Alpy 2012 - den první, přesun k velehorám

14. říjen 2012 | 10.28 |

 aneb pojednání o zatím mém nejdelším motovýletu ;)

Slovo dalo slovo a tentokráte nezůstalo jen u slov. V pátek 16. srpna 2012 se špatně soustředím na práci a neustále koukám z okna, jaké že to máme počasí. Jako by to mělo nějaký zásadní význam, když valíme až za Mnichov.  Z práce utíkám hned jak to jde, ve 14 hod s naivní představou, že v 15 h vyjedu z garáže. Samozřejmě začíná pršet...

Než dojedu domů déšť ustává. Převleču se, v rychlosti do sebe něco málo nacpu, letmo se rozloučím s Jančou a letím do garáže. Přestože jsem motorku balil již včera, na pár drobností jsem zapomněl. Nezbývá, než pracně přichycenou bagáž (síťka na helmu fakt stačí na válec od Louise jen stěží) opět přebalit ;). Vyjžídím lehce před půl čtvrtou a už zase jemně prší.

Snažím se dohnat čas, ale jde to jen do Ústí. Ve Vaňově je již taková kolona, že dopředu to jede jen stěží a zpět, abych to mohl objet po střekovské straně, to nejede vůbec. Frézují silnici. Už zase! Jako by nestačilo, že ji opravovali už vloni a v kolonách jsem tady s dodávkou stával neskutečně dlouho. Označení nikde žádné, resp. až už dávno stojíte v kolonách..

Proplétám se mezi kamiony a s obavou vyhlížím aktivní policisty. Postupuji jen velmi, velmi pomalu, ale postupuji. Dočasně... V jednu chvíli stojím na místě snad patnáct minut (které samozřejmě zrovna mrholí) a vysvobozením mi je až projíždějící sanitka. Já vím, že se to nesmí, ale... lepím se hned za sanitu a v Lovosicích jsem za chvilku :).

Najíždím na dálnici a valím za Pařízkem co to dá. Střídavě ne/prší.  Na místo určení se dovalím lehce po 17 hodině a Martin se již ležérně před domem opírá o svůj stroj ;).

Pozdravíme se, prohodíme pár slov , dám o sobě vědět Jančí a jelikož není času na zbyt, vyjíždíme. Vymotat se z Prahy je děsný opruz a cesta na Plzeň také nějak zvlášť neutíká...

18:10 tankujeme na Agipu u Hořovic před Plzní.

Dojiždím snad již jen na výpary. Na obzoru vydatně chčije, přesto se nám do nepromoků nechce soukat a tak pokračujeme.

101_7940 mezi Prahou a Plzni j

Kolem 19 h opouštíme republiku přes Rozvadov. Síla pozitivního myšlení, za přispění větrů vanoucích od východu k západu, nám dopřála překročit hranici se suchým spodním prádlem.

101_7941 Schwarzenlfeld - uz z

19:40  Schwarzenlfeld - první tankování za čarou, hurá! Už jsem se zase bál, že nedojedu. Je až s podivem, kolik je v malé ČR benzinek a za čarou rapidně ubývají. Na benzin z německé Shell-ky jede motorka nebývale dobře. Závodím tak na dálnici (bez rychlostního limitu) s Passatem na plzeňských značkách. Tachometrových 180 km/h mi stačí k tomu, abych ztratil Martina ze zrcátek, ale né k tomu, abych zvítězil nad přeloženým Pasatem... Kilometry neskutečně rychle přibývají ;).

- na dálnici před Mnichovem mi poprvé chcípá motorka. Nic moc pocit. Světlo jen od stavebních strojů (ano, v Německu se dálnice opravují i přes noc!), objížďka sjezdu který jsem chtěl využít, chybějící značení na nově rekonstruované vozovce, soustavný had aut a Martin kdesi za mnou. Snad mne nepřejede. Nepřejel... Naštěstí za pár chvil opět motor běží a na rezervu (ačkoli mám ještě 1/4 nádrže) dojíždíme na pumpu. Klíče od WC fasujeme spolu s okovy pro otroky :D, škoda, že jsem si to nevyfotil!

101_7942 Mnichov - i sem jsem

V Mnichově je nádherný palác BMW a showRoom Mercedesu, které září do noci. Část města prochází rekonstrukcí a "objízdné trasy" zřejmě projektoval motorkář, neb jsou opravdu zábavné - samá zatáčka a vracák :)

22:30 Oberhof - Alter Waiher

- jsme v kempu, kde jsme chtěli zůstat. Bohužel oni nechtěli nás. Prý mají plno, ale Martin tvrdí, že mu z rozhoru spíše přišlo, že nemají rádi motorkáře. Popojížídme o pár kilometrů dál, navigace mě příjemně překvapuje, když nás dovede na poprvé do dalšího z kempů.  Recepci tentokrát nemíjíme a tak stavíme Martinův nový stan na vhodném plácku "nepovoleně".

Půl hodiny před půlnocí již popíjíme plastový Gambrinus a je nám hej ;)

Dali jsme to, 555 km "za odpoledne"! ;)

101_7943_1 jsem v cili

Můj novodobý rekord!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře