jsem, co byl... sere mě to doteď, že to nešlo dřív?! Chyba prý byla na straně účetních... :D

Je to o něco víc než měsíc, co jsem na pumpu bývalé šéfové psal. Psal jsem jí proto, že poslední kolegyně, kterou jsem zaučoval ještě já, po roce odchází. Samozřejmě proto, že musí dělat jen noční, což nezvládá a peněz opět ubývá...

Tak jako tak, bez práce jsem dost dlouho na to, abych spolknul svoji hrdost a to samé jsem kulantně nabídl i šéfové. Přesněji řečeno jsem jemně řiťolezil, ale né zase tak moc, aby mohli nabýt dojmu, že něčeho lituji nebo dokonce odvolávám. Neprošlo to.. na mejl mi ani neodpověděli. Jen mi po tchánovi nepřímo vzkázali, že místo obsazovat nebudou.

Jsem sice bez peněz, ale morálně si připadám pořád na výši. Tedy alespoň proti některým z vedení určitě ;)

Bohužel to neznamená, že by se mi po této práci a některých lidech nestýskalo...

RIP

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Rok bez práce... petřík 09. 07. 2012 - 12:43
RE(2x): Rok bez práce... davidhavel 09. 07. 2012 - 20:36