Zážitky posledního měsíce

29. květen 2010 | 22.54 |

Nestíhám psát, respektive můj přístup k internetu je natolik sporadický, že nemám chuť psát na blog. Přesto bych se rád podělil v pár odstavcíh o zážitky z posledního měsíce, které stojí za zaznamenání.

24. dubna 2010 - konečně, po třech letech plánování, se nám s Jančou povedlo vyrazit na Řípskou (SvatoJířskou) pouť do Krabčic. Byli jsme nadšení! Tak velikou pouť, s tolika atrakcemi, s bezpočtem stánků s cetkami a pochutinami jsme ani jeden doposavaď nezažili :). Rozhodně se bylo na co dívat, neřku-li valit bulvy :). Krom "samozřejmého" výstupu na Říp (konečně jsem pravý Čech), jsme si dopřáli i obrovský zážitek z jízdy na horské dráze, kdy jsem těch pár vteřin co dráha jede křičel jak malá holka :-D. Pouť i výšlap by jsme si byli perfektně užili nebýt toho, že nás zde zastihla zpráva z nejsmutnějších o Jančině babičce.

01 Říp  Galerie

30. dubna 2010 - den začal velice smutně, pohřbem... následoval poměrně bujarý kar (pohřební hostina) a po něm mnou organizované čarodějnice v kruhu rodinném s přizváním nejlepšího přítele, který není rozhodně pes. Akce se vydařila, Janču rozveselila zejména moje sestra, za což jí patří ještě jednou můj dík a já si zase po delší době perfektně pokecal s Pařízkem. Co by informatici si popovídali s mým švagrem a budoucím informatikem Vojtou. Táta byl rád, že jsme se zase po dlouhé době všichni u něj sešli a nikdo nikam nespěchal. Jíst a pít bylo rozhodně co a tak nebylo divu, že někteří i decentně přebrali. Jedni jídla, druzí pití, ale opravdu zle nebylo naštěstí nikomu, i když... :). Odpadali jsme postupně mezi druhou až čtvrtou hodinou ranní a ulehali po různu do chatky, auta, na lavičku a do spacáků k ohni... dlouho jsem nazažil tak příjemou noc :).

02 Čarodějnice

1. května 2010 - stalo se u nás zvykem, že mamča s bráchou slaví narozeniny společně. Letos jsem se rozhodl nadělit jim i společný dárek. Přemýšlíte, co lze nadělit mamince a mladšímu bratrovi dohromady? Inu... třeba mírně adrenaliový zážitek aneb výlet na bobovou dráhu :).

03 narozeniny V+M

cz/img/175791.jpg">

Jelikož se říká, že člověk nemá pokud možno nic odkládat, hned druhý den po oslavě vyrážíme. Pepa i navigace šlapou na výbornou, ale přestože se snažím jet ohleduplně, osádce auta se dělá při projíždění zatáček směrem Liberec - Janov, zle. Při vystupování z auta tak nikdo nevypadá, že by se chtěl bavit zrovna na bobu :-D Mám z toho legraci navýšenou o fakt, že cedulky označující zábavu na vlastní nebezpečí děsí naši ženskou polovinu dnešní partičky :). Nu, co bych více povídal, když už to brácha hezky sepsal za mě (odkaz). Já jen ohodnotím zážitek 1! a tudíž vřele doporučuji všem, bez rozdílu věku :).
04 Bobová dráha Janov
7. května 2010 - konečně první jízda v autoškole. Tolik jsem se těšil na to, že si zajezdím s náklaďákem, že jsem byl více než zklamaný tím, že mi to dvakrát nešlo. Že si mám nadjíždět chápu, ale v praxi je to hold s 9,25 m dlouhým a téměř 4 m vysokým autem, co svojí šířkou zabere celý jízdní pruh opravdu něco jiného, než s malým osobákem. Navíc jsme si v jednu chvíli dost neporozuměli s instruktorem a to začátečníkovi na psychice nepřidá. Radost mi tak udělalo jediné - že jsem zvládl nacouvat k prívěsu. Navíc mě doma čekala od Janičky úžasná večeře. Něco tak dobrého jsem vážně dlouho nejedl :).

05 večeře

8. května 2010 (nebo to bylo 16tého?) bylo celkem slušné počasí a tak jsme mohli konečně podniknout první letošní výlet na motorce. Vyrazili jsme do Panenského Týnce, kde Janča objevila nedostavěný kostel - chrám. Místo, které rozhodně stojí za to vidět a údajně si zde každý může i "dobít baterky". Domů se nám ještě nechtělo a tak jsem zalistovali atlasem turistických známek a vydali se do obce Peruc, která byla v atlase popsána jako "místo bájného setkání". Rozhodli jsme se zjistit, kdo a kdy se bájně setkával a zjistili jsme, že Oldřich s Boženou. Přišel jsem s příběhem, kterým jsem Janču pobavil :). "Oldřich prováděl pravidelnou objížďku svého panství a při té příležitosti se rozhodl zasadit coby správný muž strom - dub. Dub sázel nedaleko potoka, aby měl dostatek vláhy a rostl jako z vody. Jenže si všiml, že voda v potůčku je poněkud bublinkovitá, spíš až mýdlovitá. Šel tedy proti proudu, až došel k pradlence, která se činila seč mohla u místní studánky. Oldřich chtěl Boženu spucovat na tři doby, ale místo potrestání došlo ke smilstvu". Neříkám, že je to pravda, ale klidně to tak být mohlo :-D Janča se řehní, že to jsem celý já a vydávám se do Stradonic, kde mají snad nejmenší rozhlednu v republice. Parkujeme v obci u hospody a vydáváme se na nebývale dlouhý kilometr k cíli. Janča funí při téměř dvaceti nad nulou, zatímco stoupáme mezi poli. Ve chvíli, kdy se dozvídám, že si v moto-kalhotech nechala zateplovací vložku se pro změnu řehním já :-D. Rozhledna je opravdu originální - vystavěná ve stylu někdejšího hradiště a přestože je opravdu nevysoká (vyhlídková plošina je necelých 2,5 nad zemí), panoramatický výhled na České středohoří je geniální :-). Nezbývá než doporučit a zaslat návrh do Rýmařova na novou TZ. Protože ještě pořád nemám dost ježdění, vracíme se domů přes Litoměřice a zajíždíme až do Střáže pod Ralskem, kde již otevřeli námi vloni objevený "stánek" s téměř sto druhy italské, výborné zmrzliny. Pochutnáváme si a já si tak říkám, že jelikož Janča prý dluží Pařízkovi pozvání právě sem, že bych mu poslal sms s textem "O hodně jsi přišel, že jsi s námi nebyl" :-D. Když zastavujeme před garáží, je za námi osmi hodinový výlet a něco málo přes 300 příjemných kilometrů, včetně neplánované off-roadové vložky.

06 Stradonická rozhledna

10. května 2010 - teprve druhá jízda v autoškole. Jde mi to o trošku lépe jak prve, ale pořád (logicky) dělám začátečnické chyby, které mého instruktora chvílemi přivádějí do varu.. jízdu ukončuji nezvládnutím nacouvání na návěs a vyslechnutím hodnocení "že to docela šlo".

13. května 2010 - třetí jízda v autoškole zkrácená na necelou půlhodinu kvůli závěrečkám. Projel jsem si dvakrát městem a pak měl čekat dokud se neodjezdí zkoušky. Jenže... čekal jsem dvě hodiny a protože jsem chvátal domů oslavit s Jančou její narozeniny dříve než odejdu na noční, balím to a odjíždím. Předtím si ale vyslechnu verdikt, že když tak, jako dnes odjedu závěrečku, tak bude instruktor (a snad i magisterský úředník) spokojený. Jsem na vrcholu blaha ;)

- Janči narozeniny slavíme na etapy s různými částmi rodiny tři dny :)

07 Janči narozeniny

17. května 2010 - kamarád mi mění zadní brzdové obložení na Pepovi.. auto brzdí o poznání lépe, ale nebyl bych to snad ani já, aby nenastaly nějaká komplikace. Navzodry novému obložení ruční brzda nebrzdí a místo toho píská. Píská navzdory tomu, že jsou táhla odpojená :-? S tátou se zabýváme řešením tohoto problému tak intenzivně, že ručku utrhneme z podlahy :-D. Autoškola se komplikuje - náklaďák se rozbil a další jízdy se tak odkládají na neurčito.

21. května 2010 - objednávám si mobilní internet od Ufona, tak snad bude více času i na blog... večer mám žízeň a tak zvu své dva švagry z Jančiné strany k nám na náves do hospůdky

07_1 - s Boháčkama na pivě


22. května 2010 - letos poprvé vyrážíme společně s Pařízkem na moto. V plánu jsem měl daleko velkolepější trasu (na otočku republikou od S k J a zpět), ale protože ráno bylo počasí všelijaké a proto, že Pařízkovi se taková štreka jet nechtěla, volíme dlouho plánovaný cíl - Polo (2) v Drážďanech. Jízdu si vychutnávám jak už dlouho ne navzdory tomu, že jedeme poměrně ležérním tempem za řadou aut. Ve stoupání kolem pevnosti Königstein se ale stalo cosi, na co jsem od Modré nebyl nikdy zvyklý. Bylo to pár kilometrů poté, co na budíku naskočil 30.000 km nájezd a motorka v kopci místo toho, aby zrychlovala, se začala dusit a jeden z válců vynechávat. Několikrát uberu a v zápětí přidám plyn, avšak situace se němění. Přes hranici 5tis otáček se nelze dostat. Zastavuji a sděluji Pařízkovi co se děje... v rychlosti vyhodnocujeme možné závady a docházíme ke smutnému faktu, že jelikož jsem dotankovával plnou, tak cokoli jiného budeme na místě řešit jen velmi složitě a tak nezbývá než se otočit a nebo jet dál... b) je správně a já jsem šťastný jako blecha, když se ručička otáčkoměru najednou hravě dostává přes 7tis a já doháním hasičské auto, s kterým držím krok až do Drážďan. Jelikož jsme si vybrali pro naši návštěvu to ze vzdálenějších "Pól", projžídíme napříč celé Drážďany a na bezpočtu křižovatek, kde chytáme červenou se můžeme kochat zejména zajímavou architekturou, zatímco námi se kochá pár německých děvčat ;) Navigace boduje a hravě nás protahuje městem, ačkoli jsem několikrát pro změny dopravního značení nemohl poslechnout jejích příkazů. V Polu Pařízek nakoupí vše co chtěl a jelikož já nesehnal za odpovídající cenu soupravu funkčního termoprádla, kupuji si recesisticky alespoň pět párů ponožek za E 3,20 :-D. Než odjedeme, přijíždí na nákupy další česká skupinka motorkářů :). Na večer Janča naplánovala společnou pitku a tak se rozhodujeme domů frčet po dálnici, aby se Pařízek ještě mohl beze spěchu otočit doma. Ačkoli jízdu po dálnici nemám rád, těším se... jedu "bez baťůžku -ů", takže se bude dát opravdu jet... najíždíme na A1 a ve chvíli kdy vezmu za plyn... ano, Bohužel se opakuje závada ála Königstein... navíc s tím rozdílem, že tentokrát se motor již na oba dva válce ne a ne rozeběhnout. Sjíždíme prvním exitem a na silnici demontujeme nádrž, aby jsme se dostali ke svíčkám a k hadičkám přivádějícím palivo do karburátorů. Zjišťujeme, že na volnoběh běží válce oba, dokonce že bez zátěže v tahu lze motor vytočit až do omezovače :-? Palivové vedení je také v pořádku... neopravíme tedy nic, poskládáme motorku a jelikož jsem myšlenkami trošku jinde, mám problém se trefit na nájezd dálnice a místo toho se vracíme na Drážďany. Cesta domů se mění v utrpení mé i motorky a předjet kamion se stává opravdu adrenalinovou záležitostí... z kopce se dá jet i 120, do kopce né víc než 80 km/h... v Petrovicích se rozdělujeme a každý frčíme domů po svém.. ve chvíli, kdy jsem motorce ulevil se výkon ještě zhoršil a mě dochází, že rozdělit se nebyla ta správná volba, jelikož u sebe nemám ani mobil... Domů a následně do garáže jsem dojel opravdu téměř silou vůle, jelikož jestliže z počátku šla motorka na jeden válec točit alespoň do 5tis ot./min, tak posledních pár km jsem jel prakticky na volnoběh... Uff... ještě, že jsem nejel tu Šumavu a sám... motorka stojí 500 km po servisu v garáži a čeká ji další servis :( Co jsem tak po telefonu od známých pochytil, mohly by být ve hře svíčky, přestože mají najeto 00 nic, případně zaseknutý plovák v karburátoru, v horším případě propálené membrány, ventily a nebo vadná řidicí jednotka CDI... takže létat budou rozhodně stokoruny, ale možná i nejen pár tisícovek :((
08 Polo II Dresden
- večer se perfektně opiji do nálady :) na žal :( právě s Pařízkem, mojí Jančou a její kamarádkou Terezou. Pro představu - holky si koupily tři lahve vína, ale než se dostaly k druhé, tak už mojí vinou nebyla žádná :)
10 Poslední lahev
23. 5. 2010 - švára dělá pozítří závěrečky v autoškole na osobák a už mu před barákem stojí jeho první auto. Požádal mě tedy o to, abychom vyrazili někam si zajezdit. Frčíme na osvědčené letiště do Ploužnice, ale záhy odtamtud mizíme dříve, než nás vyprovodí přijízdivší policie :( Člověk si nemá ani kde pořádně zabruslit :(
09 poslední zkušební jízda
24. 5. 2010 - prokousal jsem se třetí údajně kompletní sadou testových otázek na ŘP sk. CE a začínám se zabývat technikou. Co se jízd týče se už skoro 14 dní nic neděje a tak se opět připomínám instruktorovi sám. Pokud se nedomluvíme, budu muset na ÚP zažádat o prodloužení termínu rekvalifikace - odložení závěrečných zkoušek.

25. 5. 2010 - švára ve zkouškách na řidičák B uspěl :) a já mám jízdy zítra od 17h. Už teď jsem z toho zase nervózní jak prase... Nezbývá než doufat, že instruktor bude mít dobrou náladu a nebude si mě moc všímat... to dělám (paradoxně ?) míň chyb :). Když se zadaří, 4tého budeme spolu se švárou slavit :), případně v mém případě pít na žal :-?29. května 2010 - doplněna galerie Řípská pouť, Chrám v Panenském Týnci a rozhledna Stradonice


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zážitky posledního měsíce newold®blbne.cz 26. 05. 2010 - 12:59
RE(2x): Zážitky posledního měsíce davidhavel 28. 05. 2010 - 11:05
RE: Zážitky posledního měsíce hospodynka 27. 05. 2010 - 06:47
RE(2x): Zážitky posledního měsíce davidhavel 28. 05. 2010 - 11:06
RE: Zážitky posledního měsíce vojtahavel 28. 05. 2010 - 12:01
RE(2x): Zážitky posledního měsíce davidhavel 28. 05. 2010 - 14:05
RE: Zážitky posledního měsíce adio45 30. 05. 2010 - 19:11
RE(2x): Zážitky posledního měsíce davidhavel 31. 05. 2010 - 19:25