Kooperativa, Kapitol => 40 RG nekončící podvod

8. únor 2014 | 13.12 |

 Vážený pane Kadeřábku,

děkuji za Váš čas v souvislosti s vytvořením návrhu změny mé pojistné smlouvy 40RG č. 14518705xx. Musím Vám však sdělit, že tento návrh je pro mne zcela neakceptovatelný.

V současné době platím na výše uvedenou pojistnou smlouvu 100,- Kč měsíčně, přičemž mnou požadovaná úprava obnášela navýšení cílové částky o 4.368,- Kč v průběhu trvání smlouvy.

Smlouvu by měla být v platnosti následujících cca 33 let, tj. 396 měsíců. Prostou matematikou jde tedy spočítat, že o 4.368,- Kč víc uhradím za 33 let při pravidelné platbě 11,03 Kč měsíčně, nikoli vámi nabízených +600 Kč.

Pokud bych si 600,- Kč měsíčně ukládal "pod polštář" po dobu 396 měsíců, naspořil bych si tak téměř 240 tis. Kč, nikoli 4.368,- Kč a to nemluvím o zajímavějších finančních produktech, než jsou ty "polštářové" a nebo ty, které nabízel a nabízí Kapitol.

Ačkoli chápu, že pojistná matematika je jiná než ta běžná, že pojišťovně vzniknou s provedením úpravy pojistné smlouvy určité náklady (související zejména s odměnou pro zprostředkovatele, tedy Vás) a možná vznikne i o promile větší pojistné riziko v souvislosti s mojí osobou,  domníval jsem se, že jsem Vám velmi podrobně vysvětlil o jakou úpravu pojistné smlouvy mi jde a že jsme se pochopili. Bohužel, takto připravený návrh považuji za hrubě urážlivý, v rozporu s dobrými mravy a samozřejmě jej odmítám.

Za akceptovatelné bych považoval navýšení  maximálně o dvojnásobek než je skutečná hodnota, tj. o 22,- Kč, nikoli 54násobek, který mi nabízíte Vy.

S rozhořčeným pozdravem

David Havel

... to si vážně někteří myslí, že mám na hlavě jitrnici nebo co jako?!


Pan Kadeřábek se mi dnes dopoledne snažil marně dovolat, nyní zjišťuji, že mám od něj e-mail s následujícím zněním:

0001pt;">Dobrý den.

Nejsem si vědom, že by jsem na Vámi žádanou změnu napsal +600 Kč navíc. Napsal jsem navíc 100,- Kč, jelikož tak jsem dostal informace, že budeme navyšovat Vaše spoření. V případě, že s tím nesouhlasíte, není jediná povinnost Vaší smlouvu měnit. Nevím, proč berete vše jako "hrubě urážlivé", když to je jen špatná komunikace. V případě, že Vám mé jednání připadá neseriózní, obraťte se na jiného pracovníka Kapitolu, který může být nejen blíže Vašemu bydlišti a dorazit tak osobně. Smlouvu mu na žádost, bez jakéhokoliv problému přepošlu.

S pozdravem

Jiří Kadeřábek

Finanční poradce společnosti Kapitol a.s.

... p. Kadeřábek se tedy zřejmě "upsal", když o 100,- Kč navýšil pojistku ze 100,- na 700,-. Tak jako tak, navýšení o 100,- Kč, pokud se patřičně nenavýší finální částka důchodu, je zcela nerentabilní ! No, tak to vypadá, že to zase nechám další rok u ledu... škoda jen, že jsem dotyčný návrh ve vzteku roztrhal, mohl jsem ho poslat p. Kadeřábkovi zpět e-mailem...... nakonec jsem to nevydržel a na e-mail reagoval:

Dobré odpoledne, 


je opravdu velkou škodou, že jsem Váš návrh roztrhal a nemohu vám jej tak poslat zpět, jelikož by bylo zcela mimo jakýkoli spor, že jste do návrhu vepsal "lhůtní pojistné 700,-", když v současnosti hradím 100,- Kč, odtud tedy "+600,- Kč". Ostatně jak jsem psal, i navýšení o 100,- Kč je zcela nerentabilní, pokud by se patřičně nenavýšila cílová částka důchodu. Naopak tato jediná byla mnou požadována při úpravě pojistné smlouvy za pevnou, tedy 70tis Kč, tak, aby se smlouva stala daňově odečitatelnou, nikoli jak uvádíte Vy, že jsem požadoval navýšení o 100,- Kč (natož o 600,- Kč měsíčně). 

Pokud není v možnostech pojišťovny nabídnout mi takovou úpravu smlouvy jakou požaduji, měl jste mi toto sdělit a veškerá jednání by byla bezpředmětná. 

Pokud mi můžete nabídnout výše citovanou úpravu, tj. zvýšení cílové částky na 70tis Kč za patřičný obnos, tj. cca 111,- Kč měsíčně (tj. + 11,- Kč/měsíc po zbytek trvání smlouvy), rád takový dodatek podepíši. O jakékoli jiné úpravy nemám zájem, stejně jako o další telefonní hovory či osobní jednání.

Proti předání mé smlouvy jinému správci nic nenamítám ani jej nepožaduji, ostatně za 10 let, které tuto smlouvu mám, jsem jednal již s mnoha a nepředpokládám, že vy nebo kdokoli jiný byste byl-i poslední, což jen potvrzuje smutný fakt hodnoty Kapitolem uzavíraných smluv.

S pozdravem David Havel

Dobrý den. VELMI se omlouvám za zřejmé nedorozumění, kde jsem omylem dopsal částku, kterou nebylo oněch 70 korun, ale 700. To je příčina všech nepříjemností s tím spojených.

S pozdravem Jiří Kadeřábek

Dobrý den,
Vaši omluvu přijímám a chápu, že se taková věc může stát. Pokud mi sdělíte, jaká bude cílová částka výše uvedené smlouvy po navýšení na 170,- Kč, můžeme se domluvit dále. Pokud by navýšení o 70,- Kč představovalo pouze zhodnocení o ony požadovaé 4.368,- Kč tak necháme smlouvu ve stávající verzi.
Hezké dny, David Havel.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Kooperativa, Kapitol => 40 RG nekončící podvod zlomenymec 07. 02. 2014 - 16:25
RE: Kooperativa, Kapitol => 40 RG nekončící podvod lentilka®sdeluje.cz 08. 02. 2014 - 07:09
RE(2x): Kooperativa, Kapitol => 40 RG nekončící podvod davidhavel 08. 02. 2014 - 08:09