Mikulčice, sklípek Nechory, kuželky

15. červenec 2010 | 13.29 |

čtvrtek 24. 6. 2010 

Dnes jsem se poprvé v životě dostal na Slovensko ;). Podstatnou část výletu jsme jeli kolem řeky Moravy a v jejích záplavových oblastech, takže terén byl místy pro některé velmi náročný, já se dobře bavil v bahýnku :). Komáři nás ale žrali všechny navzdory masovému použití repelentů. Byl jsem rád, že moje krev není až tak sladká, jako těch ostatních :-D, dle počtu bodanců soudě. 

První zastávku máme u vykopávek historického hradiště v Mikulčicích, kde jsem byl mile překvapen moderní expozicí (ačkoli se mi do jisté míry příčí vystavování kosterních pozůstatků v autentických hrobech) a šokován zejména faktem, že na 2 km2  bylo vystavěno minimálně 10! dosud objevených kostelů!

Z Mikulčic se vydávám s pánskou skupinkou, která se zdržela výměnou píchlé duše, svižným tempem do Moravské Nové Vsi, kde někteří obědvají a jiní se stavují v cykloservisu.

Odtud pokračujeme mezi vinicemi do Nechor, do soukromého sklípku, kde solidně koštujeme i dosud zcela neznámá vína. Nakoupíme si, dokonce si sám své 2 lahve zašpuntuji ;).

Z Nechor do Lanžhota musíme šlápnout do pedálů, abychom stihli zamluvené kuželky. Losem jsme rozděleni do 3 družstev a po solidní bitvě se naše družstvo umístilo o 1 jediný bod na druhém místě oproti třetímu ;). Ačkoli... vítězové hráli minimálně jedno kolo poněkud sporným způsobem, jelikož nechávali hrát pouze úspěšné hráče. Na druhou stranu je fakt, že o výhru se ve stylu hesla "ať vyhraje sport" rozdělili - každý dostal kousek Studentské pečetě :)

Kuželkový večer jsem si i přes prvotní neúspěchy  užil tak, jak už dlouho ne :). Byl to fakt nervy drásající zápas, kterým prakticky skončil další velice příjemný den.


Odkaz na kompletní fotogalerii dnešního dne

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mikulčice, sklípek Nechory, kuželky jarmik 16. 07. 2010 - 14:14
RE(2x): Mikulčice, sklípek Nechory, kuželky davidhavel 16. 07. 2010 - 15:45
RE: Mikulčice, sklípek Nechory, kuželky blaženka 19. 07. 2010 - 10:03
RE(2x): Mikulčice, sklípek Nechory, kuželky davidhavel 19. 07. 2010 - 12:46